Jump to content
Sign in to follow this  
Kubul

Przerwany obieg elektryczny - czujnik G200/G202

Recommended Posts

Hej.

Posiadam Passata b5 kombi z 2000 roku - silnik AJM 1.9TDI 115KM. W aucie zaczeły świecić się kontrolki ABS i ESP oraz przestała zamykać się tylna klapa. Okazało się, że problemem był przetarty wąż do spryskiwacza tylnej szyby. Pozalewał kable pod siedzeniem kierowcy. Po połataniu tego węża oraz pociągnięciu nowych kabli od mniej więcej siedzenia kierowcy aż do czujnika g200/g202 kontrolki zgasły, ale za chwile się włączyły. Aktualne błędy są na screenie. Sprawdziłem kable aż do pedałów - od tego miejsca mam przejście do wtyczki do tego czujnika. Sprawdzałem w drugą stronę - na pompie abs sprawdziłem 15 pinów i na żadnym nie ma przejścia.

Wymieniłem czujnik na używkę ale błąd był ten sam. Gdzie mogę jeszcze szukać problemu? Czy mógł jakiś przekaźnik się spalić? Czy może kable z tego czujnika idą do innego miejsca?

20190219_205848.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej. Okazało się, że sterownik od absu jest pod nogami pasażera. Po sprawdzeniu prześcia na kablach okazało się że jeden kabel był, źle przelutowany i docelowo był wpięty pod zły pin. Po ponownym przelutowaniu przejście jest na wszystkich sześciu kablach do odpowiednich pinów. Mimo wszystko dalej występują te same błędy. Kupiłem drugi czujnkk ale używkę i mam te same błędy. Czyżby sterownik abs nawalał? Czemu pokazywałby tylko problem z tym jednym czujnikiem a nie z resztą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy