Skocz do zawartości
sivy07

Urwany wałek rozrządu. Silnik do wymiany.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam bardzo duży problem gdyż silnik w moim aucie powiedział pa pa. Podczas spokojnej jazdy jedno bardzo mocne uderzenie, silnik zgasł. Szybka diagnoza i urwany wałek między pierwszym a drugim cylindrem. Najsmutniejsze jest to że głowica została zrobiona około 15000 km wcześniej. Upg, wałek nowy, szklanki i panewki. Koszt grubo ponad 3kk. Teraz chyba muszę kupić drugi silnik bo do remontu góry silnika musiał by dojść remont dołu (kolizja tlokow z zaworami)

Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile miał nalatane? Nie słyszałem o takim przypadku. Wg mnie najlepiej drugi silnik, a ten zostaw sobie na części. Szkoda tej głowicy najbardziej, ale jakby człowiek wiedział, że się przewróci, to by se usiadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli można wiedzieć jakiej firmy był wałek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile miał nalatane? Nie słyszałem o takim przypadku. Wg mnie najlepiej drugi silnik, a ten zostaw sobie na części. Szkoda tej głowicy najbardziej, ale jakby człowiek wiedział, że się przewróci, to by se usiadł.

 

Silnik ogólnie miał 290 000 a od remontu głowicy minęło jakieś 15-20 tysięcy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam. Jeśli można wiedzieć jakiej firmy był wałek?

 

Wałek był firmy Federal Mogul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zatarl sie na panewce? moze ktoc babola odwalil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie zatarl sie na panewce? moze ktoc babola odwalil

 

Nie wiem, napisze jak rozbiorę. Czekam do jutra bo chce zasięgnąć opini rzeczoznawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, napisze jak rozbiorę. Czekam do jutra bo chce zasięgnąć opini rzeczoznawcy.

 

Czeka Cię długa i ciężka walka która obstawiam zakończy się w sądzie jeśli będziesz uparty i wytrwasz czego ci osobiście życzę.

Podejrzewam że dokonasz reklamacji wałka i dostaniesz odpowiedź negatywną z głupotami typu że wałek nie był wyosiowany itd. itp. mogę Ci przesłać na pw. takie ich formułki że wszyscy winni tylko nie producent.W instrukcji vw procedura wymiany wałka nie mówi nic o wyosiowaniu !!!

I po tej odrzuconej reklamacji zacznie się droga przez mękę gdzie dobrze żebyś miał doradców aby pomogli ugryźć mądrze temat.

Żaden z moich klientów nie podjął walki a szkoda. Z tego co zauważyłem pękają przy 7 tyś. lub przy około 15 tak jak u Ciebie.Temat znany i przerabiany nie tylko u nas na forum. Jedno jest pewne że z ori wałkami takich problemów nie ma !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie strasz....

Ja 1300km temu tez wstawilem nowy walek ale z Ruville...mam nadzieje ze nic nie klelnie...

A jaka cena oryginalnego walka w vw? Bädz producenta ktory dla vw robi wałki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności