Skocz do zawartości
RysiekOchucki

Ładowanie indukcyjne z arteona.

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Marek3 napisał:

Ciekawe podłączenie,  bo pin 2 i 3 to can który podłącza się do mib. Więc podałeś 12V na can , ciekawe jak długo pochodzi.

O chińczyka dostałem pdf z zabudową ładowarki 5NA  , pin 2 i 3 to u nich też can  , oba przewody do szarej wtyczki w mib , dodatkowo trzeba zakodować mib  "wireless_charging" i ładowanie indukcyjne po klemie 15.

Zobacz na schemacie że podłącza  się zamiennie pin 2 plus 12v lub can w zależności od wyposażenia auta. 

 

Może byś wrzucił na forum tego pdf co dostałeś od chińczyka? 

 

20210409_211136.jpg

Edytowane przez Kucharp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kucharp napisał:

Zobacz na schemacie że podłącza  się zamiennie pin 2 plus 12v lub can w zależności od wyposażenia auta. 

 

Może byś wrzucił na forum tego pdf co dostałeś od chińczyka? 

 

20210409_211136.jpg

Rozumiem że trzeba mostkować pin 1 i 2 , ładowarki ,bo wynika  z symbolu (V15) .To dlaczego na schemacie nie pokazano , aby pin 3 i4 zmostowować. W pewnym monecie myślałem że żle rozumiem schemat, dlatego spojrzałem na inny. Poniżej schemat  podłączenia can klimatyzacji z gataway  , występuje symbol połączenia (b398) , czy też powinienem przykładowo zmostkować dwie linie can ?

Nie żebym się ciebie czepiał , ale mam wątpliwości co do twojej teorii połączenia ładowarki...

Poniżej instrukcja od chinczyka , tu jeszcze inna koncepcja połączenia , bo podpina się jeden przewód do BCM  ,pin 14 . 

wwwwwwwwwww.jpg

高尔夫7无线充电安装图 - 副本.docx

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marek3 napisał:

Rozumiem że trzeba mostkować pin 1 i 2 , ładowarki ,bo wynika  z symbolu (V15) .To dlaczego na schemacie nie pokazano , aby pin 3 i4 zmostowować. W pewnym monecie myślałem że żle rozumiem schemat, dlatego spojrzałem na inny. Poniżej schemat  podłączenia can klimatyzacji z gataway  , występuje symbol połączenia (b398) , czy też powinienem przykładowo zmostkować dwie linie can ?

Nie żebym się ciebie czepiał , ale mam wątpliwości co do twojej teorii połączenia ładowarki...

Poniżej instrukcja od chinczyka , tu jeszcze inna koncepcja połączenia , bo podpina się jeden przewód do BCM  ,pin 14 . 

wwwwwwwwwww.jpg

高尔夫7无线充电安装图 - 副本.docx 4 MB · 1 pobranie

Chyba masz schemat od jakiegoś innego modelu.  Napewno dla rocznika 2020 i wyżej can podłączasz tylko gdy masz klamki z dotykiem i jednostke z interfejsem układu zezwolenia na wejście i uruchomienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat 2015 r.

To chyba 80 % passatów miało keylessgo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś co ma fabryczne i indukcyjne ładowanie wrzucić adaptacje wireless induktiv sterownika mib ?

Bo podłączyłem ładowarkę i działa ,ale pojawia się bład sterownika DE , DF    , a

 nie lubie mieć zapisanych błędów...

20210606_152931.jpg

20210606_153411.jpg

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek3

Zakodowałeś ?

IDE11524-ENG142160 - activated

IDE11524-ENG142161 - activated

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raduss napisał:

@Marek3

Zakodowałeś ?

IDE11524-ENG142160 - activated

IDE11524-ENG142161 - activated

Tak  ,aktywowałem to , ale nic to nie zmieniło.Więc dezaktywowałem wszystko do stanu pierwotnego , i teraz błędów nie ma , a ładowarka też działa bez kodowania .

+ wziełem z skrzynki bezpieczków  (+po stacyjce )

masse z karoserii

Pin 2 i 3 z ładowarki podłączyłem do sterownika radia / nawi zg.z schematem 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek3

W końcu i jak się zdecydowałem na ładowarkę indukcyjną, jutro montaż dam znać czy jest sukces. Czytałem na innym forum, że te z aliexpress działa ładowanie ale nie pokazuję się znaczek ładowania na środkowym wyświetlaczu. W moim przypadku jest inne kodowanie. Mój blok 5F ma oznaczenie elementu SW: 3G0 035 043K, HW: 3G0 035 043 Discover Pro.

Kodowanie w OSID

 byte_15_Wireless_Charging_Availability: muszę przestawić na  - installed

Opis wtyczki 4B0971978B - PIN

1. 12V SC16

2. MIB T12j/5

3. MIB T12j/11

4. Masa

5. BCM T73c/14 - biały przewód

6. Nieużywany 

 

301957155_Zrzutekranu26-08-202116_59_06.thumb.png.1912557e6455ddac56c25ce308586860.png

Edytowane przez raduss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raduss napisał:

@Marek3

W końcu i jak się zdecydowałem na ładowarkę indukcyjną, jutro montaż dam znać czy jest sukces. Czytałem na innym forum, że te z aliexpress działa ładowanie ale nie pokazuję się znaczek ładowania na środkowym wyświetlaczu. W moim przypadku jest inne kodowanie. Mój blok 5F ma oznaczenie elementu SW: 3G0 035 043K, HW: 3G0 035 043 Discover Pro.

Kodowanie w OSID

 byte_15_Wireless_Charging_Availability: muszę przestawić na  - installed

Opis wtyczki 4B0971978B - PIN

1. 12V SC16

2. MIB T12j/5

3. MIB T12j/11

4. Masa

5. BCM T73b/14 - biały przewód

6. Nieużywany 

 

301957155_Zrzutekranu26-08-202116_59_06.thumb.png.1912557e6455ddac56c25ce308586860.png

Występują dwie wtyczki 4b0  i 8k0 w zależności od numeru ładowarki 5na /3g0

Pin 5 w bcm nie jest konieczny .

 

 

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek3

Na schemacie jest biały przewód dociągnięty do BCM T73c/14, ja tam jutro kładę nowy przewód jeżeli pogoda pozwoli ?

 

aha, czyli na 5 pin dałeś +12V po zapłonie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, raduss napisał:

@Marek3

Na schemacie jest biały przewód dociągnięty do BCM T73c/14, ja tam jutro kładę nowy przewód jeżeli pogoda pozwoli ?

 

aha, czyli na 5 pin dałeś +12V po zapłonie. 

 

Nie ,plus po zapłonie idzie na pin1 w ładowarce .

Pin nr.5 idzie do bcm , i jego wogóle go nie podłączałem .

Generalnie ,aby ładowarka działała trzeba podłączyć pin 1 ,2 ,4 

co prawda podłączyłem jeszcze pin 3 ,ale on raczej służy tylko do diagnostyki modułu ładowarki /nfc odprowadzenia sygnału gsm na zewnątrz  , lub do komunikacji R265 <->j794 ,bo na ten pin idzie  napięcie 5 v z sterownika radia .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek3

Ładowarka 5NA980611 uruchomiona, zamontowana zgonie ze schematem. W moim przypadku musiałem tylko zakodować w bloku 5F byte15 -> bit 5 Wireless Charging Availability. Po zakodowaniu i  reboot'cie MIB pojawiała się informacja o ładowaniu. 

 

Zrzut ekranu 27-08-2021 19.00.34.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mmdl napisał:

@raduss widzę, że masz B8  z 2015 więc przed liftem. Ja mam z zapalniczką - czy aby dołożyć ładowarkę indukcyjną to powonieniem kupić taki zestaw https://pl.aliexpress.com/item/1005001477857293.html ?

Nie jestem na 100 % pewien , ale prawdopodobnie będziesz musiał jeszcze dokupić gałkę zmiany biegów z mieszkiem i tą płytką z oznaczeniami  P R N D. Jeżeli masz automatyczną skrzynię  ,przy manualu to nie wiem.

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mmdl

Zgadza się moje auto jest przed liftowe ale schowek wymieniony jest na polfitowy. Kolega @Marek3 dobrze napisał, musisz jeszcze wymienić gałkę zmiany biegów + ten chrom wokół mieszka - mówimy o automatycznej skrzyni biegów. Będzie kilka małych problemów, na zdjęciach wszystko widać. 

Zrzut ekranu 29-08-2021 20.29.28.png

WhatsApp Image 2020-07-09 at 22.33.50.jpeg

WhatsApp Image 2020-07-09 at 22.30.17.jpeg

WhatsApp Image 2020-07-11 at 12.42.42.jpeg

Edytowane przez raduss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak wrzuciłem razem z telefonem kluczę do mieszka pojawił mi się taki komunikat. Także wydaje mi się, że warto podłączyć ładowarkę zgodnie ze schematem ?

 

20211123_145218.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniłem tę półkę z USB na tą bez z B8FL. Kupiłem na alle całą ramkę z przyciskami i włącznikiem start/stop za 249. Nie trzeba za to dokupować gałki zmiany biegów. Ten srebrny dekor wokół gałki trzeba po rogach od strony półki trochę ściąć i jest git, wszystko pasuje. 

PXL_20230415_065825599.jpg

Edytowane przez Banderaz71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już mam tą półeczkę. Jak najlepiej podłączyć to gniazdo USB? Jakiej wtyczki szukać, numeru przewodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś tam wcześniej inne gniazdo USB? Ja miałem u siebie podobnie jak na tym zdjęciu.

 

usb b8.jpeg

Edytowane przez Banderaz71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam tylko gniazdo w podłokietniku, więc ostrożnie zakładam, że nie mam huba. Także chyba będę się decydował na jego montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności