Skocz do zawartości
Gość marcinzet74

Halogeny w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinzet74

Hejka

Słuchajcie - chciałem zamontować halogeny w moim B4(mam zaślepki),są za nimi jakieś przewody ze złączkami - ale gdzie włącznik? chyba że te przewody są od czegoś innego? :609:

Dzięki za info

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość G_40

Pociągasz przełącznik świateł do siebie i kliknie raz właczają się halogeny kliknie drugi zapalają się przeciwmgielne z tyłu :641:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Nie passat
    Rok prod: ---

No nie tak zupełnie.

Jeśli są zaślepki, to napewno przełącznik świateł p.mgielnych wyciąga się tylko jeden raz. Nie ma drugiego kliknięcia. Owszem, przełącznik przygotowany jest na dwa klikniecia, co sprawdzałem, bo po pomiarach miernikiem na rozebranym włączniku wyszło, że napięcie pojawi się w instalacji zarówno tylnych, jak i przednich świateł p.mgielnych (zrobiłem sobie rozpiskę całego gniazda na ewentualność przeróbki do wersji automatycznego wączania się świateł zimą).

Ograniczenie tkwi w obudowie włącznika. Chociaż, gdyby w pierwszej kolejności zapalały się przednie światła a potem tylne, to może zadziałać, ale wtedy przednie i tylne palić się będą jednocześnie.

Druga sprawa, to zaślepki.

Sąsiad w Golfie III 2 razy kupował przednie p.mgielne aż w końcu wstawił zaślepki.

Powodem był......złodziej.

Temat pozostawiam pod rozwagę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB) DSG
    Rok prod: 2008
    No nie tak zupełnie.

Jeśli są zaślepki, to napewno przełącznik świateł p.mgielnych wyciąga się tylko jeden raz. Nie ma drugiego kliknięcia. Owszem, przełącznik przygotowany jest na dwa klikniecia, co sprawdzałem, bo po pomiarach miernikiem na rozebranym włączniku wyszło, że napięcie pojawi się w instalacji zarówno tylnych, jak i przednich świateł p.mgielnych

U mnie są tylko zaślepki, zaś przełącznik wyciąga się dwukrotnie - raz na przód, 2 na tyl.

Halogeny pewnie kiedyś były (podobnie jak poduszki), ale potem ktoś założył same zaślepki. Przełącznik w środku został.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość marcinzet74

Właśnie dziś sprawdziłem i faktycznie przełącznik światła p.mgłowego przełącza się tylko jeden raz,więc może jak opisał JAFO ograniczenie jest we włączniku - tylko jak się go pozbyć jak będą halogeny? :628:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: ---

Sprawa jest prosta.

Załączasz tył i przód jednocześnie, albo kupujesz uwalony przełącznik świateł i przekładasz elektronikę ze swojego sprawnego. Będą dwa klikniecia i oddzielne włączanie przodu i tyłu. Nie będzie drugiej kontrolki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2004

Witam. Montował ktoś te halogeny z allehro do B4 za ok. 36 zł podróbki ? Jest sens ? Czy dobrze świecą i czy odblaski zaraz nie zejdą ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: 2008

Nie ma sensu... Nie mają żadnej homologacji, świecą gdzieś, ale nikt nie wie gdzie, ustawianiem można sobie kręcić, i tak w drogę nie trafisz, poza tym uszczelka jest tak "dopasowana" że jesienią można wodę wylewać ze środka... szajs totalny, lepiej kup używane oryginały, bo tak to tylko ozdoba albo takie dodatkowe pozycyjne...

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta