Skocz do zawartości
Gość jakubbbb

Wymiana stacyjki passat b4 Airbag

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jakubbbb

Witam !!!

Czeka mnie wymiana stacyjki jak to zrobić, żeby nie uszkodzić poduszki itp.

W postach, które czytałem pisze coś o jakimś pierścieniu, który należy sciągnąć za pomocą ściągacza. Czy jest jakiś sposób aby to ztementować bez ściągacza? (a może niema żadnego problemu z tym pierścieniem?) Albo jakiś inny sposób na wymiane stacyjki.

Czekam na jakieś porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porad miałeś mnóstwo w innych postach nikt nic innego nie wymyśli

z pierścieniem jest problem w 99 przypadkach na 100 jak nie masz zdolności majsterkowicza to zostaw to i jedz do elektryka ale takiego o to robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość madrzmar

Witam,

Mam obecnie ten sam problem.

Nawet ściągaczem nie mogę zdjąć pierścienia.

Będę kombinował, ale tak jak pisał wiolkor bez zacięcia majsterkowicza nie ma szans.

Zwłaszcza, że pierścień jest zrobiony z miękkiej stali i się łuszczy. Nie da się nic na siłę. Gdyby znalazł się pomysł na zdjęcie pierścienia "sposobem" byłby to pomysł na wagę złota.

 

Jak mi się uda zdjąć to napiszę jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubbbb

Witam ponownie !!!

Stacyjka wymieniona.

Bez użycia ściągacza, bo go nie miałem.

 

Mój sposób na samodzielną wymianę stacyjki.

Aby ściągnąć pierścień potrzebne jest imadło i młotek.

Wykręcamy kolumne kierowniczą (jedna śruba u dołu przy krzyżaku).

Następnie mocno przykręcamy do imadła k. kierowniczą łapiąc oczywiście za ten pierścień (pierścień to jest ta tulejka z ząbkami na której była kierownica).

Bierzemy młotek i udeżamy w kolumne tam gdzie przychodzi nakrętka (UWAGA !!! uważać na gwint, aby go nie uszkodźić). Aby zdjać stacyjke pozostaje nam włożyć kluczyk i zwolnić blokade. KONIEC

 

Według niektórych jest to niemożliwe ale jednak DA SIĘ TO ZROBIĆ BEZ ŚCIĄGACZA!!!

 

Może porad miałem mnóstwo, ale z tych postów wynikało tylko jedno niemasz ściągacza to nic niezdziałasz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności