Skocz do zawartości
KONRAD_2085

BMW 5 E39 vs. Volvo S80 I gen.

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje informacji, porównań na temat w.w. aut. Od dłuższego czasu rozglądam się za E39 ale niedawno znajomy kupił S80 2.4 Benz. 170 KM automat, i trochę namieszał mi w głowie. Interesują mnie wady i zalety tych dwóch modeli. Silnik koniecznie benzyna, skrzynia man. lub aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje informacji, porównań na temat w.w. aut. Od dłuższego czasu rozglądam się za E39 ale niedawno znajomy kupił S80 2.4 Benz. 170 KM automat, i trochę namieszał mi w głowie. Interesują mnie wady i zalety tych dwóch modeli. Silnik koniecznie benzyna, skrzynia man. lub aut.

 

Bmw, łatwiej trafić na fajnie wyposażone ale i łatwo trafić na szrot złożony z paru aut. S80 strasznie surowe wnętrze biorąc pod uwagę bmw vw.

Ostatnio bujałem się trochę e39 i zrobiło na mnie miłe wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volvo bije na glowe BMW pod kazdym wzgledem. Wytrzymalosc nie do przebicia. Porownujac samochody klientow to na prawde, w volvo zadnych wyciekow oleju, problemow ze sterowaniem silnika, skrzyni, zawieszenie tez nie jest jakies drogie i skomplikowane. Spalanie troche wysokie. Osobiscie nie mialem ani bmw ani volvo, jednak to co przyjezdza do warsztatu, nawet te starsze volvo to masakra jak moze sie trzymac samochod majacy 20 lat i ponad 300kkm na liczniku. Wg mnie w volvo jest za maly kat skretu, ciezko zawrocic.

Edytowane przez szymin89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW - w Twoim wieku tylko tylny napęd,nauczysz się jeździć - FWD to dziadkowozy mojego rocznika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BMW - w Twoim wieku tylko tylny napęd,nauczysz się jeździć - FWD to dziadkowozy mojego rocznika :D

 

No właśnie trochę mnie przeraża taka krowa z przednim napędem, ale jest jeszcze AWD :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety porównania do E39, ale S80 2.4 aut. latam bardzo często. Jeśli chodzi o trwałość to mało co tam się psuje (teraz padła przepustnica i jakiś zaworek zmiennych faz- poza tym tylko części eksploatacyjne). Na mnie Volvo robi pozytywne wrażenie jeśli chodzi o komfort, ma fantastyczne nagłośnienie. Największym minusem moim zdaniem jest ten stary automat, który mocno ogranicza osiągi, bo jak na 170KM to auto szału nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Największym minusem moim zdaniem jest ten stary automat, który mocno ogranicza osiągi, bo jak na 170KM to auto szału nie robi.

 

Automat to jedno ale tutaj swoje robi też masa. 170 koni na 2 tony to trochę malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli Volvo to z jakim silnikiem? Ten 2.4 R5 170 KM wygląda na rozsądną opcję, chociaż jestem ciekaw pozostałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Automat to jedno ale tutaj swoje robi też masa. 170 koni na 2 tony to trochę malo.

 

S80 nie waży 2 tony. Chyba, że z kompletem pasażerów.

 

Jeśli chodzi o motor to auto lata sporo z przyczepą i naprawdę przez jakieś 5 lat użytkowania teraz padła przepustnica i ten zaworek, o którym wspominałem wyżej, poza tym żadnych awarii. Nie wiem jak sprawują się inne silniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności