Skocz do zawartości
Gość Marcin Toruń

Słabe 110PS??!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin Toruń

Witajcie! Szukam porady! kupiłem Passata 1.9TDI 110 PS rocznik 2001 silnik ASV, dotąd nie jezdzilem dieslem, ale benzyniakiem B4 (w opisie). Auto ma udokumentowany przebieg 60tys, absolutnie wszystkie faktury, rachunki-rachuneczki itp. Różnica w jeździe jest ogromna. Problem w tym, że auto słabo przyspiesza, ale nie dzieje się to zawsze. Prawdziwego kopa dostaje powyzej 3tys obrotów. Czy turbo nie włącza się za późno, w jakim zakresie powinno działać? Nie moge też wdusić mu "do dechy"przy obrotach 2tys, bo tak jakby sie dławił i nie przyspiesza wcale. Trzeba stopniowo dodawac gazu, co w benzynie bylo bez znaczenia. Czy to jest normalne? Dzieje się to wprawdzie sporadycznie ale jednak martwi mnie to. Jutro podpinam go do kompa, ale Wasze rady niejednokrotnie były cenniejsze od mechaników. Bardzo proszę o sugestie. Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marcinie

Ja niestety nie pomogę ci w sprawach mechaniki ale zaciekawił mnie twój opis paska: 1.9 TDI 110 PS 2001r, silnik ASV. Z tego co kojarze taki po prostu nie istnieje. No ale moge sie mylić.

Zajrzyj tu:

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/jaki-mam-silnik-gdzie-szukac-oznaczen-silnika-vt580,7.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie też zaciekawiła ta moc i symbol silnika, byłem pewien że w passatach 110 KM było tylko w AFN i równiez sprawdziłem w tabeli :D , wynika z niej że ASV wychodził tylko w Golf/Bora/A3/Leon...

Gdzie odczytałeś ten symbol, na wklejce w bagażniku lub książce serwisowej?

A co do Twoich uwag, to auto powinno się zbierać znacznie szybciej - troszke poniżej 2 tyś jak załącza się turbo i nie ma mowy o zaduszaniu, im więcej gazu tym bardziej powinien przyspieszać.

Podjedź na te diagnozę, coś na pewno wykaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodze w szczegoly,.....

Turbo diesel ma troche inna charakterystyke I JEST MNIEJ "KULTURALNY"- na poczatku mul, ok 2000 obr. jest ogien, pamietaj przy nizszych obrotach max niz w benzynie zmien bieg :hurra: na wyzszy....pomaga....i jestes w stanie swoim Tdi objechac nie jedna benzyne, ale odczucia sa rozne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin Toruń, jedz na hamownie bo mi to wyglada na jakiegos chipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności