Skocz do zawartości
robert-o

wymiana węża od nagrzewnicy 1.8t potrzebna pilna pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , cały czas się motam z uszczelnieniem układu chłodzenia , cały czas coś się dzieje , chłodnica puszcza mało ale zawsze , wisko do wymiany , przewody od chlodzenia idące do reduktora i okolic uszczelniłem , króciec za głowicą uszczelniałem chyba z 5 razy bo muślałem że to on najwięcej puszcza . Dzisiaj nagle plama płynu pod i przed autem , cięknie ewidentnie z tyłu , po ściągnieciu koła zauważyłem krople i taki mokry ślad na wężu od nagrzewnicy , głownie chodzi o wąż , który podłączamy do krócca za głowicą , chyba wszyscy wiedzą do jakiego krócce mianowicie tego z czujnikiem. I teraz tak , jak wymienić ten wąż , gdzie on się łączy bo zadużo nie widać :/ , ponaddto zauważyłem pęknięcie na nim , ale nie wiem czy przez to moze puszczać czy nie ? zamieszczam zdjęcie na którym zaznaczyłem gdzie jest pękniecie czy może z tego puszczać czy to tylko wzmocnienie ? Od razy jakby ktoś podał numer tej części byłoby dobrze .

 

zdjęcie zapożyczone z neta

 

d88.jpg

Edytowane przez robert-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało udało się kupić ten kołnierz z zapinką , numer części to 3B0 122 291B , dostępny był tylko zamiennik od Hansa , no coż wziąłem koszt części to 19,60. Jeżeli dalej coś będzie się działo to kupie cały waż używany i założe. Wymiana bajecznie prosta . Trzeba kilka części wymontować , i akumulator ale szybko poszło . Na zdjęciu widać skąd ciekło , i to co zostało z tego kołnierza. Plastik łamał się w rękach.

 

DSCN0953.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności