Skocz do zawartości
Gość Dariusz.P

6*9" w przednie drzwi?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariusz.P

Witam. Zacznę może od początku. Mam radio staruszka Clarion'a DRB3675R 45W*4. Przed tygodniem kupiłem trzydrożne Boschmann'y 6*9" model R-6932W, z zamiarem wstawienia ich w tylna półkę, ale się okazało, po pierwsze, że jest zbyt dużo pracy, żeby je tam wsadzić, po drugie po przeczytaniu całego forum, zrozumiałem, że najlepiej kupić wzmacniacz i sub, natomiast w drzwi przednie wstawić średniotonowe (oryginalnych wymiarów, żeby nic nie przerabiać) a w podszycie tweetery. Moje pytanie: czy mam odstawić te Boschmann'y na półkę i kupić zwyczajne głośniki jednodrożne w drzwi, które by pasowały wymiarem a w podszycie czy też na słupki tweetery, czy jednak te trzydrożne Boschmann'y sprawdzą się w przednich drzwiach bez tweeterów na podszyciu (bo już mają zamontowane tweetery)? Bardzo proszę o fachową radę. Czy może muszę zrobić, to jeszcze w inny sposób? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku miałem przód jaja 4drożne JVC 220w + Skrzynia w bagażniku z wbudowanym wzmaciaczem(radio clarion 4x51w). Gra verry GIT :rotfl: z przodu dużo wysokich z tyłu mocny mięciutki basik. Potem dołożyłem pionki 240w w tylnie drzwi ale powyżej 50 procent vol zaczeło mi wszystko gadać w aucie więc je odłączyłem. W przyszłym miesiącu planuje zakup wzmacniacza 4 kanałowego wygłuszenie 4 drzwi panele mdf w tylnie drzwi i dopieszczenie tego.

Rozbierz tapicere wykręć plastikowy pierścień i wsadź głośnik między tapicere a drzwi. Bas będzie kiepski ale zobaczysz pi razy oko jak to pogra.

 

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boostertd

glosniki typu 6x9 to jest kipska opcja bo zewzgledu n ksztal membrany kiepsko przenosza dzwiek lepiej sprzedac to i kupic jakis pozadny 2drozny zestaw na zwrotnicy i przedewszystki zapomniec o marce BOSHMANN :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert 2010

Pomysł z 6"9" w przednich drzwiach jest troche nie bardzo ,ciężko byłoby je tam upchać.

Co do jakości głośników Boschmann to uwierz mi na słowo straszna cienizna!!!

Jak chcesz słyszeć w miarę dobry pomruk basu ratuje cię tylko subwoofer w bagażniku i zmachor z filtrami dolno przepustowymi, z głośniczka o średnicy 16cm ciężko uzyskać bardzo niskie częstotliwości.

Daj do drzwi głośniki o standardowych wymiarach i kup mate tłumiącą do drzwi i zobaczysz ,że dżwięk na tych samych głośnikach będzie inny(bas będzie bardziej "miekki")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności