Skocz do zawartości
marcinsgdz

Wymiana szyby (trójkąt) w tylnych drzwiach sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientujecie się jak zdemontować w B7 sedan (tylne drzwi) szybę trójkąt? W B6 jest z pewnością tak samo.

Zdemontowałem boczek drzwi i zauważyłem, że są dwie śruby (torx) trzymające pionową poprzeczkę oddzielającą trójkąt od opuszczanej szyby (w stópce poprzeczki) . Z pewnością trzeba je wykręcić. Co dalej?

Czy u góry też jest jakaś śruba i czy trzeba wyjąć dużą szybę aby wyjąć poprzeczkę?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też dodatkowe pytanie.

Po zdjęciu tapicerki okazało się:

1. Brak śruby w rączce

2. W blaszce pod tapicerką jest tylko otwór, czyli nie ma w co wkręcić wspomnianej śruby - co tam powinno być i jaki ma nr katalogowy

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz od rozebrania rączki, trzeba delikatnie podważyć. Następnie rączka jest przykręcona na dwie śruby (krzyżak), trzeba je odkręcić. Teraz zdejmujesz boczek podważając w koło między blachą drzwi i boczkiem (najlepiej czymś z tworzywa jak nie masz chwytaków do tego przeznaczonych). Jak już boczek wyskoczy z zaczepów spinek delikatnie go odchyl i wypnij linkę od klamki otwierania wewnątrz. Teraz w blasze zobaczysz mniej więcej na środku zamaskowany korkiem otwór ok 40mm, odkryj ten korek i zanim odepniesz kostki elektryczne od boczku opuść szybę, aż w tym otworze ukarze Ci się nakrętka (chyba 10 w niektórych modelach plastikowy kołek), teraz odepnij kostki odłóż boczek i odkręć śrubę w otworze lub wybij kołek, następnie szyba do góry i na bok. Odkręcasz całą blaszaną osłonę w koło, odpinasz wiązki elektryczne i cała blach na bok. Teraz masz dostęp do odkręcenia pozostałych elementów (prowadnic) trójkąta, który wyciągniesz. Z tego co pamiętam trzeba też zdemontować uszczelki i zgarniacz przy szybie, ale to już pójdzie bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności