Skocz do zawartości
denio_0

Passat B5 1.9 TDI Awx - Prosibym o analize log

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kręć go do 4000obr! Loga rób max do 3000obr/min.

To turbo idzie odratować o ile nie ma już uszkodzonych łopatek. Ni kręć go powyżej 3000obr, bo ładuje tyle ile potrafi, czyli kręci się na max swoich możliwości.

Takie zjawisko jest bardzo szkodliwe i należy przyjrzeć się turbinie (kierowniczki), n75 (praca w całym zakresie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie kręć go do 4000obr! Loga rób max do 3000obr/min.
- za chwile będziem logi do 2 tyś robić bo łopatki odfruną :ok

Po co wogóle logować.

Odrazu na stół.

To turbo idzie odratować o ile nie ma już uszkodzonych łopatek.

Głupota.

Może i rok lub dłużej na notlaufach uszkodzą turbinę,ale to raczej jej łożyska i uszczelnienia, a nie łopatki.

Prędzej węże gumowe postrzelają niż łopatki odfruną. No chyba że ktoś piasku tam sypnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zrobilem log dynamiczny dzis turbo, ale chyba bede musial go poprawic. Ale moze jednak cos da sie zauwazyc.

http://vaglog.pl/log_199279.html

 

Odnosnie wczesniejszych wypowiedzi to lopatki sa cale, ogolnie wirnik jak sie dotyka palcami sie kompletnie nie rusza ale jednak cos tam obciera i nie wiem czy czasem lozysko nie pada/ lub nie padlo taki to odglos (ja sie nie bardzo orintuje w tym - to tylko domysl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Zrobilem log dynamiczny dzis turbo, ale chyba bede musial go poprawic. Ale moze jednak cos da sie zauwazyc.

http://vaglog.pl/log_199279.html

 

Odnosnie wczesniejszych wypowiedzi to lopatki sa cale, ogolnie wirnik jak sie dotyka palcami sie kompletnie nie rusza ale jednak cos tam obciera i nie wiem czy czasem lozysko nie pada/ lub nie padlo taki to odglos (ja sie nie bardzo orintuje w tym - to tylko domysl)

Co znaczy ze wirnik sie nie rusza?

Nie obraca się czy nie ma luzów?

Jak zdiagnozowałeś że lopatki całe?

Ciezko bez wyjęcia na nie spojrzeć. Ale da się za pomocą lusterka. Może po stronie gorącej coś się dzieje. A może zwyczajnie zmienna geometria obciera. Przy mocno zasyfionym turbie jest co obcierać. Na wolnych obrotach też obciera?

Log bardzo krótki i do tego przerwany.

Zrób normalny gr 11(tylko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co znaczy ze wirnik sie nie rusza?

Nie obraca się czy nie ma luzów?

Jak zdiagnozowałeś że lopatki całe?

Ciezko bez wyjęcia na nie spojrzeć. Ale da się za pomocą lusterka. Może po stronie gorącej coś się dzieje. A może zwyczajnie zmienna geometria obciera. Przy mocno zasyfionym turbie jest co obcierać. Na wolnych obrotach też obciera?

Log bardzo krótki i do tego przerwany.

Zrób normalny gr 11(tylko)

 

 

Tzn no wlasnie nie wiem juz sam, tak jak zlapalem go palcami to sie krecil bez problemow i nie ma luzow wogole, natomiast gdy krecilem film to luz byl widoczny ale nie ogromny. Postaram sie wrzucic film ktory nagralem.

Po stronie zimenj wyglada jak by wszystko bylo ok. Po stronie goracej trudno mi powiedziec, nie sprawdzalem bo nie wyciagalem turbiny, ale cos obciera.

 

Tak na wolnych tez jak sie doda gazu to od 1400 tak do 2200 slychac cos jak by metal w ruchu tarl o metal... ale moze gdzies jest nieszczelnosc i dlatego tak to slychac jak by obcieralo?

 

Ok z logiem pokombinuje moze uda sie w w tym tygodniu zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn no wlasnie nie wiem juz sam, tak jak zlapalem go palcami to sie krecil bez problemow i nie ma luzow wogole, natomiast gdy krecilem film to luz byl widoczny ale nie ogromny. Postaram sie wrzucic film ktory nagralem.

Po stronie zimenj wyglada jak by wszystko bylo ok. Po stronie goracej trudno mi powiedziec, nie sprawdzalem bo nie wyciagalem turbiny, ale cos obciera.

 

Tak na wolnych tez jak sie doda gazu to od 1400 tak do 2200 slychac cos jak by metal w ruchu tarl o metal... ale moze gdzies jest nieszczelnosc i dlatego tak to slychac jak by obcieralo?

 

Ok z logiem pokombinuje moze uda sie w w tym tygodniu zrobic.

 

Lekki luz poprzeczny jest dopuszczalny. Poprzeczny już raczej nie. Zbyt duży luz będzie widoczny po śladach na obudowie przy kole kompresji (wirniku).

To tarcie wzrasta wraz z obrotami (tzn częstotliwość) ,czy jest stała.

Najlepiej jak wrzucisz ten filmik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kolego mam pytanie czy ty w tym passacie masz 5 biegowa skrzynie manualna? bo mam kilka pytań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności