Skocz do zawartości
Gość szczurek_wroc

ABS w B3 i problem :|

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szczurek_wroc

Witam,

jestem tu nowy a trafiłem bo w warsztacie mi polecili tą stronę. Mam taki dziwny problem, mianowicie chodzi o ABS. W moim pasku B3 miałem okazję wymienić już w zasadzie wszystko co dotyczy hampli. Mam nowe tarcze, klocki z czujnikami, sprawne czujniki, ale ABS nie działa a kontrolka cały czas świeci. Dziś dowiedziałem się że możliwe że to wina przkeaźnika, który steruje ABS i tuy pytanie czy ktoś z Was wie gdzie tego przekaźnika szukać ????? i jak on wygląda ????? Bedę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i uwagi, bo chę to w końcu naprawić bo z jednej strony nie czujęsię bezpiecznie a z drugiej denerwuje mnie ta pomarańczowa lampka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

witam

powinieneś podłączyć auto pod kompa i zczytać błędy.

a co do przekaźnika to znajduje się on w skrzynce z bespiecznikami niepowiem ci jaki numer bo niepamiętam. najlepiej będzie jak zczytasz błędy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczurek_wroc
witam

powinieneś podłączyć auto pod kompa i zczytać błędy.

a co do przekaźnika to znajduje się on w skrzynce z bespiecznikami niepowiem ci jaki numer bo niepamiętam. najlepiej będzie jak zczytasz błędy.

pozdrawiam

Wiesz ktoś tam próbował podłączyć mojego paska do kompa ale mówili że to jest stary typ kompa i można co najwyrzej ustalić czy są dobre obroty silnika itp ................. Czy ktoś poprostu zrobił mnie w pręta ??? ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

wydaje mi sie że da sie u ciebie zczytać kody błędów absu ale nie jestem tego pewien na sto procęt niech ktoś inny wypowie sie na ten temat.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczurek_wroc
wydaje mi sie że da sie u ciebie zczytać kody błędów absu ale nie jestem tego pewien na sto procęt niech ktoś inny wypowie sie na ten temat.

pozdrawiam

W takim razie czekam na info od kogoś kto wie czy da się zczytać błędu ABS z kompa z paska b3 z 1991 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy możesz sprawdzić jedynie za pomocą kodów błyskowych dla tego silnika.

Przekaźnik pompy ABS to drugi rząd od góry trzecia pozycja ( zakładając że masz skrzynkę strarego typu z czterema rzędami przekażników ) a główny przekażnik ABS obok po prawej.

 

Sprawdź przekaźniki i podziałamy dalej :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczurek_wroc
Błędy możesz sprawdzić jedynie za pomocą kodów błyskowych dla tego silnika.

Przekaźnik pompy ABS to drugi rząd od góry trzecia pozycja ( zakładając że masz skrzynkę strarego typu z czterema rzędami przekażników ) a główny przekażnik ABS obok po prawej.

 

Sprawdź przekaźniki i podziałamy dalej :ok:

Dzięki, jutro sprawdzę, Najpierw musze odebrać mojego paska z warsztatu bo był naprawiany i przeglądy przed założeniem instalacji gazowej. Zostanie mi jeszcze pozyskanie jednego plastiku do drzwi, uruchomienie(nabicie klimy), uruchomienie spryskiwacza z tyłu i abs. Potem auto będzie jak z fabryki :) Kuczlaw dzięki za poradę, zobacze jak z tym abs wyjdzie, ciekawi mnie czy takie przekaźniki drogie sa i czy dostane je w zwykłym motoryzacyjnym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności