Skocz do zawartości
felek30

Zabezpieczenia do domku letniskowego

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób zabezpieczyć domek letniskowy (konstrukcja drewniana, domek 1-roczny) przed włamaniami? W sensie zamontować jakieś okiennice? Dodatkowe rygle?

Nie będę pisał gdzie jest dokładnie położony z wiadomych przyczyn. Chodzi o to, że jak idziemy na plażę z rana, to wracamy wieczorem.

Rozważałem też system alarmowy, ale wiadomo - wszystko rozbija się o koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej pożadne kraty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozważałem też system alarmowy, ale wiadomo - wszystko rozbija się o koszty.

Zamiast okiennic , rygli, zamków, krat - jakich? jest napisane wyżej :dolamam:dolamam "zainwestuj" na początek 70 zł w sygnalizator zewnętrzny A-O i naklejkę , że obiekt jest monitorowany przez ...... /dostaniesz ode mnie w prezencie/.

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukryta w dobrym miejscu kasetka na dokumenty, biżuterię, klucze i pieniądze. Przymocowana oczywiście jak najlepiej się da w jakiś beton. Nie uchroni przed włamem, ale sprawi, że skutki będą mniej dotkliwe. Tylko trzeba znaleźć naprawdę dobre miejsce, zarówno aby było trudno znaleźć jak i trudno wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten system alarmowy - to jaki to może być koszt? Czy można go zamontować we własnym zakresie? Czy lepiej jest to zlecić jakiemuś monterowi?

Kolejna sprawa czy często dochodzi do fałszywych alarmów? Zastanawiam się czy sam fakt istnienia systemu alarmowego działa prewencyjnie? Czy zniechęca do podejmowania ryzyka włamania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten system alarmowy - to jaki to może być koszt? Czy można go zamontować we własnym zakresie? Czy lepiej jest to zlecić jakiemuś monterowi?

Kolejna sprawa czy często dochodzi do fałszywych alarmów? Zastanawiam się czy sam fakt istnienia systemu alarmowego działa prewencyjnie? Czy zniechęca do podejmowania ryzyka włamania?

Dlaczego nie chcesz przeczytać tego co jest pod linkiem podanym przez kolegę i zamieszczonym powyżej?

Koszt uzależniony od konfiguracji ,typu zastosowanych urządzeń i ich ilości ale o tym decyduje "architektura" domku i okolicy oraz wielu innych rzeczy . /od 800 zł - proste rozwiązanie, aczkolwiek skuteczne/. Pytanie typu ile kosztuje Passat !

Można we własnym zakresie - problem może zaistnieć przy ubezpieczeniu obiektu a w szczególności ewentualnej wypłacie odszkodowania.

/certyfikaty na zastosowane urządzenia , przeglądy okresowe - montaż i konserwacje wykonywane przez licencjonowanego pracownika./i ewentualnie sąsiadami po nieprzespanych nocach.

Jeśli się go wykona zgodnie ze "sztuką" i zastosuje odpowiedni sprzęt to będą fałszywe alarmy ale jedynie z winy użytkownika.

70% SA jest zamontowanych niewłaściwie a w szczególności ich czujki i jakoś nie wszystkie "wyją".

Akurat w linku powyżej i prezentacji przykładowego obiektu rozmieszczenie jest ok.

Czy SSWIN działa prewencyjnie no chyba tu przesadziłeś. A dlaczego chciałem Tobie podarować teraz i sygnalizator a wcześniej naklejkę / tablicę / po ich powieszeniu ryzyko wyniesie 50% to statystyki i praktyka a nie ble,ble.

Pomyśl aby taki systemik podłączyć do lokalnej AO. 50-70 zł/m-c

/Wejdź na stronę Konsalnetu tam masz kalkulator i sobie policz bardzo przybliżone koszta./

I pamiętaj nie tylko tak popularny i reklamowany Satel jest na Świecie.

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Dowiadywałem się to tu to tam i większość jednak poleca Satel-a, bo polskie, bo dobre wsparcie techniczne oraz można liczyć na pomoc na forach typu elektroda czy inne tego typu miejsca branżowe.

Edytowane przez felek30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda dopiero od pół roku Satel z centralką CA-5 (tą mniejszą) i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności