Skocz do zawartości
pdpiotrek2

Problem z immo passat b5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie użytkowników forum passata

To mój pierwszy post a więc zaczynajmy

Passat b5 fl 1.9 AVF 130km

Problem : świecąca się kontrolka immo / brak mozliwosci zakodowania kluczyków

Dane: podmiana sterownika silnika na inny(chiptuning)  ze zdjeciem immo

o co chodzi?

Podczas próby dopisania kluczyka wyskakuje error (mam hex v2 od rosstech + vcds 2020 ENG)

Wchodząc w instrument mam e17 eingeben i inne pierdoły

Z forum passata starszych kolegów wyczytałem że może być to problem z źle zakodowanym sterownikiem, tyle, że jak od tunera wyjechałem to było wszystko okej, potem zaczeły sie przygody z podmiana licznika 1/2fis na full fis

poratuje ktoś? Tu dam cytat co jak powinno być (wskazówki jakie wartości powinny być by wszystko działało prawidłowo) a poniżej zdjęcia z vcdsa z grup odpowiadajacych za dzialanie licznika i sterownika, w cytacie opis co i jakIMG_20201228_141309.thumb.jpg.c24bd6f7e14f130d1c1e96ae8d3f44e8.jpgIMG_20201228_141551.thumb.jpg.0cc4f50c8eff9e13df0beaa28ed2c763.jpg.   

Co powinienem zrobić, żeby wszystko wróciło do normy i żebym mógł normalnie dopisać kluczyki ? Jeśli czegoś brakuje to piszcie, uzupełnie :)

Cytat

Zgłoś

 

 

 #4

Napisano 20 Lutego 2007

Climatronic 1 Fault Found:

01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70)

35-10 - - - Intermittent

 

V70 Jest to mechanizm klapki nawiewu na wejściu zaraz pod filtrem powietrza, może być uszkodzony mechanizm silniczka klapy albo coś blokuje ten mechanizm i nie dochodzi do punktu krańcowego. Wykręć: schowek > wentylator - zobacz czy się porusza klapka obieg zamknięty.

 

  

 

xenony: 1 Fault Found:

01534 - Control Circuit for Left Headlight Range Adjusting Motor (V48)

30-00 - Open or Short to B+

w/w błąd nie daje się skasować.

 

Może być gdzieś zwarcie na kablach B+. Mechanizm silniczka poziomowania nie działa prawidłowo V48. Błąd nie daje się skasować ponieważ system nie przyjmie instalacji pod zwarciem do czasu naprawy.

 

25-immobilaizer

Bitte Adress,e 17 eingeben??W ogóle nie daje się skasować.

or DTCs not supported by controller a communication error ocurred

 

chyba fejs nie ma połączenia wystarczającego (nie mam hex-can)? A może to ma coś wspólnego z tym ,że któregoś pięknego dnia zastałem otwarte auto na parkingu?

17-Instruments-Control Module Part Number: 3B0 920 847 E

Component and/or Version: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V08

Software Coding: 21115

Work Shop Code: WSC 00000

Additional Info: WVWZZZxxxxxxxxxxx VWxxxxxxxxxxxxx

 

Tu będzie zabawa (nie wiem co tam ktoś namieszał) ale normalnym fejsikiem tego nie zrobisz niestety do takich ustawień to HEX to minimum musi polecieć po magistrali CANowskiej. Prawdopodobnie wykasowany jest Immobiliser czyli wogule nie reaguje na żaden kluczyk. Może być również zablokowany dostęp do sterownika ze względu na ingerencję przez nieuprawnioną osobę - złe kodowanie i sterownik wywala.

 

65535 Uszkodzony komputer sterujący zestawu wskaźników

- Uszkodzony układ elektroniczny w zestawie wskaźników tablicy przyrządów.

- Występuje ciągłe świecenie się lampki sygnalizacyjnej immobilisera (wymienić zestaw wskaźników na nowy)

 

Musisz sprawdzić co się dzieje w [17] w blokach wartosci mierzonych:

[08] Odczytywanie bloku, wskazanie na wyświetlaczu:

(1 do 4 = pola wskazań) [ 1 ] ....... [ 2 ] ....... [ 3 ] ....... [ 4 ]

 

[022]

1 - rozruch silnika uprawniony (wartość 0=nie, 1=tak)

2 - komputer sterujący silnikiem odpowiada (wartość 0=nie, 1=tak)

3 - prawidłowy stan kluczyka zapłonu (wartość 0=nie, 1=tak)

4 - liczba przyuczonych kluczyków. (wartość 0=minimalnie, 8=max)

 

[023]

1 - kod zmienny uprawniony (wartość 0=nie, 1=tak)

2 - status kluczyka (Transponder) (wartość 0=nie, 1=tak)

3 - kod stały uprawniony (wartość 0=nie, 1=tak)

4 - status immobilisera (4=ponowna obsługa, 5=obsługa zablokowana, 6=immobiliser dopasowany, 7=przyuczanie kluczyków aktywne)

 

[025]

1 - komunikacja CAN do komputera sterującego silnikiem (wartość 0=nie, 1=tak)

 

1 W celu wyeliminowania pomyłek i nieprawidłowych wprowadzeń, określić 14-miejscowy numer identyfikacyjny zestawu wskaźników tablicy przyrządów tylko poprzez odczytanie vwersji komputera sterującego za pomocą testera usterek V.A.G 1551. Odczytać u importera za pomocą numeru identyfilacyjnego potrzebny do dopasowania 4-miejscowy ukryty numer.

2 Jeżeli wymieniany ma być zestaw wskaźników tablicy przyrządów, do dopasowania musi zostać użyty ukryty numer starego zestawu wskaźników. Jeżeli wymieniono wszystkie komponenty, należy zastosować ukryty numer nowego zestawu wskaźników.

3 Do każdego zestawu wskaźników tablicy przyrządów przyporządkowany jest własny numer ukryty.

 

00481 - Control Module for Traffic Radio (J559)

49-00 - No Communications czyli brak komunikacji najlepiej sprawdzić instalację czy coś nie jest odłączone (urwane)

 

Generalnie powiem TAK

Jeśli miałeś włamanie przez nieupoważnioną osobę to można tu spodziewać się różnych niewiadomych (może być sporo przyczyn o których nie wiemy) - nie można tu jednoznacznie stwierdzić czy:

- uszkodzony jest sterownik lub instalacja do niego

- rozkodowany (zablokowany) lub źle zakodowany

 

IMG_20201228_153502.jpg

IMG_20201228_153608.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz immo off w sterowniku 

Możesz mieć problem z zakodowaniem nowych kluczy.

Z kąd jesteś? mogę ci to zrobić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokonamwas mam problem z Passatem możesz podać mi swojego maila bo nie mogę wysłać do ciebie wiadomości przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności