Skocz do zawartości
rafael85

Ktoredy przeprowadzic + od akumulatora?

Rekomendowane odpowiedzi

Blagam pomozcie!!! Od tygodnia juz probuje jakos przepchac ten kabel do srodka i nie mam ktoredy :mur: (Kabel ma zasilic wzmacniacz w bagazniku) Na forum tez nic nie moglem znalesc na ten temat... Czy musze cos odkrecic zeby zoabczyc jakas luke?

Bardzo bym prosil o dokladny opis tego miejsca, najmilej widziane byloby zdjecie <marzyciel> Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Do środka masz na myśli z wewnątrz auta pod maskę? Jeżeli tak no to trzeba trochę się pogimnastikować:). Ja u siebie puściłem + w progu. Żeby dostać się pod maskę najpierw trzeba odkręcić plastiki ten pod kierownicą. Odsłoni to całą skrzynkę z bezpiecznikami. Trzeba ją ściągnąć, ona jest umocowana takimi białymi zapadkami do metalowego stelaża. Podnosimy zapadki (lewą i prawą) do góry i skrzynka jest wolna :) Mamy teraz troszkę większe pole manewru. Jest tam straszny kłębek kabli. Jak odchylimy skrzynkę z bezpiecznikami na dół to widać karoserię. Wtedy poszukaj w karoserii gumowej zaślepki, wyciągnij ją i masz dziurę na wylot do komory silnika. Kabel ładnie wyjdzie za zbiorniczkiem wyrównawczym. Może trochę przeszkadzać mata filcowa. Jeśli tak to wytnij w niej małą dziurkę mi się udało puścić kabel bokiem i nie musiałem nic dziurawić. Aha dodam jeszcze, że ten zabieg był robiony w passacie B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fasola

u mnie w B3 kabelek pusciłem obok ramion wycierczek tylko musiałem zegary wyciągnąc zeby go przeprowadzic.szukaj gumowej zaślepki łaczącej silnik ze srodkiem w tym cały sek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumowa zaslepka mowicie.... hmmm widocznie faktycznie bede musial odkrecic ten plastik pod kierownica i pogrzebac troche tam :) Jak nie to biore wiertare i wierce dziure :D hehe Szkoda ze nikt z B5 nie wie jak to zrobic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć pokrywę puszki komputera, wsuń przez gumową uszczelkę gdzie wchodzi gruba wiązka od silnika swój kabelek, poprowadź go obok kompa i wpuść w dół do kabiny. Tam najprościej chyba pod listwą progową poprowadzić, chociaż jak już będziesz miał zdjętą listwę to pod wykładziną podłogową go pociągniesz przez całą długość auta.

http://img47.imageshack.us/img47/8928/toja001lx6.jpg

Poprawka na zdjęcie: mam wersję z kierą po prawej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak:

3DSC_0022.jpg

Niezbyt estetycznie, ale spełnia swoją rolę już któryś rok z rzędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym samochodzie w ścianie grodziowej czyli tej oddzielającej komorę silnika a kabinę jest kilka uszczelek ( gumek) którędy idą wiązki oryginalne wystarczy ją znaleźć i nakładając kabelek na śrubokręt wbić się w nią i juz masz kabelek w kabinie odkręć bezpieczniki odchyl filc i sprawdzić gdzie wyszedł i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc, teraz napewno mi sie uda;) Teraz tylko czekam na wolny czas zeby zabrac sie za to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności