Skocz do zawartości
Gość ads11

B5 COMBI i Obniżanie zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rapix

Mam panowie jedno pytanie jaka jest cena? Jesli Passat zostanie u mnie to własnie tez bym chciał sobie gwinta zafundowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ads11

do mojego modelu (1,9 tdi 3B kombi) nowa kosztuje 760 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zawieszenie gwintowane Eibacha. Jezdze na nim 2gi sezon. Autko obinizone z przodu o 80 mm tyl 70 mm. Przy okazji proponowalbym zalozyc rozporke spinajaca kielichy. Chyba ze ktos chce zeby przy wpadnieciu w dzuire kielich wyskoczyl przez maske, albo pekla przednia szyba. kwestie zalozenia skracanych sprezyn do oryginalnych amortyzatorów wolalbym pominac :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

worthersee, może zapodaj fotki jak auto wygląda na takiej glebie. :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ads11

Moje wlasnie przyszlo poczta(29 kg) :641: i jutro biore sie do montowania.Podrzuce tez fotki przed i po :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaciekGT

Ja wymieniłem serię po 90 tys. na zwykłe bilsteiny czarne (gazowe) i sprężyny Wietec (-35mm). Ponieważ to nie pierwsza moja modyfikacja zawieszenia w życiu więc moje uwagi są poprate doświadczeniem i porównaniem i innymi:

1. zdecydowanie lepiej od serii (po 90 tys.)

2. komfort zdecydowanie zachowany (Skoda Fabia jest twardsza!)

3. daleko mu do gokarta ale poprawa warta pieniędzy

4. nie ma efektu skakania przodu (jak to bywa przy zbyt twardych sprężynach i seryjnych amorkach) ale ideał to wciąż to nie jest

5. chyba najtańsze rozwiązanie z pogranicza tuningu - amorki 900zł komplet, sprężyny chyba 600zł a wymiana 300zł

 

A propo regulowanych bilsteinów to można zachowac komfort i poprawić przyczepność, przetrenowałem to na poprzednim aucie. Otóż trzeba usztywnić amorek w kierunku prostowania a pozostawić w miarę seryjną siłę ściskania. Wtedy nie będzie autem podrzucać.... ale też nie będzie skakać.

Dadun ma całkowita rację, do używanych amorków seryjnych nie warto wkładać sprężyn bo po 2-3 tys po prostu stracą resztki swojej przyzwoitości. Ja miałem prawie nowe gazowe sachsy i stało sie to po właśnie 3 tys.km - szczegółnie przód skakał jak oszalały (tragedia!). Poza tym koszt wymiany i ustawiania geometrii to prawi połowa kosztów nowych amorków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość guzol
Zastanawiam sie nad obnizeniem zawieszenia w moim pasku b5 1999 rok.

Ktos to moze juz przerabial?Nie zalezy mi na duzym obnizeniu mysle tak okolo 35mm.

Zastanawiam sie czy duzo straci sie na komforcie? :552:

 

ja mam paska 3B Variant czyli B5 obnizonego o ok . 78mm ( takiego kuppilem w Niemczech i tyle bylo napisane w niemieckim BRIEF- ie) i jezdzi sie wg mnie zajeeeefajnie , siedzi w zakretach jak trza :) teraz jeszcze zakladam fele 9X16 i oponki 225/45/16 do tego ogranicznik ugiecia sprezyny na przod i tyl zeby nie oberwac zderzaka i nie trzec spodem auta, bedzie bombeeencja :641: !!! , a czy stracisz na komforcie ??? oczywiscie ze tak, nawet przy obnizeniu o 35 % bo zmienialem w poprzednim aucie, ale ja na 100% bym wymienil ! Pamietaj ze na wygladzie autko zyska naprawde baaaardzo baarzdzo duzo. za sprezynki musisz wydac wg mnie okolo 500 - 600zł najmniej jak dobrze poszukasz (np. spreżyny WAITEC)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rapix

Super sporta do B3 mozna kupic całego kita juz za 750zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności