Skocz do zawartości
Matee

Auto z komisu - długi postój i dymienie na biało

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglądają Wasze doświadczenia z kupnem auta z komisu?

 

Chodzi mi o taką sytuację, czy ktoś z Was spotkał się z przypadkiem, że auto po postoju w komisie (diesel) dymi na biało przez dłuższy czas (kilka minut).

Nie ma żadnych innych objawów, jeździ zdrowo, olej i płyn chłodniczy w normie.

Po odpaleniu na placu przez kilka minut auto dość intensywnie dymiło na biało a przy tym śmierdziało hmm ropą?

 

Ja się z tym osobiście nie spotkałem ale właściciel komisu zapiera się, ze to przez długi postój (miesiąc)

Jak już się nagrzał to przestał dymić i później to nie wracało ale nie mam jak schłodzić auta, dlatego pytanie czy ktoś z Was miał do czynienia z takimi objawami w aucie, które stało dłuższy czas? Gdzieniegdzie jak przekopuję internet to natknąłem się na takie informacje ale podchodzę do nich z dystansem.

 

Czekam na Wasze doświadczenia

 

A tutaj o jakie dymienie mi chodzi:

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś chwilowy błąd, już wszystko śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wilgoc z ukladu. Wiec norma.

I mala uwaga kolego. Tworzysz tematy. Zobacz czy gdzies sie nie mozesz podlaczyc ze swoim pytaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba nagrzac auto i pojezdzic jesli dalej bedzie dym na postoju to zle. Ostatecznie mozna zobaczyc czy sa katalizatory jesli nie ma to po zapaleniu bialy dym jest norma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to para z układu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to wilgoc z ukladu. Wiec norma.

I mala uwaga kolego. Tworzysz tematy. Zobacz czy gdzies sie nie mozesz podlaczyc ze swoim pytaniem.

 

Szukałem ale w internecie często przewija się ten temat, stąd postanowiłem go założyć bo nigdzie nie ma żadnych konkretnych informacji ani doświadczeń na ten temat.

Co do dymienia - to faktycznie na filmie nie wygląda to jeszcze tak źle, natomiast na początku było bardziej obfite i cały czas towarzyszył temu zapach ropy. No i pytanie czy to by trwało aż tak długo, w mojej A4 jak po całej nocy postoju "kominy" dają parę to trwa to dość krótko.

Ale mam zagwozdkę, a auto ponad 300 km :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziales na pytanie. Skoro a4 tylko po nocy daje krotko dymek to ten z filmu po miesiacy postoju bedzie dawal dluzej dymek. Moj brat wywalil w swojej a4 1.9tdi kata i pojawily we wlasnie dymki z rana ale to tylko do nagrzania ukladu. Co do zapachu ropy z ukladu to chyba normalne po miesiecznym postoju.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak by mial naprawde te 300 to tylko sie cieszyc bo wszyscy tan naprawde maja od 300 w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam sobie odpowiedziales na pytanie. Skoro a4 tylko po nocy daje krotko dymek to ten z filmu po miesiacy postoju bedzie dawal dluzej dymek. Moj brat wywalil w swojej a4 1.9tdi kata i pojawily we wlasnie dymki z rana ale to tylko do nagrzania ukladu. Co do zapachu ropy z ukladu to chyba normalne po miesiecznym postoju.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak by mial naprawde te 300 to tylko sie cieszyc bo wszyscy tan naprawde maja od 300 w gore.

 

Do auta mam 300 km drogi do pokonania, a najechane ma 166 tys (sprawdzałem w serwisie :) )

A stres zawsze jest czy owa para nie okaże się na dłuższą metę i przy co raz niższych temperaturach problemem ujawniającym, że silnik to kibel :)

Dzisiaj mam otrzymać krótki film jak auto odpali po wczorajszej jeździe i całej nocy postoju - i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ci powie czy auto ma katalizator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknięcie tematu - to na szczęście była para wodna, o dziwo auto zachowało się tak po długim postoju, problem nie występuje na co dzień, Czyli jest to możliwe, gdyby ktoś miał kiedyś podobną zagwozdkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności