Skocz do zawartości
Gość marcin8111

czy to dobry wybor????

Rekomendowane odpowiedzi

Stefano, na hex-can od ross- techa :)

longboy, ten pierwszy 149pln ,który niby zamierzasz kupić sprzedaje yassek, za 90pln,zgłoś się do niego,vag-com 311 jest cały czas aktywny.409-wystarczy,że wejdziesz w jakiś blok i wywala.Ma też lepszy :)

firewire,wersja 5.. jest i po polsku ,mam obie (full) ale co z tego kiedy przy teście com nie widzi kabelka led,s-ok (mam tego tańszego ,który proponuje yassek,) i pewnie nie zobaczy do pułki nie kupie hex-can,a :rotfl:

Jak dla nas wystarczy ,że odczytamy i skasujemy sobie błędy i ewentualnie skonsultujemy je tu na forum,pozwolę sobie zacytować poraz drugi bardzo fajną wypowiedź marcino, z innego postu w temacie.

Panowie,

przecież nie każdy musi być odrazu zawodowcem..gdyby każdy miał taką wiedzę jak choćby HHA, to jego warsztat nie miał by racji bytu...a tak prosperuje dobrze(czytając wypowiedzi innych) i ja np. żałuję, że nie ma jakieś filii w Stolicy :hurra:

Pogódźmy się z faktem, że jedni mają wiedzę w jednej dziedzinie a drudzy w innej i właśnie po to jest m.in. to forum, żeby się tą wiedzą dzielić.

Ja jestem laikiem - "hobbystą" i jest z tym mi dobrze - bo nawet jakbym coś tam wiedział to wolę pojechać do dobrego warsztatu i mieć coś zrobione na 100% a nie na mi się wydaje...

stąd też uważam, że fejsy jakie prezentuje VW1.8T, są ok dla więkoszości z nas - zwykłych uzytkowników Passatów wszelkiej maści, tzn wystarczające do diagnozy problemu i udania się na naprawę do warsztatu (dobrego) :ok:

 

pozdrawiam

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spoko, tylko po instalacji woła o "Dane identyfikacyjne serwisu" "Nazwę serwisu"

Tam nic nie wpisujesz tylko zaznaczasz na którym porcie chodzi fejsik potem test i zapisz. Ale oczywiście to nie oznacza że będzie chodził na full. Po prostu nie ma znaczenia pole "nazwa serwisu" , Jak tam coś wpiszesz np. xyz to chyba na wydrukach będzie ci się pojawiać xyz jako nazwa warsztatu. Przyznam że nie sprawdzałem muszę to obadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, napotkałem w necie VWTool 2.0.9 PL, który lepszy VAG-COM czy VWTool 2.0.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vagcom jest podobny do vwtools tylko więcej w nim funkcji i obsługuje np. ABS czego vwtools nie potrafi.

Vwtool jest zabezpieczony przed kopiowaniem stąd problemy z instalowaniem - na CD chodzi, ale już z twardziela na dysk niet bo wysypie kelnera 386 z windowsa i będziesz musiał instalować na nowo system, nie jeden już się przekonał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy fejsów.

A czym u licha te kable sie róznią np KKL jeden do gniazda COM /przykręcany/ a drugi do USB / wtykany /, szczerze to podoba mi się bardziej przykręcany nie ze względu na parę zeta taniej, ale za to zawsze bezpieczniejszy mechanicznie w laptopie, w testach czy jeździe bo przykręcany, ale USB zdaje się szybszy, czy to ma jakies znaczenie ???

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB tak - ma szybszy przekaz, tymbardziej w nowszyk notebookach już nie robią gniazda com, wychodzi z obiegu. Wcześniej miałem na com-ie, ale po wymianie kompa musiałem kupić na usb bo nie miałem wejścia :kwasny: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
USB tak - ma szybszy przekaz, tymbardziej w nowszyk notebookach już nie robią gniazda com, wychodzi z obiegu. Wcześniej miałem na com-ie, ale po wymianie kompa musiałem kupić na usb bo nie miałem wejścia :kwasny: .

 

Dzięki ci za pomoc, w moim DELL'u jest port COM, wiec kupię chyba do niego.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś coma nie pomylił z wyjściem na dodatkowy monitor - wiesz jest odwrotny :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczerze to podoba mi się bardziej przykręcany nie ze względu na parę zeta taniej

Czasem ten na Com-ie może być sprzętowo inny(starszej generacji) ale podkreślam może.

Generalnie powinien pracować tak jak na USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Yassek widzę w podpisie, ze masz Sharana, takie same autko jak ja i nawet rocznik, dzięki za poradę.

Chcę kupić ten kabelek do tego właśnie auta, a że nimi handlujesz więc proszę o link, albo o jakieś inne namiary.

Bo miałem kupować ten:

http://www.allegro.pl/item173375783_promocja_interfejs_obd2_vag_kkl_vw_audi_seat_skoda.html

albo ten z dwoma diodami na usb:

http://www.allegro.pl/item173375777_interfejs_vag_usb_kkl_vw_skoda_seat_audi_promocja.html

 

Co o tym myślisz, pewnie lepszy ten na USB.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki Stefano, gdzieś mi umkną ten post, już wysyłam info na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki Stefano, gdzieś mi umkną ten post, już wysyłam info na PW.

Przepraszam ale nie mogłem czekać, dzisiaj właśnie dostałem przesyłkę od Viakena z kabelkiem i zaczynam w tej chwili 'zabawę' z VAGiem.

Ale dziękuję Ci i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności