Skocz do zawartości
szylton

MirrorLink w B8 - użyteczny w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jeśli ktoś na codzień ma iPhone, może kupić jakiś tani telefon z Androidem, który wspiera MirrorLink i do niego włożyć kartę SIM Tandem (nie wiem czy inne sieci to wspierają, T-Mobile tak). Dzięki temu można stworzyć sobie fajny system nawigacji, który będzie non stop w samochodzie. W złączu USB pod AppConnect zasilanie włącza się automatycznie po odblokowaniu drzwi pilotem, a wyłącza kilkanaście sekund po ich zablokowaniu lub wyłączeniu radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakieś doświadczenia z MirrorLink'iem w najnowszej wersji DP ? (tej bez przycisków/gałek)

Działa komuś pokazywanie ekranu telefonu w navi ? (i odpalanie aplikacji innych niż zatwierdzone przez VW) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem w tym temacie lub to moja nieuwaga. Mam DP w swoim B8 w wersji Highline. Na koniec przeglądu po 30K w ubiegłym tygodniu przypomniało mi się że nie działa mi połączenie telefonu z samochodem. Po próbie połączenia (przez kabel ) pojawia mi się info że "nie udało się nawiązać połączenia". Zapytałem o to w serwisie, jednak było już po fakcie bo był to moment kiedy odbierałem kluczyki i płaciłem. Otrzymałem info, że taka funkcja w aucie wymaga odblokowania. Czyli trzeba ją sobie wykupić. Przy konfiguracji taka zabawka kosztuje 600 PLN. W tej chwili koszt takiej funkcji wzrasta do 1200 PLN i trzeba czekać kilka dni na autoryzację z Niemiec. Ala ja mam coś takiego w samochodzie, pojawiają się opcje do wybrania: apple, android oraz mirror- wszystkie jednak są jakby za mgłą i nie mogę żadnej wybrać. Czy mnie ktoś w serwisie źle zrozumiał czy tak faktycznie to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, przecież w HL z DP AppConnect (MirrorLink, AndroidAuto i CarPlay) był w cenie. Sprawdź sobie konfigurację (zamówienie) swojego auta.

Oni pewnie zrozumieli (chcieli zrozumieć) że masz DM i nieaktywne AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię foty i wrzucę na forum. Może ktoś/coś?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.jpg

Tak to u mnie wygląda podczas próby połączenia iPhona. Jakby go samochód nie widział. Nie wiem co jeszcze z tym zrobić

image.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może masz to co przerabiał Dean, tzn, nie masz gniazda USB dedykowanego do iPhone. A próbowałeś Androida z AA albo MirrorLink łączyć?

Jeśli to Ci będzie działało to kwestia gniazda.

Najpierw w Ustawieniach wybierz domyślny typ połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw w Ustawieniach wybierz domyślny typ połączenia.

W ustawieniach samochodu czy telefonu? Jaki masz na myśli?

Co do USB to niestety mam tylko w podłokierniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to USB wystarczy, ale jest bodajże 3 wersje tego USB, i chcąc mieć obsługe iPhone trzeba jeszcze na etapie konfiguracji auta to zamówić, ale jak pokazuje przykład Dean'a można to też później dołożyć.

Teraz musisz zweryfikować czy to kwestia właśnie samego USB, więc spróbuj podłączyć telefon z Androidem, w Ustawieniach AppConnect (na Twojej pierwsze fotce - w prawym dolnym rogu - wybierz tam domyślne połączenie np. MirrorLink, albo Android Auto (tylko telefon musi mieć zainstalowaną aplikację AA)

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-5-7286-release/android-auto-2-5-728604-release-android-apk-download/

 

Podłącz, jeśli Android Ci działa to wszystko jest w porządku, tylko sprzedawca zapomniał Ci powiedzieć na etapie konfiguracji że musisz dodać to USB jeśli masz zamiar używać iPhone.

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo, które obsłuży iPhone w detalu kosztuje ok 160zl (cenę sprawdzał brat, który ma swój warsztat i dostęp do bazy akcesoriów VW). W ASO kosztuje już ok 350 zł + 300 zł montaż. Mi to wymienili na zasadzie reklamacji bo długiej batalii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli standard z ASO pełną gębą

W sumie to sporo to wyjaśnia bo tam jest do wybrania Android lub Mirror. Więc można założyć że Apple nie ma. Jednak ja myślałem/łudzę się nadzieją że z Apple jest trochę inaczej. Bo w systemach jabłka to zawsze są jakieś ograniczenia.

Szylton istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogłem Ciebie spotkać w ubiegłym tygodniu w Józefowie/Otwocku. W zasadzie nie jestem pewien ale nie każdy ma takie wyposażenie w tym kolorze auta. Zwróciłem uwagę bo mam ten sam lakier :P

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Gniazdo, które obsłuży iPhone w detalu kosztuje ok 160zl (cenę sprawdzał brat, który ma swój warsztat i dostęp do bazy akcesoriów VW). W ASO kosztuje już ok 350 zł + 300 zł montaż. Mi to wymienili na zasadzie reklamacji bo długiej batalii :)

 

Dzięki, jeśli moje przypuszczenie się potwierdzi to będę walczył o swoje idąc Twoim tokiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Józefowie/Otwocku

to chyba nie ja :) rzadko tam się zapuszczam, ostatnio pod koniec lipca przejeżdżałem ;)

btw. możnaby jakiś spocik warszawski kiedyś zrobić...

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...btw. możnaby jakiś spocik warszawski kiedyś zrobić...

 

Jak już odbiorę (nie wcześniej niż w październiku) mojego B8 to chętnie dołączę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to sporo to wyjaśnia bo tam jest do wybrania Android lub Mirror. Więc można założyć że Apple nie ma. Jednak ja myślałem/łudzę się nadzieją że z Apple jest trochę inaczej. Bo w systemach jabłka to zawsze są jakieś ograniczenia.

 

Nie ma opcji wyboru, ponieważ podłączając iPhone'a łączy automatycznie CarPlay. Ten wybór dotyczy tylko Androida, byś mógł zdecydować jaki rodzaj połączenia preferujesz.

 

Dzięki, jeśli moje przypuszczenie się potwierdzi to będę walczył o swoje idąc Twoim tokiem

 

Ja walczyłem, pisałem reklamacje do centrali. Dopłacając za AppConnect mówiłem sprzedawcy jasno, że chcę podłączyć iPhone'a. Niestety serwis nawet nie miał pojęcia, że samochód może mieć różne złącza USB. Wyczytałem to na jakimś niemieckim forum i im o tym powiedziałem. Dopiero wtedy ich oświeciło jak zerknęli do katalogu części. Walcz, nikt nie powinien ponosić odpowiedzialności za niekompetencję i niewiedzę serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest gniazdo USB i można zmieniać ustawienia w sterowniku. Myślę że w Pasku pewnie też tak można.f63479cb51dd5a5e550f8992efbc3a64.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jeśli złącze USB nie ma zaprogramowanego certyfikatu Apple to nic z tym nie da się zrobić, prócz wymiany na właściwe.

Są 3 różne rodzaje tych gniazd, to najnowsze obsługuje już wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli wszystko jasne.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starałem się połączyć przez Huawei P9, niestety klapa. Jednak ten telefon nie jest wskazany przez MirrorLink jako ten który jest obsługiwany. Różnica jest taka że sam telefon jest widoczny dla DP i chce się z nim spróbować łączyć. Muszę jeszcze zobaczyć z Android Auto, jednak żona już potrzebowała telefonu :P

Przy okazji wyszła inna historia. Po połaczeniu telefonu H9 jest możliwość odczytywania SMS na wyświetlaczu auta. Gdzie w tej chwili jak korzystam iPhona czy Microsofta tej możliwości nie ma... Im bardziej się zagłębiam żeby coś ogarnąć to wyskakują inne hocki ... :mmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z sms to normalne. Tylko z androidem możesz odczytywać i pisać sms z poziomu DP, nawet je czyta na glos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To z sms to normalne. Tylko z androidem możesz odczytywać i pisać sms z poziomu DP, nawet je czyta na glos

 

To iPhone nie zapewnia czytania SMS na ekranie DP? :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności