EEKTRONIK2 Zgłoś #1 Napisano 12 Kwietnia 2015 (edytowane) Witam Pacjent to Passat B6 z silnikiem 2.0TDI 170KM BMR. Ostatnio za często zapycha mu się DPF i muszę go dopalać z kompem. Wydaje mi się, że EGR stoi w miejscu i auto przez to kopci zapychajac DPF. Proszę mi powiedzieć czy mam rację a najlepiej jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia tego samego na swoim aucie. Test wykonany za pomocą programu VCDS w zakładcie silnik a następnie Output Test i tutaj wybrałem test EGR. Silnik pracuje na wolnych obrotach, program zamyka i otwiera EGR a przepływ powietrza przez przepływomierz pozostaje bez zmian. Tak to wygląda: Przepływ powinien się zmieniać w momencie otwierana/zamykania EGR a utrzymuje się stale na poziomie 280mg co widać na filmiku, czy mam racje? ktoś może to sprawdzić u siebie w aucie? Ktoś wie gdzie podać napięcie aby sprawdzić czy się otwiera/zamyka EGR ? zdjęcie klapki egr i złącza 5 pinowego poniżej: [TABLE=width: 100%] [TR] [TD=colspan: 2] http://images69.fotosik.p...c0a499fegen.jpg http://images66.fotosik.p...309a93dagen.jpg A tu cały EGR z profilu już po wyczyszczeniu na zdjęciu akurat widać dziure z przepustnicą służącą do gaszenia silnika): http://images67.fotosik.p...1a62c7ffgen.jpg[/TD] [/TR] [TR] [TD=colspan: 2, align: right] [/TD] [/TR] [/TABLE] Edytowane 12 Kwietnia 2015 przez EEKTRONIK2 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
EEKTRONIK2 Zgłoś #2 Napisano 13 Kwietnia 2015 Nikt nie potrafi odpowiedzieć czy ten przepływ na filmie powinien sie zmieniać? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
EEKTRONIK2 Zgłoś #3 Napisano 15 Kwietnia 2015 Zrobiłem wiec dziele się wiedzą: grzybek EGR otwierał się i zamykał około 3mm w jedną i drugą strone.Mimo to zaślepiłem EGR blachą i zostawiłem w niej otwór 9mm. Podszarpywanie ustało, oprócz podszarpywania pedał gazu był bardzo czuły na dotyk tj. objawiało sie to problemami z płynną zmianą biegów ale również ruszaniem z miejsca. Po zaślepieniu EGR kryzą z otworem 9mm auto chodzi zdecydowanie lepiej. Lepiej się zbiera, reaguje prawidłowo na nacisniecie pedału przyspieszenia, nie podszarpuje. Auto nie łapie żadnych błędów z otworem w kryzie 9mm dlatego bede chciał sprawdzić czy bedzie łapał błedy kiedy go zaślepie całkiem. Operacja robiona na silniku BMR 170KM Passat B6. Czas pokaże czy DPF bedzie sie zapychał rzadziej. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
David523 Zgłoś #4 Napisano 15 Kwietnia 2015 Proponuję odkręcić czarną obudowę, i sprawdzić czy zębatka jest cała, często ma wyłamane żeby i egr nie działa poprawnie. Nie trzeba jej odrazu wymieniać, bo nie pracuje w pełnym zakresie koła, tylko na jego wycinku, więc można ją tak ustawić żeby urwane zęby nie pracowały. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach