Skocz do zawartości
patefoniq

Opresyjna Polska

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tak się zastanawiam jak policjant sprawdza czy kierowca ma soczewki :bezzebow Prosze wyjąc szkło i pokazać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomysl jakie argumenty prawne przedstawić w sadzie tak aby sad przekonac do swoich racji,

To z linku kolegi:

Takie przewinienie nie jest skodyfikowane w taryfikatorze mandatów.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

czy w momencie kiedy zobaczyłes policjanta miałeś na nosie okulary- nie

Okulary mam mieć siedząc w aucie, czy nim jadą? Może zdjąłem jak mnie zatrzymali?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czyli nie miales uprawnień.

I dlaczego W dwóch różnych wydziałach komunikacji powiedziano, że wcale to nie znaczy, że nie mam uprawnień, bo je mam i to samo powiedziała orzecznik?

Edytowane przez patefoniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i póki co to zostało bicie piano tylko, a nie sensowne argumenty...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma takiego wykroczenia w taryfikatorze mandatów, a on jest podstawą karania (analogia do kk i kpk) - wszystko co się tam znajduje, ma przypisany wymiar kary.

2. Nie ma przepisu, który wyraźnie mówi, że jak nie zastosuję się do "zaleceń" z pkt. 12 PJ, równa się to braku uprawnień. Wszystkie mówią tylko o jego istnieniu i co znaczą poszczególne kody.

3. Jednak miałem okulary w samochodzie i można było mnie puścić, więc na jakiej podstawie zakłada się, nie mając żadnych dowodów, np. zdjęcie z wideorejestratora, że jechałem bez.

Edytowane przez patefoniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Nie ma takiego wykroczenia w taryfikatorze mandatów, a on jest podstawą karania. (analogia do kk i kpk)

2. Nie ma przepisu, który wyraźnie mówi, że jak nie zastosuję się do "zaleceń" z pkt. 12 PJ, równa się to braku uprawnień. Wszystkie mówią tylko o jego istnieniu i co znaczą poszczególne kody.

3. Jednak miałem okulary w samochodzie i można było mnie puścić, więc na jakiej podstawie zakłada się, nie mając żadnych dowodów, np. zdjęcie z wideorejestratora, że jechałem bez.

 

 

eeeech..

1. taryfikator nie jest żadną podstawą karania, nie ma żadnej analogi do kk i kw....

2. wpis to nie jest utrata uprawnień, to są ograniczenia w korzystaniu z nich......

3. 3/4 łapanych na rozmowach przez komórkę w trakcie jazdy tłumaczy się, "no przecież teraz, sam pan widzi, nie rozmawiam..."

 

Art. 4. § 1. kw

"Wykroczenie uważa się za popełnione w czasie, w którym sprawca działał lub zaniechał działania, do którego był obowiązany."

a zgodnie z wpisem w prawie jazdy byłeś obowiązany prowadzić pojazd w okularach....... w końcu prawko jest jakby nie było dokumentem urzędowym potwierdzającym nie tylko posiadane uprawnienia ale także warunki na jakich zostało wydane i do czego zobowiązuje posiadacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zawieśmy dyskusję i poczekamy na wyrok :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za...... bo jak napisałem wcześniej, zrobiło się bicie piany...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patefoniq , jak juz będziesz cos wiedział to napisz do mnie, otworzę wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności