Skocz do zawartości
szylton

MirrorLink w B8 - użyteczny w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Idę testować Samunga Galaxy s7 córki ...zobaczymy czy zadziała... jak zadziała, to HTC można wywalić ..i wcale to nie musi być wina androida a np. nakładki systemowej danego modelu czy producenta

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I wszystko jasne, na samsungu galaxy s7 śmiga aż miło, android 7 oczywiście. Android auto, bez najmniejszego problemu, działa płynnie, google maps działa świetnie a wybieranie głosowe w google maps to czysta przyjemność, w porównaniu z navi passata.

Mirrorlink też śmiga ...\

 

Zatem HTC można wrzucić do kosza na to wychodzi.

Ktoś chce kupić prawie nowe HTC 10 ? :)

Czyli sie nie myliłem... zależy od telefonu?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instalowałeś jakąś nakładkę w stylu "Nova Launcher" ?

 

Nakładkę na HTC czy na Samsung? Na HTC instalowałem Nova Launcher , Button S.. i nic to nie dawało, i na Android Auto i na ML zrywalo połączenie, raz po paru sekundach, nie raz po paru minutach, ale najczęściej po paru, parunastu sekundach.

 

Na Samsung, nie instalowałem Nova Launcher ..bo Android Auto śmiga aż miło, jest google maps, jest spotify jak się zainstaluje ...zatem ja osobiście nic więcej nie potrzebuje. ML na Samsung też działa, tzn. nie zrywa. Jak będę miał swój, to wtedy ewentualnie pokuszę się o Nova Launcher by jeszcze ML odpalić ze wszystkimi aplikacjami.

Testowałem na Samsung Galaxy S7 ..ciekawe czy najnowszy S8 też sobie radzi tak samo, bo w sumie jak kupować telefon to już nowszy ....tylko jak się okaże że znów klapa ..to będzie kiepsko :(

Może ktoś na grupie miał okazje testową najnowszy S8 ... w ogóle przydałoby się stworzenie telefonów w pełni zgodnych z np. AA bez cudowania ... HTC sobie ewidentnie nie radzi, na forach zachodnich też można spotkać się z takimi opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę dziwne że jakiś telefon na Androidzie nie działa z AA. Czy na tym HTC zainstalowałeś najnowszy AndroidAuto w wersji na odpowiedni procesor (tj. ARM64 w który wyposażony jest Twój HTC?, czy może nieodpowiedni - x64)?

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-3-7166-release/android-auto-2-3-716604-release-android-apk-download/

 

Skonfigurowałeś go na początku? Android Auto powinien śmigać na wszystkich telefonach z Android przynajmniej 6.0, a już na pewno 7.0.

 

Pamiętajmy też o temacie wątku (może warto założyć osobny na AA) - MirrorLink w standardowo przewidzianej przez VW funkcjonalności (czyli praktycznie żadnej) działa bez problemu jak macie te kilka dedykowanych aplikacji VW, nam tutaj chodzi o wykorzystanie technologii MirrorLink do wyświetlania bez żadnych ograniczeń ekranu smartfona na ekranie DP/DM w czasie jazdy i tutaj zaczynają się schody, bo tak na prawdę szukamy dziur w oprogramowaniu.

 

Na filmiku który kiedyś zamieszczałem z działającym dobrze Mirroringiem Galaxy S6 (Yanosik, Spotify itp...) była na ekranie widoczna strzałka, której niektórzy z Was nie widzą (dlatego trzeba wtedy instalować ButtonSavior) ponieważ ja mam M2015 a tam był inny soft w DP. W autach bez AppConnect (sam ML) tak jest. Od MY2016 gdy weszło AppConnect (AA+CP+ML) nieco się to zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście ze zadziała. Jeżeli jest USB to również przesyła dane.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Ja kupiłem Paska z DM, w którym u dilera został aktywowany AppConnect.

Okazało się jednak, że o ile Mirrorlink i AndroidAuto działały jako tako, to CarPlay nie chciał zadziałać. Po wyeliminowaniu problemów z iPhonem wróciłem do dilera i konieczna była wymiana portu USB.

Potwierdzam, że z całą pewnością trzeba wymienić port USB, żeby działał CarPlay, chyba że AppConnect od razu był w konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę dziwne że jakiś telefon na Androidzie nie działa z AA. Czy na tym HTC zainstalowałeś najnowszy AndroidAuto w wersji na odpowiedni procesor (tj. ARM64 w który wyposażony jest Twój HTC?, czy może nieodpowiedni - x64)?

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-3-7166-release/android-auto-2-3-716604-release-android-apk-download/

 

Skonfigurowałeś go na początku? Android Auto powinien śmigać na wszystkich telefonach z Android przynajmniej 6.0, a już na pewno 7.0.

 

Pamiętajmy też o temacie wątku (może warto założyć osobny na AA) - MirrorLink w standardowo przewidzianej przez VW funkcjonalności (czyli praktycznie żadnej) działa bez problemu jak macie te kilka dedykowanych aplikacji VW, nam tutaj chodzi o wykorzystanie technologii MirrorLink do wyświetlania bez żadnych ograniczeń ekranu smartfona na ekranie DP/DM w czasie jazdy i tutaj zaczynają się schody, bo tak na prawdę szukamy dziur w oprogramowaniu.

 

Na filmiku który kiedyś zamieszczałem z działającym dobrze Mirroringiem Galaxy S6 (Yanosik, Spotify itp...) była na ekranie widoczna strzałka, której niektórzy z Was nie widzą (dlatego trzeba wtedy instalować ButtonSavior) ponieważ ja mam M2015 a tam był inny soft w DP. W autach bez AppConnect (sam ML) tak jest. Od MY2016 gdy weszło AppConnect (AA+CP+ML) nieco się to zmieniło.

 

Witam

Od kilku dni ML w DP niestety zaczął mi blokować yanosika w trakcie jazdy...:(

Czyżby zdalnie załatali tę dziurkę w sofcie?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to Aktualizacja Yanosik zawiniła, może jakies ustawienia się zresetowały, pogrzebałbym w yanosiku metodą prób i błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę, że to Aktualizacja Yanosik zawiniła, może jakies ustawienia się zresetowały, pogrzebałbym w yanosiku metodą prób i błędów

 

niestety, zaczęło tez blokować YT. Zastanawiam się, czy aktualizacja androida ( do 7 ), którą dostałem nie spowodowała tych zmian:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po aktualizacji do 7 zdecydowanie się pogorszyło... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam następujący problem:

Korzystam z galaxy s7 przez android auto. Czasem mam tak, że jak wychodzi nowa wersja AA to po prostu stara przestaje działać, na zasadzie zaktualizuj oprogramowanie, próba aktualizacji, przepraszamy program nie obsługiwany w PL :) Ale to nie jest jakiś wielki problem, chociaż jestem ciekaw czy też tak macie.

Odnośnie problemu to niestety opcja AA + Yanosik nie jest do końca udana. Zarówno AA jak Yanosik działają, jednak za cholerę nie idzie ustawić tak, żeby było słychać ostrzeżenia Yanosika. Jeśli zepnę Yanosika przez Bluetooth to ostrzeżenie pojawia się jako połączenie telefoniczne od nieznanego numeru, i jest kilka sekund ciszy, oczywiście muzyka czy to z radia czy DVD zostaje na ten czas wyciszona. Jeśli Yanosik nie jest połączony przez Bluetooth to nie ma kompletnie żadnych dżwięków ostrzeżeń, mijam radar a tu cisza :( Kombinowałem z różnymi kanałami dźwięku w Yanosiku, ale niestety bez sukcesów.

Macie podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kombinowałem z różnymi kanałami dźwięku w Yanosiku, ale niestety bez sukcesów.

Macie podobny problem?

 

Też miałem z tym problem i poradziłem sobie przez ustawienie w Yanosiku kanału audio "Alarmy". Wtedy głos Yanosika zawsze idzie z telefonu, niezależnie czy podłączony jest bluetooth czy odpalony Android Auto, oraz niezależnie od poziomu głośności radia czy kanału multimedia w telefonie. Dla mnie to optymalne i wystarcza. Yanosik u mnie zawsze się włącza z automatu po podłączeniu telefonu do bluetooth samochodu i analogicznie wyłącza automatycznie po zgaszeniu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Yanosik u mnie zawsze się włącza z automatu po podłączeniu telefonu do bluetooth samochodu i analogicznie wyłącza automatycznie po zgaszeniu auta.

 

W jaki sposób masz to rozwiązane ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach Yanosika jest włączanie po połązceniu BT i wyłączanie po rozłączeniu. Trzeba tylko zaznaczyć 2 przełączniki i wybrać auto z listy... Ja wożę w aucie specjalny telefon tylko do yanosika, który podłącza się jako drugi i jest podłączony cały czas do ładowarki. Ustawiłem sobie skrypt w automate, który wyłącza telefon po odłączeniu zasilania oraz zmodyfikowałem system żeby telefon się włączał po podłączeniu do ładowarki. Mam automatycznego yanosika wbudowanego w auto :-) Niestety trzeba jeszcze słuchać jego komunikatów, a z tym jest gorzej więc i tak się mandaty zdarzają ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W opcjach Yanosika jest włączanie po połązceniu BT i wyłączanie po rozłączeniu. Trzeba tylko zaznaczyć 2 przełączniki i wybrać auto z listy...

 

Potwierdzam, dokładnie tak mam ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z ML. Jak podłączam telefon (Samsung Galaxy S7) i włączam widok 1:1, to na jedną może dwie sekundy pojawia mi się widok telefonu, po czym znika i mam czarny ekran, lub czarny ekran z ikonkami zasięgu, daty i stanu baterii. Czytałem cały wątek i kilka osób miało podobny problem/objaw. Czy ktoś wie jak to zrobić żeby było OK. Na AA działa super, ale jednak chciałbym mieć ML, bo jest tam kilka innych rzeczy które mnie interesują. Oryginalny kabel, najnowszy soft radia (dwa tygodnie temu aktualizowany w serwisie VW). Android 6.0.1

Odblokowałem ML urządzeniem OBDeleven PRO, myślałem że to pomoże, ale brak efektu.

Zrobiłem sobie tylko inną skórkę na wyświetlaczu radia, test zegarów jak w RS i kilka innych pierdółek ;)

 

A przy okazji jak zmienili mi soft, auto przestało mi czytać znaki. Czy wiecie gdzie to można włączyć, bo nie bardzo mam czas tam jechać, ale jak nie dam rady sam, to będę musiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz discover media czy pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz discover media czy pro?

 

 

 

Discover M

Edytowane przez JLuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrobiles raczej zly interes z ta aktualizacja, dużo samochodów z discovery media ma problem ze znakami w Polsce , w innych krajach dzialaja bez problemu, jest bład w sofcie, moze miales wersje ktora dziala dobrze i wgrali ta z błedem. Najlatwiej sprawdzic wyjmujac karte SD z mapami, jak zacznie czytac znaki to wadliwy soft na ktory nie ma jeszcze łaty. Poszukaj jeszcze w opcjach mapy , tam jest wyswietlanie znakow i asystentach w car menu. Jak wszystko tam masz wlaczone to musisz poczekać na nowy soft od vw, juz ponad rok do robia...ja tez czekam na łate do pro bo czasem sie wiesza i chyba skonczy sie wymiana navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zrobiles raczej zly interes z ta aktualizacja, dużo samochodów z discovery media ma problem ze znakami w Polsce , w innych krajach dzialaja bez problemu, jest bład w sofcie, moze miales wersje ktora dziala dobrze i wgrali ta z błedem. Najlatwiej sprawdzic wyjmujac karte SD z mapami, jak zacznie czytac znaki to wadliwy soft na ktory nie ma jeszcze łaty. Poszukaj jeszcze w opcjach mapy , tam jest wyswietlanie znakow i asystentach w car menu. Jak wszystko tam masz wlaczone to musisz poczekać na nowy soft od vw, juz ponad rok do robia...ja tez czekam na łate do pro bo czasem sie wiesza i chyba skonczy sie wymiana navi

 

dzięki za info

ciekawe co mi powiedzą w serwisie.

za 3000 km mam przegląd, będę ich cisnął

przed zmianą softu działało jak należy i w Polsce o po za granicami kraju

teraz w ogóle nie czyta znaków

soft zmienili sami od siebie, byłem uruchomić AppConnect i system "krzyczał" że należy wgrać najnowszy.

Nikt mnie nie pytał czy to zrobić:krzeslem, dlatego łatwo nie odpuszczę...

Co do mapy, mam najnowszą, patrzyłem też w ustawienia i raczej wszystko mam dobrze ustawione.

Edytowane przez JLuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij karte sd z mapami z czytnika i zobacz czy zacznie czytac znaki? Jak zacznie to wina softu, problem polega na tym ze nie da sie nic z tym zrobic na razie chyba ze to ten soft mial rozwiazac problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyjmij karte sd z mapami z czytnika i zobacz czy zacznie czytac znaki? Jak zacznie to wina softu, problem polega na tym ze nie da sie nic z tym zrobic na razie chyba ze to ten soft mial rozwiazac problem...

 

Nie wiem jaki jest status w Passacie, ale w Tiguanie problem z rozpoznawanie znaków drogowych na terenie Polski rozwiązano w ostatnim tygodniu kwietnia. Pojawił się wtedy nowy poprawiony soft do nawigacji DM. Trzeba oczywiście zgłosić się do ASO na aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności