Skocz do zawartości
albus

b5 1.8 benzyna bez turbo, adaptacja przepustnicy a MAF

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w passacie b5 z 1998r. z silnikiem 1.8 benzyna bez turbo, mam następujący problem po wymianie przepustnicy (czysta umyta dokładnie) występują takie oto błędy:

 

01182 - Altitude Adaptation

16-00 - Signal Outside Specifications

16487 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too High

P0103 - 35-00 - -

17916 - Idle Control Sys: Upper Regulation Limit Reached

P1508 - 35-00 - -

 

z tym że błąd przepływki był już wcześniej i jest ona do wymiany. Adaptacja wykonuje się , lecz błędy powracają.

Moje pytanie brzmi czy to być może nie wina MAfa i jak go wymienię będzie brak pozostałych błedów?

PS. obroty silnika falują, gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16487 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too High

Walnięty przepływomierz lub nieszczelny układ zasysania powietrza.

 

17916 - Idle Control Sys: Upper Regulation Limit Reached

System jałowego biegu, osiagnięta górna granica wartości wyuczonych - sprawdzić szczelność systemu zasysania powietrza lub wymienić filtr powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, i Panie :) wybaczcie brak profesjonalizmu ale jestem świeżakiem. Jakbyście mogli wspomóc dobrą radą pomysłem... mam Passata 1.8 benzyna 125km 1998r sedan. Problemem jest to ze wiecej niz 160km/h nie pójdzie przy 140km/h 4000 obrotów na wolnych obrotach delikatne wręcz minimalne skakanie obrotomierza spalanie przy normalnej miejskiej jeździe ale nie w korkach 12-13l benzyny świece filtry kable powymieniane. Z racji tego ze 3 miesiące temu kupilem to niedawno założyłem LPG spalanie miedzy 14.5 a 16.5 litra załamka tymabrdziej że silniczek pracuje cichutko nie szarpie. Nie chcę autem latać po 220km/h ale maks 160km/h to słabizna... Proszę o pomoc, pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz pod maską 1.8? :przestraszony: Może 1.6 ktoś tam wsadził. Na piątce max 140 poleci? Podpinałeś komputer? Wymieniłeś filtr paliwa?

Jeśli pali 14 LPG w mieście, to norma. W trasie powinien palić ci 10-yche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no poleci 160km/h przy 140 to jest 4000obrotow okolo 15l gazu to cykl podmiejski :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może masz inną skrzynię wstawioną :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności