Jump to content
Maciej9995

Sprzęgło nie odbija do końca

Recommended Posts

Witam, odkąd kupiłem auto czyli gdzieś od pół roku mam problem ze sprzęgłem, problem polega na tym ze sprzęgło co jakiś czas potrafi nie odbić do końca, tzn zostaje w połowie i trzeba je pociągnąć nogą, wymieniłem już w nim kompletny dwumas z luka oczywiście wraz z wysprzeglikiem niestety nie pomogło, wymieniłem również pompę sprzęgła z sachsa tez niestety bez skutecznie. Układ tak jakby się sam zapowietrzał bo zaraz po odpowietrzeniu jest okej tak mniej więcej na 2 dni niestety potem problem powraca, czy ktoś może spotkał się już z takim problemem? Pozdrawiam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam taki problem teraz... od 3 lat sporadycznie zapowietrza mi się sprzęgło. Zdemontowałem pompkę - jest sucha. Teraz będę wymieniać wyprzęgnik, mam nadzieje że pomoże. Generalnie zapowietrzenie się w moim przypadku jest bardzo losowe. Mogę zrobić 5000 km i jest ok, a czasem po 20 km znowu mam powietrze zamiast płynu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie z niewymienionych rzeczy został by tylko wężyk metalowy idący z pompy sprzęgła przez odpowietrznik do wysprzeglika no i sam odpowietrznik. Z tego co się zderzyłem zorientować to mój problem nie jest odosobniony ale nigdzie nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mnie przyczyną zapowietrzania był wyprzęgnik w skrzyni. Był wyraźny wyciek. Teraz jest nowy i mam nadzieję że już sprzęgło nie będzie wpadać w podłogę, jak się coś zmieni to dam znać w tym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy