Skocz do zawartości
Gość mc2

Akcja fabryczna 92B6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mc2

Byłem właśnie w serwisie w ramach akcji usuwania usterki wycieraczek i układu zasilania paliwem - silnik 2,0 TDI 170 KM. Już na miejscu, w serwisie okazało się , że jest dodatkowa akcja polegająca na wymianie całego oprogramowania silnika. Zamieszczam tą wiadomość , ponieważ w mediach nic się o "walniętym" oprogramowaniu nie pisze i być może dotyczy to także aut nie objętych akcją 92B6. Wgranie trwa dodatkową godzinę. Mam wrażenie , że po tej zmianie zmniejszyło się nieco zużycie paliwa, ale stosunkowo jeszcze mało przejechałem na nowym opr. więc może to tylko złudzenie. Jakie są wasze wrażenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sulim

Czy za wgranie nowego oprogramowania trzeba coś płacić, czy jest to robione jako 'gwarancyjna' wymiana oprogramowania :rotfl: ?? Czy zauważyłeś spadek mocy (lub może wzrost) po wgraniu nowego oprogramowania?? Z góry dzięki za odpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc2

Zostało to zrobione w ramach gwarancji, bez żadnych opłat. Zaskoczyli mnie zupełnie potrzebą wgrania tego oprogramowania - przyjechałem przecież z usterką wycieraczek. Co do wrażeń z jazdy - kwestia mocy , przyspieszenia - to trudno coś powiedzieć po przejechaniu kilkunastu kilometrów po zakorkowanym Wrocławiu. Fakt , że zazwyczaj średnie spalanie miałem na poziomie 8,5 po mieście , a po tym "zabiegu" komputer pokazał 7,2. Pytałem w serwisie , co zmieni się w parametrach ,ale odpowiedż była mocno wymijająca, że to "tylko" aktualizacja i właściwie to nic się nie zmienia. No ale przecież żeby zaktualizować np. windowsa w kompie to nie wywala się starego i nie wgrywa od zera nowego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sulim

Chyba zadzwonie do serwisu i umówie się na wgranie nowego programu :rotfl: W sumie wątpie, żeby był gorszy od starego więc nie mam nic do stracenia :P Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie co do działania nowego programu to proszę pisać :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Chyba zadzwonie do serwisu i umówie się na wgranie nowego programu :rotfl: W sumie wątpie, żeby był gorszy od starego więc nie mam nic do stracenia :P Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie co do działania nowego programu to proszę pisać :vw:

 

wczoraj bylem w Serwisie na tej akcji,

 

kolesia pytalem co zmienia Software nowy, powiedzial ze ogolnie poprawia sie kultura pracy silnika.

 

a z ASO wrocilem Mega wkurzony! przyjechalem tam na 10 rano bo tak mnie umawial ktos tele, okazalo sie ze nie ma mnie na liscie :-o pan powiedizal ze jesli poczekam to o 13 mnei wcisnie, no i poczekalem (a do lodzi jechalem do IDCZAK-a okolo 50km mam) zostawilem auto o 13 i powiedziano mi ze za 2h max bedzie zrobione, poszedlem bo baru na gorze, po 1h zszedlem sobei na dol i co widze, moje auto jak stalo tak stoi przed wjazdem do serwisu, zrobilem troche halasu i w koncu wjechal.

Pojechalem sobei wkurzony do Kina (swiadek Koronny, no jak na polski film to ok) wrocilem o 16 a w serwisie jedna osoba obsluguje, a kolejka jak cholera! do tego non stop dzwonia telefony!!!

czekalem 30minut, w koncu usiadlem no i sie dowiaduje ze moje auto jzu zrobione i trzeba je wyprowadzic, czekalem 40 minut na wyprowadzenie mojego auta!!!!!!!

a jak wyprowadzili okazalo sie ze,,,,, software-u sie nie dalo wgrac nie wiedza dlaczego 8-O myslalem ze ich rozerwe tam!!! d otego koles mi mowi ze sie nie dalo wgrac i zeby mzadzwonil do nich i umowil sie na kolejna wizyte :-O

wiec go pytam czy on tu za kare pracuje czy sobei jaja robi ze mnie, w koncu laskawie zapisal mnie na poniedzialek nastepny, ale zero informacji co innego bedzie w poneidizalek, dlaczego wtedy mam przyjechac itd, pytam wiec milego pana czy mam rozumeic ze w poniedzialek sie napewno uda wgranei tego softwaru, on mi na to ze na 100% to nie wiadomo, kurfffa myslalem ze go rozerwe! pytam wiec dlaczego akurat nastepnym razem ma sie udac czy cos sie zmieni do poneidizalku ze wtedy mam przyjechac? no i dopiero po 20minutach rozmowy i wydawania auta dowiedzialem sie ze wysla zapytanie do Kulczyka w tej sprawe i bedzie moze jakis inny software do mojego i ze nawet do mnei zadzwonia :-o w co szczerze watpie.

 

Podsumowywujac, stracilem 8h w serwisie IDCZAK-a i jedyne co zrobili to zalozyli jakies oslonki na silniczki do wycieraczek i wymienili uchwyt do jakichs pierdoolek przy chlodnicy!!!

 

Serwisu IDCZAKA gorąco nei polecam, mega slaba jakosc oblsugi, mega kolejki (jedna osoba zazwyczaj obsluguje tlefony i klientow w serwisie) mega olewczy stosunek do klienta, niemila i obojetna oblsuga ktora o niczym nie informuje klientow rzuca tylko suche slowa "zrobiony" "przyjechac prosze za tydzien" jesli chcesz cos sie dowiedziec musisz strasznie ciagnac za jezyk i pytac sam! MASAKRA

to juz w dzadoskim serwisie Renaulta jest lepiej !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sulim

Czy ktoś z Was ma już może ten nowy software?? Czy są jakieś widoczne zmiany po jego wgraniu?? Niższe spalanie, większa moc? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnej różnicy w działaniu po zmianie softu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dzis wgralem nowy soft z tym ze silnik 140KM slilnik chodzi inaczej niz wczesniej jakby pewniej lepiej reaguje na gaz ale spalanie jest chyba nieco wieksze. Okazalo sie ze moj poprzedni soft byl uszkodzony co powodowalo przeladowanie turbiny teraz po wymianie jest lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość order7

Widzę, że VW nadal tak samo informuje o swoich akcjach fabrycznych jak w moim przypadku... nigdzie nic a hamulce nie działały, wiadomo to inna sprawa i na pewno nie tak wplywająca na samochod jak brak hamulców, ale akcja to akcja, inne marki to sie przynajmniej szarpną na jakieś ogloszenia w prasie i wogóle... a tu KT z Poznania ma wszystko i to głęboko... wniosków nie wyciągnięto żadnych...

smutne to troszkę.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serwisu IDCZAKA gorąco nei polecam
- Piki, to będzie taki lekki off-topic, za co gorąco przepraszam, ale to moje okolice a poza tym w końcu to muszę z siebie wywalić - Idczak taki sam, jak wszystkie inne. Jak kupujesz, jesteś gość. Później zapłać za serwis i radź sobie sam. Przez 2 dni wydzwaniałem do serwisu VW w Piotrkowie (nieszczęsny czujnik ciśnienia w oponie) i albo zajęte, albo nie odbierali. Sezon urlopowy. A jak odebrali, to zero profesjonalizmu. Ale podobne do Twoich przejścia miałem u Szewczyka na Radzymińskiej w Warszawie. Czekanie, zero profeski, bardzo wysokie koszty. Obcesowa wręcz obsługa, traktująca człowieka jak natręta-petenta. Uff :D

Jeszcze raz sorki za off-topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam gdzie mozna znaleźć informację o akcjach serwisowych i jakich modeli i rocznikow to dotyczy bo jak rozumiem w ASO się tego nie dowiem. Zgadzam się w pełni z wypowiedziami wyżej dot. ASO VW. Ja znam tylko jeden dobry do którego smigam 90km ,a mam inny 1km od mojego miejsca zamieszkania.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam się nie dowiesz w ASO.

Podajesz gościowi VIN a na komputerze wyskakuje lista akcji fabrycznych do wykonania.

Ja tak miałem, więc wydaje mi się że inni też tak robią. :)

 

A dowiedzieć się o konkretne auto nie jest prosto, ponieważ w informacjach prasowych (np. na stronie uokik jak ta http://www.uokik.gov.pl/pl/ogolne_bezpieczenstwo_produktow/ogloszenia/powiadomienia_przedsiebiorcow_o_/art75.html lub w serwisach/gazetach motoryzacyjnych) producenci podają zakres numerów VIN w których akcja dotyczy tylko kilkunastu aut - nie spotkałem się, żeby podawali konkretne numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek na szczęście mojego tam nie ma, bo póżniej wyprodukowany. Sprobuję w ASO się czegoś dowiedzieć przy okazji jak kiedyś tam zaglądnę.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Bartek na szczęście mojego tam nie ma, bo póżniej wyprodukowany. Sprobuję w ASO się czegoś dowiedzieć przy okazji jak kiedyś tam zaglądnę.;)

 

Jak poszperasz na tej stronie to są tam też inne akcje dot. pasztetów.

Ja np. załapywałem się na zakres akcji Passata i Touarega, pojechałem się umówić, a tu zonk - moje autko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tam zajrzałem i znalazłem akcje serwisową dotyczącą passata i tuarega.

Podany jest zakres VIN: WVW*3C*7P000001 - WVW*3C*7P157295

Mój to WVWZZZ3CZ7P122626.

Nie wiem czy gwiazdka odpowiada jednemu znakowi czy także np. trzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tam zajrzałem i znalazłem akcje serwisową dotyczącą passata i tuarega.

Podany jest zakres VIN: WVW*3C*7P000001 - WVW*3C*7P157295

Mój to WVWZZZ3CZ7P122626.

Nie wiem czy gwiazdka odpowiada jednemu znakowi czy także np. trzem.

 

"Z" w nrze VIN jest symbolem nieznaczącym więc czy jedna gwiazdka czy kilka to nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wgrałem nowy soft do silnika 140KM , odczuwalne zmiany to silnik równiej pracuje i lepiej reaguje na gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camels

witam.ten software ktory jest wgrywany w zaden sposob nie poprawia sprawnosci silnika a wgrywany jest po to zeby wyeliminowac te bledy ktore nie zostaly wylapane podczas testow a teraz pojawiaja sie bez powodu i powoduja zapalenie sie kontrolek na liczniku.takich update robi sie nie tylko w sterowniku silnika ale takze w innych.i taki update np sterownika nie zajmuje godziny tylko jakies 20 min.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności