Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

10k to norma w przypadku VW chyba ze masz znajomosci wtedy nic nie placisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co tu ma rozmiar felg do rzeczy ? Poogladaj watki B5 i B6 wrzucali zdjecia koledzy jak wyglada blacha pod chlapaczami.

jako posiadacz B5 nie potwierdzam. Rdza wyszła owszem ale tylko w miejscu montażu fabrycznej gąbki (posiadacze B5 wiedzą ocb)

pod chlapaczami nic nie zauważyłem ogólnie w B5 chlapacze są tak zamontowane, że nic tam nie obciera o blachę i są fajnie spasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie

Mam takie pytanie ...mianowicie jaką zaliczkę (jej wysokość) płaciliście za swoje B8 . Czy 10tyś tu dużo czy norma. Jakoś mi się wydaje że to troszkę sporo. pozdrawiam Przyszły właściciel B8

 

Norma (jak się dowiedziałem w salonie) to 10% wartości samochodu. Ja zaproponowałem kwotę 5k zł i sprzedawca po konsultacji ze swoim przełożonym przystał na takie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie

Mam takie pytanie ...mianowicie jaką zaliczkę (jej wysokość) płaciliście za swoje B8 . Czy 10tyś tu dużo czy norma. Jakoś mi się wydaje że to troszkę sporo. pozdrawiam Przyszły właściciel B8

Ja miałem zapłacić 10% czyli w moim przypadku 16 700 ale jak wyjalem kartę to stwierdzili że 5 k im wystarczy by nie płacić prowizji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norma (jak się dowiedziałem w salonie) to 10% wartości samochodu. Ja zaproponowałem kwotę 5k zł i sprzedawca po konsultacji ze swoim przełożonym przystał na takie rozwiązanie.

 

Dzięki za odpowiedź , na taką właśnie czekałem , że jest szansa troszkę obniżyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaliczka 2K

 

miałem B5 od nowości przez 12 lat chlapacze oryg. przód tył - zero rdzy przy chlapaczach . czego nie da się powiedzieć o tylnej klapie (sedan) koło podśw. tablicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie mam pytanie do użytkowników Passata B8 1.8 TSI DSG jakie wrażenia z jazdy ... jak działa DSG 7 , ja miałem tylko okazję jazdy z DSG 6 ... o zużycie paliwa troszkę za wcześnie pytać bo mało kilometrów , ale miło by mi było aby usłyszeć o słuszności swojego wyboru :manga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko to, że np. nie ma żadnych filmów n.t. passat b8 1.8 tsi ... może któryś z kolegów nagrałby taki 5 minutowy reportaż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem takiego w salonie , ale zaraz przyszli właściciele nawet nie było szans zagadać co i jak ...szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam tylko dylemat czy brać ciemne szyby do thungstena w kombi czy nie :-)

Jeździ ktoś z przyciemnianymi ? Nie narzeka tył, że za ciemno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już mam tylko dylemat czy brać ciemne szyby do thungstena w kombi czy nie :-)

Jeździ ktoś z przyciemnianymi ? Nie narzeka tył, że za ciemno ?

Miałem ten dylemat przez 2 min w salonie i wziąłem pakiet sportowy progresywne wspomaganie i ciemne szyby ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem ten dylemat przez 2 min w salonie i wziąłem pakiet sportowy progresywne wspomaganie i ciemne szyby ☺

 

Do Twojego potwora ( 220TSI ) to chyba nie ma innej opcji :-)

Mnie bardziej interesują argumenty praktyczne jak widoczność z pozycji kierowcy

i komfort pasażerów. Nie chciałbym kupować najbardziej przestronnego auta w klasie

po to by pomniejszać go optycznie wewnątrz przyciemnianymi szybami ( efekt łodzi podwodnej ).

Stąd pytanie czy pasażerowie nie narzekają, że za ciemno. Taki efekt wystąpił w Insigni

ale bardziej ze względu na ciemną podsufitkę i małe szyby tylne.

Edytowane przez cayugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przyciemnienie jest ledwo widoczne wiec bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby z tyłu z zewnątrz wyglądają na bardzo ciemne, moim pasażerom bardzo się podobają - chronią przed słońcem i dają miłe wrażenie intymności ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej za ok 6 m-cy bede posiadaczem B8 - po autach francuskich i sluzbowych Skodach pierwszy Passat.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jeżdżę służbowo Octavią z silnikiem 1,8 180km i 7DSG. silnik rewela - osiągi i wrazenia z jazdy super. Do Paska zamowilem taki sam nie mam watpliwosci ze to dobry wybor. Mam jednak dylemat z zawieszeniem DCC - czy warto doplacac czy roznica w komforcie jazdy szczegolnie na nierownościach jest wyczuwalna. Jazda probna na 18" kolach bez DCC - po nierownej drodze wyczuwalne stuki w zawieszeniu. Stad moje zainteresowanie DCC - ale nie mam mozliwosci wyprobowania. Ma ktos doswiadczenia w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpewniej za ok 6 m-cy bede posiadaczem B8 - po autach francuskich i sluzbowych Skodach pierwszy Passat.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jeżdżę służbowo Octavią z silnikiem 1,8 180km i 7DSG. silnik rewela - osiągi i wrazenia z jazdy super. Do Paska zamowilem taki sam nie mam watpliwosci ze to dobry wybor. Mam jednak dylemat z zawieszeniem DCC - czy warto doplacac czy roznica w komforcie jazdy szczegolnie na nierownościach jest wyczuwalna. Jazda probna na 18" kolach bez DCC - po nierownej drodze wyczuwalne stuki w zawieszeniu. Stad moje zainteresowanie DCC - ale nie mam mozliwosci wyprobowania. Ma ktos doswiadczenia w tym temacie?

 

DCC jest warte swojej ceny i będziesz z niego korzystał, u mnie jest ogromna różnica między ustawieniem sport a comfort, poza tym masz ustawienie indyvidual, które ściśle do siebie możesz dostosować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem podzielić się też negatywnymi wrażaniami związanymi przynajmniej tylko z moim egzemplarzem B8.

Po kilku dniach zacząłem słyszeć takie stuki jak na filmiku (poniżej). Bardzo irytujące. Nie mogę znaleźć ich źródła. W serwisie powiedzieli, że może trzeba go jeszcze wyjeździć tak na 5tyś km, albo poczekac do cieplejszych dni, żeby szystko się ułożyło. Niemniej - jestem niezadowolony :( Czy ktoś doświadczył czegoś podobnego??

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W serwisie powiedzieli, że może trzeba go jeszcze wyjeździć tak na 500tyś km, albo poczekac do cieplejszych dni, żeby szystko się ułożyło. Niemniej - jestem niezadowolony Czy ktoś doświadczył czegoś podobnego??

 

Poczekać do cieplejszych dni? I co, przy kolejnej zimie znowu zacznie stukać? Nie rozumiem, co by się miało układać. Ile masz przebiegu?

Ja od piątku nakręciłem 1000 km, po autostradzie, po drogach lokalnych i nawet nie asfaltowych i nie słyszałem ani jednego niepożądanego dźwięku z wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wpadlo koledze przypadkiem cos metalowego lub szklanego pod fotel, jakas puszka, monety albo moze w ktoryms schowku lub w kieszeni w drzwiach, albo metalowe okulary w schowku na okulary w podsufitowce z przodu.

 

Odglosy sa faktycznie denerwujace, i trudne do namierzenia. Mam nadzieje ze kolega szybko zlokalizuje problem.

Edytowane przez kotisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności