Skocz do zawartości
krepa

bezpiecznik nr 29

Rekomendowane odpowiedzi

witam jesli było juz cos na ten temat to prosze o przekierowanie do odpowiedniego działu , dzis w czasie jazdy , wyprzedzania wybiło mi te bezpiecznik , załozyłem nowy i auto odpaliło ale co jest grane ? gdzie szukac usterki bo kompa brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passat 1997 rok 1.9 tdi 90 koni i mam taki problem ze topi mi bezpiecznik idze dym ogień od prawego swiatla mijania jest to zwarcie i chcial bym pomocy jak szukac tego zwarcia od czego zacząć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze popatrz do wtyczki od reflektora. a potem nic innego jak wiązka od reflektora do wnętrza auta od prawego reflektora idzie ci wszystko pod błotnikiem. Tak że czeka cię ściągnięcie nadkola i jedziesz. Niestety instalacja jest w takiej rurce coś ala termokurczliwa i zostaje ci cięcie tego. Chyba że zobaczysz że gdzieś już było grzebane to bierzesz się za to. Jeżeli dobrze pamiętam możesz jeszcze zerknąć u pasażera w nogach po prawej stronie jak się kończy próg jest taka zaślepka która jest można powiedzieć w kształcie litery L. Tam są wszystkie wtyczki (strony prawej auta). Być może tam masz zwarcie. jeżeli będziesz miał zwarcie na wiązce od reflektora do auta to jak odepniesz wiązkę w nogach pasażera a włożysz bezpiecznik to nie powinno go palić. Tak że będziesz wiedział gdzie szukać. Mi się wydaje że gdzieś się przetarł kabel pod maską nieopodal reflektora.

 

Albo jeszcze odepnij samą wtyczkę od reflektora i sprawdź czy masz zwarcie i pali ci bezpiecznik. Żeby wykluczyć też reflektor.

Edytowane przez wojtf23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności