Skocz do zawartości
Gość bobson205

Problem ze spalaniem 19l na 100km...pomoc!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bobson205

Witam

 

Mam spory problem posiadam passata z silnikiem 2,0 ADY i 6 miesięczną instalacje brc just, po zmontowaniu instalacji autko paliło mi w lato 13l w mieście i jakieś 15l zimą....ostatnio stwierdziłem że to chyba dużo wiec kupiłem nowa sondę oryginał vw przewody ngk świece ngk palec i rozdzielacz, powymieniali mi wszystko wyczyścili mi przepustnice ustawili gaz na komputerze i masakra nagle spalanie wynosi 19l przy normalnej jeździe. wykres z sondy na komputerze skacze sinusoidalnie miedzy 700 a 130mv wiec chyba dobrze choc ja sie na tym nie znam....pomocy czy ktoś wie co sie może dziać?? dodam tylko że silnik jest w idealnym stanie wydech jest nowy tylko to złącze elastyczne jest trochę nieszczelne:( pomóżcie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź, czy nie ma czasem nieszczelności w instalacji, bo w trakcie wymiany mogli coś źle złożyć bądź naruszyć :zdegustowany: A kolejne pytanie, to gaz masz ze "śrubką" czy raczej slinik krokowy na wężu :zdziwko: ? Jeśli masz w pełni komputerowe sterowanie, to musisz na kompa jechac - muszą ci na nowo ustawic. A jak masz śróbkę, to poreguluj sam - trochę na śrubie - trochę na parowniku. ja w niecały tydzien - wyregulowalem auto sam i palił mi max. 10 na trasie i max. 13-14 w mieście. No jeśłi na kompie jest wszystko OK, to tylko nieszczelność należy brać pod uwagę - tak sądzę :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobson205

No własnie mam zaworek krokowy...nieszczelności też raczej nie widzę nigdzie do kompa sam go podłączyłem bo mam sprzęt, i pokazuje że jest wszystko dobrze, z tego wynika że gdzieś musi dostawać te lewe powietrze....nie mam już pojęcia co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączasz go do komputera i ta instalacja ma jakiś sterownik spróbuj jeszcze raz "zmapować". Przeprowadź kalibracje. Jeśli kalibracja nie pomoże to ustawiaj ją ręcznie. Jazda na benzynie następnie na gazie i porównanie map. Mapa gazu powinna nakładać sie na mapę benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobson205

O widzisz, podejrzewam że po wymianie sondy i przewodów trzeba by to zrobić od nowa, a pewnie gazownik zapomnial...tylko jest jeden problem nie wiem jak zrobic taka kalibracje czy poprostu jezdzic na benzynie czy trzeba cos zaprogramowac i wtedy pojezdzic?? w oprogramowaniu znalazlem takie funkcje jak mapowanie tylko nie zmienialem bo balem sie cos posoc:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda program do Twojego komputera, ale wydaje mi się, że powinna być (tak jak u mnie) taka zakladka KALIBRACJA. Kalibracje zawsze przeprowadza się na postoju przy uruchomionym silniku na wolnych obrotach. Trzeba w tym czasie powyłączać wszystkie odbiorniki prądu i do dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobson205

no u mnie jest jakaś funkcja autoadaptiv wiec to pewnie to, ale jak ja włacze to jest cos po włosku:) ale dzięki za pomoc oddam auto to speców może oni cos wykminią....:):vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak u siebie zapusciłem autoadaptacje to mi 17 lpg wychodziłe :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobson205

a jaki masz gaz?? 17 to i tak chyba dużo u mnie w mieście nie ma korków wiec powinien mało palić, przed wymianą wszystkiego palił latem ok 13,5 a teraz 19?? jak masz brc to powiedz jak sie to robi?? :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identiko paska jak ty mój pali 11 l. w cyklu mieszanym zmień gazownika albo zbombaj tego co ci to zakładał to jest przegięcie 13l latem mi 11.5 łapie zimą a koni nie stracił myślę ze ustawienie kompa trzeba zmienić albo jest coś nie tak z elementami instalacji ale najpierw komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności