Skocz do zawartości
mattii

Wariujące czujniki ABS - wszystkie na raz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Przejrzałem już wszystkie tematy odnośnie czujników ABS ale widzę, że jestem pierwszy który ma taki problem. Przechodząc do konkretów VCDS oryginalny) pokazuje błąd wszystkich czujników abs na raz czasem po skasowaniu pozostanie 1 lub 2 - najczęściej lewy przód ale nie zawsze teraz moje pytanie:

 

Myślicie, że to możliwe żeby padły wszystkie ?? - Auto takie kupiłem więc może padały po kolei ?

 

Czy to może moduł ABS - choć jego błędu nie ma.

 

Dziękuję z góry za wszystkie wypowiedzi bo już nie mam do tego siły

 

Passat B5 2005r 2.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

 

Przejrzałem już wszystkie tematy odnośnie czujników ABS ale widzę, że jestem pierwszy który ma taki problem. Przechodząc do konkretów VCDS oryginalny) pokazuje błąd wszystkich czujników abs na raz czasem po skasowaniu pozostanie 1 lub 2 - najczęściej lewy przód ale nie zawsze teraz moje pytanie:

 

Myślicie, że to możliwe żeby padły wszystkie ?? - Auto takie kupiłem więc może padały po kolei ?

 

Czy to może moduł ABS - choć jego błędu nie ma.

 

Dziękuję z góry za wszystkie wypowiedzi bo już nie mam do tego siły

 

Passat B5 2005r 2.8

Może coś z kablami nie tak, instalacja pogryziona, zamoczona, zaśniedziała. Sprawdzałeś prędkość obrotową kół na postoju i podczas jazdy? Jak są różne to może wystarczy oczyścić czujniki ABS i koronki na przegubach.

 

wysłane z Sony Xperia Z5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tylny lewy stoi na 1km/h cały czas reszta działa. Zabrałem się już za wymianę dam znać czy pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wymianie działają wszystkie ale dalej wywala błędy na przemiennie a dodatkowo padła mi taśma airbag..... także walczę dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może kończy się już sterownik ABS ( słynna usterka, choć nie bardzo mi pasuje do Twojej pompy)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może kończy się już sterownik ABS ( słynna usterka, choć nie bardzo mi pasuje do Twojej pompy)...

 

Zamówiłem już nową taśmę airbag i zobaczymy czy to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem już nową taśmę airbag i zobaczymy czy to coś pomoże.

 

A co miałaby pomóc? Jedno z drugim nie ma nic do gadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma pomogła na błąd czujnika skrętu kierownicy. Ale abs esp i czerwony wykrzyknik dalej się świecą a jedyny błąd to czujnik abs koła lewego - wymieniony na nowy co nic nie dało, prędkość kół taka sama wg vcds więc nie rozumiem. Ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zero pomysłów ? myślę nad wymianą sterownika abs może to pomoże....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sterownik widzi obroty koła z błędem no to wypada na sterownik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie w a6 03 1.8t. wymiana elektryki pompy i kodowanie pomogło... i z tego co pamiętam tez lewy przód cały czas wywalało. elektrykę pompy założyłem wtedy właśnie z paska w dizlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności