Skocz do zawartości
Gość Bogdan

amortyzatory przód

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bogdan

mam pytanie techniczne.czy pasaty B2 lub inaczej 32B maja kolumne mc persona z wymiennym wkladem amortyzatora czy sie nie wymienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

witam ja posiadam passata z 82 roku i umnie sa wklady wymienne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogdan
witam ja posiadam passata z 82 roku i umnie sa wklady wymienne...

 

pytam bo nigdy z ojcem nie wymienialismy a nie zachowuje sie jakby mialy kolumny byc zuzyte...

 

pierwszy raz od 11 lat zabieramy sie za wymiane tulei metalowo gumowych w tylnej belce a zrobilismy nim 200tys.... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

spoko kto pyta to nie bladzi hehe... ja z tylu jak u siebie wymienialem gumy to niezle sie nameczylem zeby je wybic i wbic nowe sa cholernie dobrze spasowane :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Bogdan, w kolumnach są wkłady :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogdan
spoko kto pyta to nie bladzi hehe... ja z tylu jak u siebie wymienialem gumy to niezle sie nameczylem zeby je wybic i wbic nowe sa cholernie dobrze spasowane :evil:

 

jak to dobrze ze mamy w czesciach drugiego :) ojciec w drugiej belce wymienil teraz kwestia wymiany calej belki ale obawiamy sie ze mozemy ukrecic przewody hamulcowe...i to nas zawsze powstrzymywalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Bogdan, przewody powinny iść bez problemu - to niemieckie auto a nie jakiś fiat albo peugeot.Tylko kup dobry klucz do przewodów 11mm.A jakby co to w IC są dostępne różne przewody.Jak zaniesiesz stary to zmierzą długość, sprawdzą końcówki i dostaniesz taki jaki chcesz.Później trzeba tylko go odpowiednio powyginać - na wzór starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak niewymieniłeś jeszcze tych gum na tylnej belce to mam dla Ciebie rade co do ich montażu. Faktycznie wybić je jest cholernie ciężko, ale z montażem niema żadnego problemu wystarczy wziąść kawałek szpilki 10 mm, jakieś duże podkładki i nasmarmarować troszke smarem lub olejem miejsce gdzie wchodzą tuleje met.- gum. potem tylko zakładasz gumy przekładasz przez ich oś szpilkę nakładasz podkładki, na szpilkę nakręcasz nakrętki z dwóch stron i skręcasz - gotowe. sam montaż zajmie max. 5 minut. POWODZONKA :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogdan
Jak niewymieniłeś jeszcze tych gum na tylnej belce to mam dla Ciebie rade co do ich montażu. Faktycznie wybić je jest cholernie ciężko, ale z montażem niema żadnego problemu wystarczy wziąść kawałek szpilki 10 mm, jakieś duże podkładki i nasmarmarować troszke smarem lub olejem miejsce gdzie wchodzą tuleje met.- gum. potem tylko zakładasz gumy przekładasz przez ich oś szpilkę nakładasz podkładki, na szpilkę nakręcasz nakrętki z dwóch stron i skręcasz - gotowe. sam montaż zajmie max. 5 minut. POWODZONKA :ok:

 

dzieki za cenna wskazowke... tulejki mam w belce wymienione tylko pozostalo podmienic belki i na razie z ojcem sie przymierzamy dopiero bo to wieksza robota..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za cenna wskazowke... tulejki mam w belce wymienione tylko pozostalo podmienic belki i na razie z ojcem sie przymierzamy dopiero bo to wieksza robota..

Wcale niema tak dużo roboty - linka od ręcznego, dwa amorki, przewody halulcowe dwie śruby od belki - beleczka wymieniona :cwaniak: . Ja osobiście nie wymieniał bym całej belki tylko zmienił gumy belce w pasku, czy masz pewność że w tamtej belce cylinderki będą dobrze chodzić, od stania mogły się pozapiekać, no chyba ze chcesz przerzucać całe bebechy. Także moje zdanie jest takie kupcie nowe tuleje met.- gumowe i zaaplikujcie je do beleczki w pasku, a oszczędzi wam to czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogdan

Wcale niema tak dużo roboty - linka od ręcznego, dwa amorki, przewody halulcowe dwie śruby od belki - beleczka wymieniona :cwaniak: . Ja osobiście nie wymieniał bym całej belki tylko zmienił gumy belce w pasku, czy masz pewność że w tamtej belce cylinderki będą dobrze chodzić, od stania mogły się pozapiekać, no chyba ze chcesz przerzucać całe bebechy. Także moje zdanie jest takie kupcie nowe tuleje met.- gumowe i zaaplikujcie je do beleczki w pasku, a oszczędzi wam to czasu.

 

mam gołą belke od takiego samego paska . wymienilismy w niej na nowe tuleje metalowo gumowe i teraz jak bedziemy wymieniali to belke a reszte bedziemy przekladali typu bebny itp. tylko najbardziej wahamy sie zeby sie przewody metalowe nie ukrecily... jak tamta belke z paska starego wykrecalismy to sie wlasnie ukrecily... bo gumowe tez nowe czekaja na zalozenie...ale metalowy idzie do samej pompy z tego co pamietam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden metalowy, który idzie z pompy do rozgałężnika zamocowanego w okolicach belki, dopiero z rozgałężnika idzie metalowy do gumowego i z gumowego metalowy prosto do cylinderka. A z przewodami to jest różnie czasem dają radę się odkręcić, a czasem dupa, tym bardziej, ze przez tyle lat nic tam nie robiliście. Ale nawet jak przewody się odkręcą to radziłbym je wymienić na nowe miedziane, gdzyż stare są na pewno metalowe i mogły już lekko skorodować, a z takimi rzeczami ti niema żartów. Pamiętam jak koledze ze starości przerdzewiał przewód i pękł, ale na szczęście nic się nie stało, a o hamulce to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość morales

witaj ja wymianę gum na tylnej belce w swoim passaciku powierzyłem mechanikowi . Ciężko w domowych warunkach zrobić to samemu . We Włodawie zapłaciłem za robociznę 100 zł + części teraz nic nie stuka z tyłu jeszcze zostało mi troszkę podreperować przód . POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności