Skocz do zawartości
wladek1181

Dziwne terkotanie podczas postoju na pracującym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chłopaki, co prawda nie chodzi o Passata tylko o jedno z moich firmówek, ale nie raz ktoś coś poradził mi tu na forum więc może teraz będzie podobnie i oczywiści z góry dziękuję. Pacjent to Fiat Ducato 2.3 Multijet 120 KM. Od jakiegoś czasu występuje dziwny objaw, nie występuje on zawsze jednak od czasu do czasu. Otóż przy odpalonym silniku bez wrzucenia biegu ( auto chodzi na luzie) niekiedy słychać takie terkotanie jakby z okolic sprzęgła? Po wciśnięciu pedału sprzęgła terkotanie cichnie, niekiedy jest tak że po puszczeniu sprzęgła terkotania już nie słychać a niekiedy jest tak że terkotanie powraca. Dodatkowym objawem jest słyszalne terkotanie podczas ruszania, słyszalne jest w zakresie 1,2 i niekiedy 3 biegu. czasami pomaga ponowne wciśnięcie sprzęgła i wysprzęglenie i terkotanie ustaje. Przy wyższych biegach terkotania nie słychać, ogólnie skrzynia chodzi cicho, nie słychać jakiś szumów, huczenia, buczenia podczas jazdy, biegi wchodzą gładko bez haczenia czy szarpania się z dźwignią zmiany biegów. Co może być przyczyną tych odgłosów? Trochę mnie to niepokoi tym bardziej że we wtorek to auto ma jechać do Francji z kibicami na Euro. A znaleźdź w tej mojej dziurze kumatego mechanika graniczy z cudem.

 

Z góry dzięki za sugestie i porady. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takie terkotanie mialem w Pasacie. Sprzeglo (dwumas) wymienione i terkotania nie ma.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję, tylko uj jeden wie czy tam w ogóle dwumas siedzi. Ducata to ogólnie nie są złe auta, ale polityka Fiata w dziedzinie montażu i zastosowania części jest nie do ogarnięcia i w modelach 2006 --> raz wkładali dwumas a raz nie. Jak nie zrzucisz skrzyni tak nic nie będziesz wiedział.

 

Ile przeganiałeś na swojej dwumasie zanim ją wymieniłeś? Miałeś takie same objawy? Przy ruszaniu też Ci terkotało? Miałeś jakieś dodatkowe objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mialem takie same objawy jak Ty. Przede wszystkim jak wcisnalem sprzeglo to nie bylo slycgac. Przejechalem od chwili kupienia od niemca okolo 100 000.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile przejechałeś od chwili pojawienia się tego terkotania do wymiany dwumasy? Przy ruszaniu na niskich biegach też było słyszalne terkotanie? U mnie jest tak że im szybciej jadę tym terkotanie też jest szybsze powyżej 50 km/h terkotania już nie słychać, zanika,

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze nie pamietam, ale chyba okolo 2 lat, bo rok temu wymienialem. Pod koniec to juz byla tragedia. Z tymi biegami i predkoscia to tak samo mialem.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, panowie podpinam się do postu.

Zauważyłem wczoraj dziwne stukanie w swoim B5. Kompletnie nie wiem co to może być, objawia się na wolnych obrotach i słyszale jejt jedynie w środku auta. Przy jeździe powyżej 1100 obrotów cichnie i już jest nie słyszalne. Jadąc wczoraj do pracy zapaliła mi sie kontrola oleju mimo jego dobrego stanu. Auto jest około 2 tys po wymianie rozrządu. Jestem świeży w temacie B5 wiec licze na pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności