Skocz do zawartości
prego

Profesjonalne polerowanie lakieru?

Rekomendowane odpowiedzi

Najmniej widoczne miejsce to maska niestety. Nie mam jednak chyba wyjścia i zacznę od rozp. acetonowego, jak nie pomoże to PU Remover. Ogólnie wygląda to źle, a benz. ekstrakcyjna nie pomogła.

 

No rzeczywiście będzie ciężko się tego pozbyć niestety,ale życzę powodzenia :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najmniej widoczne miejsce to maska niestety. Nie mam jednak chyba wyjścia i zacznę od rozp. acetonowego, jak nie pomoże to PU Remover. Ogólnie wygląda to źle, a benz. ekstrakcyjna nie pomogła.
a czy ona nie odpadnie po zaschnieciu ? sprobuj ja usunac w miejscach gdziej ja masz a najmiej widocznych czyms z gladka krawedzia czym nie uszkodzisz lakieru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ona nie odpadnie po zaschnieciu ? sprobuj ja usunac w miejscach gdziej ja masz a najmiej widocznych czyms z gladka krawedzia czym nie uszkodzisz lakieru

 

No niestety nie odejdzie,to ustrojstwo bardzo mocno się przykleja i ciężko jest się tego pozbyć.Trzeba kombinować,ale jednak szkoda lakieru-może akurat się uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszej fazie zabawy w usuwanie pianki z maski. Rozcieńczalnik acetonowy odpada, dwa ruchy i po lakierze (robiłem to w niewidocznym miejscu). Zakupiłem preparat do usuwania pianki Den Braven (28pln), efekty są, ale również trzeba uważać i postępować niezgodnie z instrukcją. Nałożyć, 5 min. i zdejmować oraz przetrzeć szmatką. Mam nadzieję, że lakier nie dostał, jednak baran który popryskał mi auto pianką montaż. próbował ją zetrzeć jakimś czyścikiem i w kilku miejscach są ślady tarcia (ryski matowe). Pasta lekkościerna może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem po pierwszej fazie zabawy w usuwanie pianki z maski. Rozcieńczalnik acetonowy odpada, dwa ruchy i po lakierze (robiłem to w niewidocznym miejscu). Zakupiłem preparat do usuwania pianki Den Braven (28pln), efekty są, ale również trzeba uważać i postępować niezgodnie z instrukcją. Nałożyć, 5 min. i zdejmować oraz przetrzeć szmatką. Mam nadzieję, że lakier nie dostał, jednak baran który popryskał mi auto pianką montaż. próbował ją zetrzeć jakimś czyścikiem i w kilku miejscach są ślady tarcia (ryski matowe). Pasta lekkościerna może pomoże.

Po tym "pozbywaniu się pianki"-pasta lekko ścierna,najlepiej 3G i będzie git ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, jeszcze tylko gdybyś mi dał jakiś namiar na pastę 3G, znalazłem tylko pastę Farecla 3G za 4,59pln (100gr). A sam robiłem Tempo.

 

Na lampach, niestety plastik, pozostały ślady po piance. Takie zmatowione. No i dosyć duże. Ale tego to już raczej nie wypoleruję?

Edytowane przez kincior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie, jeszcze tylko gdybyś mi dał jakiś namiar na pastę 3G, znalazłem tylko pastę Farecla 3G za 4,59pln (100gr). A sam robiłem Tempo.

 

Na lampach, niestety plastik, pozostały ślady po piance. Takie zmatowione. No i dosyć duże. Ale tego to już raczej nie wypoleruję?

 

Jeżeli chodzi o 3G to chodziło mi o Fareclę ;) Co do polerowania i regeneracji lamp,polecam ten wątek: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12400&highlight=renowacja+reflektorw efekt jest super...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na lampach, niestety plastik, pozostały ślady po piance. Takie zmatowione. No i dosyć duże. Ale tego to już raczej nie wypoleruję?

Wypróbuj to może pomorze. Wprawdzie nie używałem tego środka ale wiele innych tej firmy uważam że są bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farecla 3G nie jest pastą lekko ścierną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Farecla 3G nie jest pastą lekko ścierną...

 

Rozwiń swój wątek-konkretnie jaka jest w takim razie??...PZdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam stosowania G3 jako pastę ''na początek'' raczej G10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam stosowania G3 jako pastę ''na początek'' raczej G10...

 

To konkretnie-wady,zalety,która pasta do czego jest najlepsza?Bo to co napisałeś nic nikomu nie mówi ;) PZdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrócie Farecla jest strasznie wymagającą pastą, robiącą spore zamieszanie... ten kto pracował z tą pastą wie o co mi chodzi.

Jest sporo past z którymi zdecydowanie łatwiej się pracuje (jest czysto) jak np. 3M/Menzerna/Poorboy's World.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta G3 jest dośc mocno ścierna i podczas polerowania głównie mechanicznego trzeba bardzo uważać żeby nie przypalić lakieru, oczywiście stosując spora ilość wody.

Natomiast pasta G10 jest tak jakby mleczkiem wykańczającym, bardzo lekko ścierna.

Jest sporo past z którymi się zdecydowanie łatwiej pracuje (jest czysto) jak np. 3M/Menzerna/Poorboy's World.

Zgadza się, po stosowaniu farecli trzeba myć ostro auto Karcherem a i tak nie zawsze wszystkie szczeliny sie doczysci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakieś sprawdzone miejsce we Wrocławiu?

 

Mi też się przyda polerka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej samemu, na jakies plamki na lakierze bądź rysy najlepszy jest papierek wodny 2500 delikatnie jechać autko i lać wodą zeby syf sie nie dostał i pozniej pasta polerska Farecla i auto jak nowe !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyka

Gdyby ktoś w przyszłości miał podobny problem - dzwońcie śmiało 503 080 097. Pomogę w Krakowie, szczegóły także możecie zobaczyc na http://www.studiopolysku.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek.marciuk

Witam,

 

możecie polecić coś w regionie Lublina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możecie polecić coś w regionie Lublina ?
:wmorde leś kotleta odgrzebał a co do samego polerowania to poszukaj w Regionalnym http://forum.vw-passat.pl/forums/47-lubelskie a jak nie to w Szukam usług http://forum.vw-passat.pl/forums/41-Szukam-uslug albo w Polecam http://forum.vw-passat.pl/forums/26-Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności