Skocz do zawartości
Gość VW 1.8T

podgrzewane fotele w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VW 1.8T

Witam !

 

Mam takie pytanko .... coś mi się wydaje , że mam podgrzewane fotele w passacie tylko nie mam tych przycisków do podgrzewania . Jak zaglądałem pod fotel kierowcy i pasażera to dochodza tam jakies kable . czy to morze byc podgrzewanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kable od poduszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze... A masz poduchy boczne?.Do nich tez sa potrzebne kable ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

to sa kable do pirotechnicznych napinaczy pasow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł.7777

Jeżeli nie masz włącznika, to na pewno siedzeń podgrzewanych nie masz. Przewody o których mówisz to przewody do airbagów bocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz tych kostek pod siedzieniem :zdziwko: ? Przy podgrzewanych fotelach, bocznych PP i napinaczach, to idą 3 wiazki - przynajmniej u mnie tak jest :ok: A jeśli nie masz na środkowej konsoli - pokręteł - to niestety :dobani: - ale pozostaje grzanie siedzenia własną D*** :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to sa kable do pirotechnicznych napinaczy pasow

 

nie obraź się :

 

:rotfl: wiesz gdzie są pasy w aucie?

 

BTW

 

 

Typowa konstrukcja napinacza składa się z tłoczka zasilanego ładunkiem pirotechnicznym, który w chwili wypadku przesuwa ku tyłowi samochodu punkt mocowania pasów bezpieczeństwa, tym samym przytrzymując ciało człowieka w fotelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks
tomeks napisał/a:

to sa kable do pirotechnicznych napinaczy pasow

 

 

nie obraź się :

 

wiesz gdzie są pasy w aucie?

 

BTW

 

 

Typowa konstrukcja napinacza składa się z tłoczka zasilanego ładunkiem pirotechnicznym, który w chwili wypadku przesuwa ku tyłowi samochodu punkt mocowania pasów bezpieczeństwa, tym samym przytrzymując ciało człowieka w fotelu.

 

 

dokladnie tak.

 

ten punkt przy tunelu srodkowym i ten kabel jest od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Martin UK próbował wytłumaczyć, że mechanizm pirotechnicznych napinaczy pasów znajduje się w słupku bocznym razem ze zwijaczem pasa, dlatego też kable od tego znajdują się tam a nie pod siedzeniem. Ja obstawiam na poduszki powietrzne i ewentualnie coś od kontrolki zapięcia pasów (mało prawdopodobne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks
Typowa konstrukcja napinacza składa się z tłoczka zasilanego ładunkiem pirotechnicznym, który w chwili wypadku przesuwa ku tyłowi samochodu punkt mocowania pasów bezpieczeństwa, tym samym przytrzymując ciało człowieka w fotelu.

 

 

napinacze zawsze sa montowane w zaczepie przy tunelu srodkowym.w slupku srodkowym jest rolka-jak niby by to mialo dzialac-napinacz ciagnie rolke?

 

chyba ze w vw jest inna konstrukcja-wtedy nie mam racji :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasku jeszcze tapicerki nie sciagalem to nie bede nawijal ale w golfie IV napinacze mam przy slupku(przy rolce) -widzialem naocznie :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem to wytłumaczyć wcześniej, że w paskach jest to razem ze zwijaczem pasów w słupku. Działa to na zasadzie wystrzelenia kulek, które wpadają w taki trybik (zębatkę) i naciągają pas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z kulkami to działa.

Gdzies nawet byl rysunek jak to dokladnie dziala i wygląda ale z anic nie mogę znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności