Skocz do zawartości
MeCeNaS

zwrot pieniędzy

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy ktoś próbował już odzyskać pieniądze za książkę pojazdu?

słyszałem że ten który kupił auto jeżdżone już po Polsce płacił za książkę 70 zł

a ja za sprowadzony wózek za książkę pojazdu coś koło 500 pln

podobno teraz można jakoś odzyskać te pieniądze

w końcu każdy grosz się liczy

wie ktoś coś na ten temat?

byłbym bardzo wdzięczny.

 

pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak to jest? tez placilem 501zl. zdzierstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepis prawdopodobnie juz wszedł, bo nawet w TV było, ze urzędy zasypują podaniami o zwrot nadpłaconych pieniędzy :ok: A tak na marginesie dodam, ze ja płaciłem za karte 70 zł, ale podatku srodowiskowego (czyli złomowanie) zabuliłem 500 :mur: Może za to też zwracać będą :zdziwko: Bo przeciez ten kwit nie uprawnia do bezpłatnego "zezłomowania" auta :cwaniak:

 

ps: zawsze uwazałem, ze sami złodzieje na górze siedzą i tylko myslą - na czym NAS oskubać :kwasny: Wystrzelać skur*****w :wpale: !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze kasy nie zwrócą bo tej kasy juz nie ma. Tak samo jak jest z opłata recyklingowa mimo ze ją zapłaciles na złowmowisku i tak kaza ci zapłacic.

MADE IN POLAND :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

panowie, panowie po co te nerwy. Na całym świecie obowiązuje zasada, że prawo nie działa wstecz. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek zwrocie "nadpłaty" za kartę pojazdu.

Jeśli chodzi o opłatę recyclingową, to skąd wiadomo, że trzeba za to dodatkowo płacić? Który z was, mający uiszczoną opłatą środowiskową złomował auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że prawo nie działa wstecz.

 

Najpierw trzeba wiedzieć co to oznacza i z czym to się je - prawo nie działa wstecz jeżeli pogarsza się tym sposobem sytuację danej osobę zainteresowanej - natomiast możliwa jest sytuacja działania prawa wstecz jeżeli polepsza sytuację zainteresowanej osoby

 

Do tego to prawo nie ma tutaj zastosowania - ma zastosowanie jeżeli są jakieś 2 różne ustawy i nie wiadomo, którą zastosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze sie za złomowanie płaci bo pracuje w wydziale komunikacji i gdy odesłałem goscia po zaswiadczenie z uprawnionego złomowiska, kazali mu zapłacic za złomowanie mimo ze miał swistek opłaty recyklingowej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

lukas63, jak zwykle przyjdzie mi się z Tobą nie zgodzić. Zasada ta ma zastosowanie w przypadku, gdy ktoś powołuje się na obowiązujące przepisy, odnosząc się do sytuacji, gdy te przepisy nie zostały jeszcze ustanowione. W innym przypadku, każdy decyzją administracyjną miałby zagwarantowany zwrot nadpłaty.

 

Do tego to prawo nie ma tutaj zastosowania - ma zastosowanie jeżeli są jakieś 2 różne ustawy i nie wiadomo, którą zastosować

a tego to niestety nie rozumiem - w jaki sposób zasada o nie "cofaniu" prawa ma tutaj zastosowanie? Tutaj mozna zastosować zasadę działania na korzyść obywatela, w przypadku gdy obowiązujące przepisy są niejednoznaczne lub gdy dana kwestia została ujęta w sposób sprzeczny w róznych ustawach.

 

Któryś z nas spał na prawie, pytanie tylko który? ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W innym przypadku, każdy decyzją administracyjną miałby zagwarantowany zwrot nadpłaty.

 

 

co do pomyłki to się pomyliłem z zasadami intertemporalnymi. Mój błąd :dobani::przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra dobra

wy mi tu o recyklingu

a ja sie chce dowiedziec czy tą sarę można w jakiś sposób odzyskać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw do organu, któremu zapłaciłeś opłatę - piszesz żądanie o zwrot tej kwoty - oczywiście odpowiedź odmowna :)

 

Wtedy do sądu administracyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw do organu, któremu zapłaciłeś opłatę - piszesz żądanie o zwrot tej kwoty - oczywiście odpowiedź odmowna :)

 

Wtedy do sądu administracyjnego

 

No wlasnie tak to wyglada, tylko sad administracyjny pracuje jak zolw, zatem nie wiadomo ile tam potrwa rozpatrzenie sprawy i czy na jednej sie skonczy. Ja sie na to pisze bo jak sprowadzalem kiedys Omege to wydatek 500pln byl zabojczy (przy cenie auta 600€) wiec na swieta uzbroje sie w cierpliwosc i odbiore im swoje pienadze, chocby z gardla.

 

PS: Bylem przekonany, ze ta oplata bedzie zwracana ze wzgledu na dyskryminacje innych panstw czlonkowskich przez te oplaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS: Bylem przekonany, ze ta oplata bedzie zwracana ze wzgledu na dyskryminacje innych panstw czlonkowskich przez te oplaty

 

Pewnie pomyliłeś sytuację z akcyzą - choć tam także trzeba dać wniosek o zwrot akcyzy - nie zwracają wszystkim z automatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności