Skocz do zawartości
Zibo

Pytanie do użytkowników 1,9Tdi AHH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od maja zeszłego roku jestem posiadaczem passata kombi z 99 roku z silnikiem jak w temacie. Standardowo ten silnik ma 90 KM. Kupując ten samochód i nim jeżdząc cały czas byłem przekonany że ma standardową moc, która mi w pełni do normalnego jeżdżenia wystarczy. Niedawno byłem u mechanika na przeglądzie i gościu powiedział jak zobaczył silnik że do tego modelu (AHH) były montowane tylko i wyłącznie turbiny bez zmiennej geometrii kierownic. Ja mam u siebie turbinę ze zmienną geometrią kierownic i ww mechanik stwierdził że ktoś przy tym silniku musiał dłubać i ocenia go na conajmniej 110 KM. I teraz pytanie do was, posiadaczy samochodów z tymi silnikami. Jakie turbiny macie u siebie?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość zrobienia foto tego silnika ?? Jeśli tak wrzuć na forum, szczególnie lewą stronę, tam gdzie turbo. A tak poza tym 90 nie miały zmiennej geometrii łopatek. Ciekawe czy całe sterowanie łopatkami masz wogóle podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHH ma zmienną geometrię, natomiast AHU zaworek upustowy (bez zmiennej geometrii).

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz możliwość zrobienia foto tego silnika ?? Jeśli tak wrzuć na forum, szczególnie lewą stronę, tam gdzie turbo. A tak poza tym 90 nie miały zmiennej geometrii łopatek. Ciekawe czy całe sterowanie łopatkami masz wogóle podłączone.

 

Hej

 

Sterowanie łopatkami napewno mam podłączone i wszystko w tej turbinie działa pod tym względem jak należy. Jest "gruszka" i sztanga do sterowania kierownicami a do niej podłączony przewód podciśnieniowy. Czuć też przy przyspieszaniu taki specyficzny moment kiedy następuje zmiana geometrii kierownic. Do tej pory byłem przekonany że istniały dwa rodzaje 90-konnych TDI z turbiną "tradycyjną"oraz ze zmienną geometrią. No cóż człowiek uczy się przez całe życie ;-)

 

Zdjęcia będę mógł najprawdopodobniej wrzucić dopiero w przyszłym tygodniu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TomDom

Z tego co sie dowiadywałem, to silnik AHH ma turbinę identyczną jak ASV 110 konny (czyli ze zmienną geometrią. Jedyne co ogranicza w nim moc do owych 90 koni to wtryski z bardzo małymi końcówkami. Sama wymiana wtrysków na te od ASV czyni z silnika 110 konny. Dodatkowo silnik ten spełnia wyższą normę spalin i posiada pompę paliwa 11 mm czyli marzenie każdego tuningowicza. Spece z Diagrtonika, kiedy pytałem ich co to za silnik, odpisali mi, że to perełka wśród VW. Jak wymienisz wtryski i zrobisz program, bedziesz mial spokojnie 140 km i ok 300Nm momentu. Sam mocno rozwarzam taka modyfikacje:)

Mam nadzieję, że pomogłem i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pazder

JA mam też AHH i mam turbinke z zmienną geometrią. Bez zadnej modyfikacji mial na starcie już 104 KM, ( a fabrycznie mówia że 90 km) po modyfikacji programu bez żadnych przerobek ma 128 KM, i przymierzam sie na wymiane wtrysków. Polecam ten silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość plusiak

Ja też mam Ahh i orginalnie jest zmienna geometria. Pompe 11 mm też mam i dużo chętnych na nią.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło masz, widać mam jakieś braki w swojej wiedzy. Muszę się zapoznać z tym silnikiem. Jak ktoś może zrobić foty takiego silnika to bardzo bym prosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak jak pisałem wrzucam zdjęcie swojego silnika. Sorki, że tak późno ale dopiero teraz udało mi się dorwać do aparatu. Czekam na opinie w sprawie jego mocy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy rzut oka wygląda mi na AFN (110 KM) ale mogę się mylić. Co jest wypisane na wlepce osłony paska zebatego ?? Cała konstrukcja identyczna jak w AFN. Nie wiem jak wyglądały AHH być może podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na wszystkich wlepkach, i na silniku i w bagażniku jest napisane AHH. Z tego co mi się obiło o uszy u innego mechanika to AHH i AFN są prawie identyczne w konstrukcji. Główna różnica w budowie to podobno inne wtryskiwacze. W AHH są podobno z mniejszymi końcówkami które ograniczają mu tę moc. Ale ile w tym jest prawdy to nie wiem. Cóż w takim razie zostaje mi żyć dalej w niepewności :niepewny:

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pazder

Jak narazie mój AHH, (odpukac) sprawuje się idealnie.

Mam pytanko jakie macie mocowanie akumulatora.?? Bo ja mam tylko postawiony na miejscu gdzie powinien byc ale nie jest umocowany, coś brakuje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pazder

Zibo musisz, pomyslec o wymianie łącznika elastyczniego, który jest miedzy turbiną a katalizatorem (taka plecionka ). Bo zauważyłem ze masz juz troche przebarwień z sadzy na nim. Ja wymieniłem i bo był juz nieszczelny, i po odpaleniu silnika było słychac delikatne syczenie, a teraz spokój. Całkowity koszt to ok. 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wymieniłem i bo był juz nieszczelny, i po odpaleniu silnika było słychac delikatne syczenie, a teraz spokój.

Czy za wyjątkiem efektów dźwiękowych, nieszczelność ta miała jakieś odniesienie do innych parametrów użytkowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności