Skocz do zawartości
Gość siwy1981

Silnik 1.9tdi dziwne brzeczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość siwy1981

Witam

Zwracam sie z kolejnym pytaniem. Poniżej opis sytuacji.

Wracajac ostatnio z pracy do domu nagke zasiwecila mi sie kontralko od ladowania akumulatora. Stałem akurat na bardzo ruchliwej ulicy w centrum warszawy wiec nie zareagowalem odrazu przejechalem jeszcze jakis kawalek. Wiedzialem ze to pasek wieloklinowy poszedl ale kontrolowalem tempereture. Mialem bardzo niedalkeo do znajomego mechanika wiec mowie moze dojade. Ale gdy temperatura osiagnela 120-125 stopnie wylaczylem szybko silnik i potem juz schowlowaem autkow do mechanika( dodam iz na temperaturze powyzej 100 stopni zrobilem nie wiecej jak 3km). koszt naprawy byl spory bo jak to w silniku afn poszedl napinacz paska wielklinowego spowodowane to byl najprawdopodobniej uszkodzenienim sprzegielka na alternatorze ktore tez musialem wymienic. koszt naprawy w sumie z robocizna jakies 750zl. Mechanik naprawil ale po wyjechaniu od mechanika odczuwam ze silnik jakos dziwniej zachowuje sie przy ruszniu szczegolnie z jedynki i dwojki jak powoli dodaje gazu, slychac jakies dziwne brzeczenie odczuwalne na calym samochodzie. Gdy puszcze sprzegło szybciej i dodam wiecej gazu tego efektu niema. Powiedzcie czym moze to byc spowodowane???

Dodam ze mechanik dodal ze rozrzad jest do poprawy bo z dolnego walu jest jakis mały wyciek oleju. Prawdopodobnie poszedl uszczelniacz. Rozrzad wymienialem jakies 4000km temu wiec gadalem z zakladem ktory mi ten rozrzad wymienial wiec zrobia to w ramach gwarancji.

Zastanawiam sie czy te drgania na wolnych obrotach przyruszaniu nie sa spowodowane tym iz pasek moze przeskoczyl o jeden zab, może klient czegos nie dokręcił. Samochod zaprowadzam do mechanika w poniedzialke bo wkurza mnie taki dziwne zachowanie, ale chcialbym sie dowiedziec jakie sa wasze uwagi, i co to może być.

Dodam ze razem z rozrzadem robion byla cala gora silnik a wiec planowanie wymiana wszsytkich gniazd zaworowych popychaczy nowe zawory itd itp.

Powiedzcie mi co to moze powodowac bo juz tez samochod mnie wykonczy....psychicznie i finansowo.

Na marginesie ciezko teraz o dobrego fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwy1981

Niewiem czy sam sobie na to pytanie nie odpowiem wlasnie wrocilem i dokladnie obejrzalem silnik i chyba znalazlem przyczyne. Plastikowa obudowa rozrządu prawie dotyka plastikowego kółka(wałka) napinacza paska wieloklinowego i chyba stad te dziwne odgłosy. Ale za chol... niewiem co zrobic zeby ja od tego paska i napinacza odsunąć. Co ja cowne srubokretem czy reka wraca do pierwotnej pozycji. Sprawdzalem czy siedzie na zaczepach wszsytko w porzadku. Niewiem czy jak klient wymienial mi rozrzad jakos tego dobrze nie zlożyl. czy można kupic taka osłone na terenie warszawy bo byc moze jest uszkodzone i bede musil zakupic. Widze ze od gory trzyma sie ona na 2 spinkach. a zaraz za wałkiem napinacza niewiem czy powinna być jakas zapadka czy cos ale akurat tam jest lużna i niewiem co teraz zrobic. Moze ktos ma jakies pomysły?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość plusiak

witam, u mnie było to samo przy wolnym ruszaniu coś jagby stukało aż dźwięk przenosił się na karoserię i do środka a czasami na wolnych obrotach i co dziwne po wymianie napinacza i paska wielorowkowego. Okazało się że to wina napinacza tegoż paska, mechanik założył mi tańszą podróbe i napinacz skakał wydając taki dźwięk. Pojechałem do niego z reklamacją mam wymieniony na orginał i jest cichutko.

pozrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrzaliscie silnik...temperatura odksztalcila obudowe. Teraz pozostaje wziasc opalarke podgrzac obudowe i wygiac ja w droga strone.

 

POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzaski piski szum spod maski Passat b5:

prosze o pomoc z gory dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe , że któraś rolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności