Skocz do zawartości
maxam9

Niby rzędowa 4-ka, a chwilami pracuje jak boxer...

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać! :bry2

 

Temat relatywnie krótki i nie nastręczający jakichś problemów, ale chciałbym wiedzieć o co chodzi.

 

Otóż mój pasek ma dziwną przypadłość, odnośnie której nie mogłem znaleźć żadnych informacji, a mianowicie podczas jazdy, gdy silnik jest już ciepły (> ~70 st.), w przedziale 2000-3200rpm brzmi niemalże jak bokser lub v-ka, a nie r4. Dźwięk ten oczywiście nasila się podczas przyspieszania, ale z kolei na luzie znika, więc pojawia się tylko przy obciążeniu. Przy tym auto nie traci na dynamice i generalnie nic niepokojącego się nie dzieje. Niedawno wymieniłem wszystkie filtry, paski, olej, świece, w serwisie Bosch w Niemczech sprawdzili mi generalny stan jednostki napędowej i nie stwierdzili żadnych problemów.

 

W niedługim czasie będę chciał zrobić logi, żeby ktoś rzucił fachowym okiem na nie (i tu ukłon w stronę forumowiczów oczywiście ;), ale to za jakiś czas). Niemniej jednak miło by było, gdyby ktoś doświadczony spróbował mnie ukierunkować na potencjalne źródło owej dziwnej pracy silnika. Nadmienię tylko, że błędów zarejestrowanych przez ECU brak :)

 

Dzięki z góry za odzew!

Edytowane przez maxam9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie dzieje się coś z wydechem, może masz pęknięty kolektor przy turbo lub katalizator się rozpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy filtr powietrza jest dobrze włożony i obudowa zapięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności