Skocz do zawartości
xplo

Nie działa GPS/Nawigacja RNS510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

sprawa przedstawia się w następujący sposób. W trakcie uzbrajania auta w kasę fiskalną trzy lata temu, spec przeciął w jakiś magiczny sposób kabel z niebieską wtyczką (podejrzewam, że to ten od anteny GPS) ? Został zlutowany, zaizolowany i trzy lata było wszystko ok. Tydzień temu z auta została zdemontowana kasa fiskalna, ponownie wyjęty RNS w celu odłączenia kostek od kasy. Wydaje mi się, że po tym fakcie przestała działa nawigacja, nie łapie sygnału. Mogę się mylić i mogło to nastąpić wcześniej bo nie używałem jej od jakiegoś czasu. Dzisiaj ponownie to rozłączyłem i zlutowałem/zaizolowałem ale nadal nie działa. Kasując błąd VCDS-em ten powraca. Błąd przedstawia się następująco:

 

Adres 37: Nawigacja Plik etykiet: AKP\1T0-035-680.clb

00862 - Antena systemu nawigacji satelitarnej (GPS) (R50)/(R52)

011 - Przerwa w obwodzie

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100000

Priorytet błędu: 5

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 168

Przebieg: 201904 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2001.14.27

 

Adres 56: Radio Plik etykiet: AKP\1T0-035-680.clb

00862 - Antena systemu nawigacji satelitarnej (GPS) (R50)/(R52)

011 - Przerwa w obwodzie

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100000

Priorytet błędu: 5

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 168

Przebieg: 201904 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2001.14.27

 

 

Czy to właśnie ta niebieska wtyczka ? Jaki jest numer części anteny GPS, czy jej wymiana jest trudna, należy demontować podsufitkę, schowek itd. ?

 

Dodam tylko, że przed ponownym zaizolowaniem błąd przedstawiał się następująco:

 

00862 - Antena systemu nawigacji satelitarnej (GPS) (R50)/(R52)

007 - zwarcie z masą - Sporadyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało, zakupiłem antenę GPS ze złączem Fakra za 33 zł na Allegro. Antena szybko łapie sygnał, testowałem różne miejsca umiejscowienia anteny, ale aby nie robić wiochy wpakowałem ją pod gąbkę nad nogami pasażera (w okolicach miejsca gdzie jest filtr kabinowy). Sygnał łapie szybko, nie zrywa no i nie widzę żadnych kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności