Skocz do zawartości
Gość Naiwny

Zatarłem silnik przy 90 tys - kupie silnik APU

Rekomendowane odpowiedzi

Współczucia,powinni za jaja powiesić,widzę że w podpisie już widnieje 1.8T :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Naiwny

Raczej nie już widnieje 1.8T, a jeszcze widnieje 1.8T, bo jeszcze mam 1.8T ale już martwy.

Idzie wiosna, chyba wyciągnę rower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger

kondolencje

Ale mam pytanie oddawałes autko na wymiane oleju n akilka dni czy jak ??? przeciez wymiana trwa z niewiem 30 min maax - w tym czasie nawet by mi sie nie chcialo od mechanika wychodzic zeby potem wracac do niego tylko bym poczekał a jak bym poczekal to mimo woli widzialbym co robi !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie sprawdzałem.

Czy turbina mogła ucierpieć ?

 

Jak najbardziej jeśli nie miała smarowania to wystarczy czasem kilka minut i po turbince a zwłaszcza że turbina bardzo mocno się nagrzewa więc olej ją chłodzi i smaruje zarazem łożysko wirnika - więc odpowiedź raczej masz prostą. Jeśli nawet jescze się kręci to pewnie będzie sporo przepuszczała do dolotu więc tak czy inaczej nadaje się do regeneracji. Z klawiaturą może być bardzo podobnie więc raczej szukaj całego motorka + regeneracja turbiny.

 

Ja również mam 18T i wiem co to znaczy dobry właściwy olej!!! - napisałem na te tematy całkiem sporo opowieści i instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Naiwny
kondolencje

Ale mam pytanie oddawałes autko na wymiane oleju n akilka dni czy jak ??? przeciez wymiana trwa z niewiem 30 min maax - w tym czasie nawet by mi sie nie chcialo od mechanika wychodzic zeby potem wracac do niego tylko bym poczekał a jak bym poczekal to mimo woli widzialbym co robi !!!!

 

Polak mądry po szkodzie.

Trudno uwierzyć, ale

to był dobry znajomy dobrego znajomego,

sąsiad innego znajomego

i wogole normalny facet na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Naiwny

Już tydzień szukam silnika APU, już 3 razy prawie znalazłem.

Czy ktoś wie, czy podszedłby jakiś inny modal, albo dało się przerobić na pedały ?

Bo w swerisie VW nie mają pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znalazł byś APU to można by również poszukać ANB

jeśli byś znalazł iny podobny to musi się zgadzać dane silnika jak i rownież

komputer i zapłon ME7,5 ale weź pod uwagę że mogą być zmiany konstrukcyjne.

 

Tu masz listę silników oraz dane techniczne:

 

silnikibenzynowe1ck6.th.jpg silnikibenzynowe2et8.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym olejem i z wiloma innymi rzeczami przy autach to jest tak jak Stalin powiedział "wierze Ci , ale muszę to sprawdzic" :krzeslem:

 

ku scislosci: powiedzial: "zaufanie jest dobre, ale kontrola jeszcze lepsza". ;)

 

Co do mechanika to wpadl bym w szal i wyrwal mu nerki i sprzedal na allegro. Powaznie mowie, gdyby jakis maniak mnie tak urzadzil, to wchodze do biura i mowie, ze ma godzine na oddanie kasy za silnik plus olej i przeglady, jak nie to to do konca zycia bedzie przyjmowal jedzenie w plynie na wozku inwalidzkim.

Kurde, takie historie mnie podkurwiaja :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Naiwny
Z tym olejem i z wiloma innymi rzeczami przy autach to jest tak jak Stalin powiedział "wierze Ci , ale muszę to sprawdzic" :krzeslem:

 

ku scislosci: powiedzial: "zaufanie jest dobre, ale kontrola jeszcze lepsza". ;)

 

Co do mechanika to wpadl bym w szal i wyrwal mu nerki i sprzedal na allegro. Powaznie mowie, gdyby jakis maniak mnie tak urzadzil, to wchodze do biura i mowie, ze ma godzine na oddanie kasy za silnik plus olej i przeglady, jak nie to to do konca zycia bedzie przyjmowal jedzenie w plynie na wozku inwalidzkim.

Kurde, takie historie mnie podkurwiaja :kwasny:

 

 

Obawiam się, że tego byś nie zrobił.

Z dwóch powodów:

1. Jest utrudniony dostęp do niego, a właściwie to nie wiem nawet gadzie siedzi.

2. Jak pisałem facet był na oko normalny. Młody facet (może 30 lat). Miał hobby motocykle.

Jak się okazało pod koniec roku, ma kilku kumli też fanów motocykli i razem udawali się na wycieczki.

W sumie jest ich ponoć 10.

http://www.e-detektyw.pl/Aktualnosci/Gang_motocyklowy_rozbity_/?id=696

 

Więc z tym wózkiem inwalidzkim to trochę na odwrót. Wolę zatartego Passata.

:zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rad-28

wiem jak to boli heh ja zatarlem swojego paska prz przebiegu 160 tys.

wracalem z polski do domu w anglii i 100 km od holenderskiej granicy umarl mi silnik (wymiany oleju sam robilem) 1800 zl laweta z polski i przez miesiac czasu brak auta.

koszt silnika to 2300 zl (za golasa przebieg ok 100 000 km ) 800zl uzywka turbo z pod wawy a reszta to robocizna 400 zl za wymiane 1000 zl czesci (nowy pasek napinacze uszczelki) i po odpaleniu zonk pali na dwa okazalo sie ze silnik jest z rozbitka i po zdjeciu glowicy 8 zaworow wygietych.zawory zdjete ze starej glowicy ale mimo wszystko koszt dodatkowy to 650 zl wiec impreza ogolnie jest droga . a teraz mimo wszystko mam te sama usterke w tym silniku niby tylko 100 000 km a kontrolka oleju od czasu do czasu jak mu przycisne sie swieci ale dlaczego to juz wiem i jak naprawic tez wiec juz jestem gotowy do wymiany elementu i mam nadzieje ze w koncu bedzie wszystko ok

ogolnie wspolczuje bo wiem jak to boli ale ciesze sie ze nie sciagnalem auta do gliwic (sam jestem z gliwic) bo tam nikt by mi go nie zrobil pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kontrolka oleju od czasu do czasu jak mu przycisne sie swieci ale dlaczego to juz wiem

Wykonaj pomiar ciśnienia oleju przy pracującym silniku:

na wolnych obrotach i na wyższych

 

Prawdopodobnie może być coś w kanałach olejowych lub zawór zwrotny w pompie olejowej (lub cała pompa) bedzie do wymiany, ale najpierw pomiary i testy.

 

Coś mi się wydaję że problemy z kontrolką oleju w UK to standard oczywiście to wynik nalewania i meiszania różnych gównianych olejów przez siniaków którzy leją co popadnie i to jest właśnie efekt często tu spotykany. Przy obecnych silnikach olej to bardzo ważna rzecz i niedopuszczalne jest stosowanie byle czego i byle jak.

 

Swiruje czujnik ojeju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rad-28

silnik ktory akurat mam jest z samochodu zachodniego najprawdopodobniej niemcy a co do pompy oleju to juz jest zamowiona i w poniedzialek bede ja wymienial jak to nie pomoze to auto idzie do sprzedania za duuuuuzo kasy poszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi silnik umarl podczas powrotu z anglii do polski :) Caly czas cos mi cykalo w okolicach pompy wtrysko wej ni to wydech ni to wtrysk no i co sie okazalo jak juz auto po scholowaniu z niemiec do polanda rozebral mechanic ... pekniety tlok !! prawdopodobnie blad fabryczny - odlew - kanal doprowadzajadzy przytkany czy cos takiego, albo ktos na czas nie zmienil oleju i to zatkalo doplyw oleju do jednego z tlokow. Niestety te kuta...sy z uk nie potrafily tego zdiagnozowac. Coz zycie . Teraz mam drugi silnik z poznania. Osprzet stary (dzis drugi raz czyscilem kierowniczki :P ) Naradzie chodzi ! odpukac ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przylaczam sie do tematu poszukuje rowniez silnika 1.8 20v turbo APU najlepiej golego wszelkie info prosze na nr 516746643 z gory dziekuje ewentualnie jakies informacje jaki zamienik tego silnika można wsadzi w ta budę czy jakis inny motor poza Apu bedzie gral z obecną elektronika

Edytowane przez inside55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności