Skocz do zawartości
Karol_K_

Błąd contlorllera [17-Zest.wskaźników]

Rekomendowane odpowiedzi

Passat B6 z 2010 roku

Nie można nic z mienić w liczniku? Mam taki błąd:

 

No asam data available for this controller ev_kombi_uds_vdd_rm09

 

Z czym to jest związane?? Dla czego adaptacja nie jest dostępna??

 

errorPassat2010rok.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd.gifKolego, miałem podobny problem. A mianowicie zmieniłem licznik(kupiony na jednym z portali aukcyjnych) i u mnie okazało się, że jak ktoś czyścił pamięć(?) to wyczyścił wszystko, włącznie z wsadem. Zmuszony byłem kupić inny licznik, a ten(bez wsadu) czeka na lepsze czasy aż ktoś będzie miał wsad do mojego licznika(3C8 920 870 A). Poniżej to co mi pokazywał WCDS:

 

Adres 17: Zest.wskaźników

Oznaczenie elementu: 3C8 920 870 A

Komponent i/lub wersja: KOMBI X12 X014

Kodowanie: 161F00

Kod serwisu: WSC 05311

VCID: 2953863548A75650562

 

Identyfikacja rozszerzona:/FAZIT

Numer seryjny: 00000000000000

Identyfikacja: VDD-024

Data: 27.09.07

Numer producenta: 9980

Nr stanowiska kontrolnego: 0613

Programowanie flash:

Próby programowania(aplikacja): 0/0/2

Próby udane(aplikacja): 0/0/0

Stan programowania: 00000000

Data flashu: 00.00.00

Różne:

Oznaczenie elementu: 3C8 920 870 A

Nazwa systemu wg producenta: J285

Zbiór danych ASAM: EV_Kombi_UDS_VDD_PQ35

Weryfikacja zbioru danych ASAM: S04305

Informacje o pojeździe:

Numer podwozia: XXXXXXXXXXXXXXXXX

VCDS Info:

Plik etykiet: 3C8-920-xxx-17.clb

ROD: BŁĄD - EV_Kombi_UDS_VDD_PQ35 S04305 (VW46)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest możliwe, że na tym liczniku auto działa? licznik pokazuje prawidłowo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat B6 z 2010 roku

Nie można nic z mienić w liczniku? Mam taki błąd:

 

No asam data available for this controller ev_kombi_uds_vdd_rm09

 

Z czym to jest związane?? Dla czego adaptacja nie jest dostępna??

 

[ATTACH=CONFIG]130560[/ATTACH]

 

jakiegoś zabytkowego vcds masz pewnie dlatego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jeśli wymieniłeś licznik na podłączonym akumulatorze to licznik będzie chodził i nawet radio nie poprosi o kod a wprowadziłeś kod do adaptacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jeśli wymieniłeś licznik na podłączonym akumulatorze to licznik będzie chodził i nawet radio nie poprosi o kod a wprowadziłeś kod do adaptacji

 

A po co ma wymieniać licznik jak auto jest z 2010r. Pin do licznika jest praktycznie nie do osiągnięcia, a po zmianie licznika trzeba wpisać pin do navi, z prostej przyczyny bo siedzi w starym liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest regułą ale jak zmieniałem licznik na włączonym zapłonie to nie prosiło o pin. Jak na wyłączonym to był problem z pinem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reguła jest taka radio komunikuję się licznikiem tylko po restarcie lub po odłączeniu aku i sprawdza pin później już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak to jest możliwe, że na tym liczniku auto działa? licznik pokazuje prawidłowo??
Licznik działał w zasadzie prawidłowo z jednym ale... Nie mogłem wejść(z manetek) do tempomatu. Ale ustawić prędkość mogłem, a jedynie nie zmieniały mi się ikonki tempomatu(z małych na większe i odwrotnie). Odkryłem to przypadkowo gdy na autostradzie chciałem włączyć tempomat. VCDS zaczął mi wyświetlać to co w poście powyżej. Nie mogłem też za pomocą VCDS połączyć się z licznikiem aby cokolwiek zmodyfikować. Ponieważ nie mogłem zdobyć wsadu(co mnie baaardzo mocno zdziwiło żebi nikt go nie miał) kupiłem drugi ten sam licznik i wszystko wróciło do normy. Gdybym miał możliwość skopiować wsad z mojego aktualnego licznika to bym wgrał go do tego bez wsadu i byłby w pełni sprawny licznik. Mój licznik(a w zasadzie dwa) co zresztą wynika ze skanu to: 3C8 920 870 A. Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności