Skocz do zawartości
Angelus

Szkoda z powodu dziury na drodze państwowej

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

pierwszy raz mam taka przygodę opisze co i jak i potrzebuje porady.

Jechałem drogą asfaltową(często nią jeżdżę ale ostatnio tydzień nie jeździłem) i nie zauważyłem dziury a że jechałem tak z 80km/h to tak jebutneło że się przestraszyłem. Zatrzymałem się ale była noc i nic nie spostrzegłem. Dziś postanowiłem sprawdzić klocki w jakim są stanie i tak podczas zdejmowania PP koła zauważyłem że jednak dziura swoje zrobiła. Mam uszkodzony rant felgi( muszę sprawdzić u wulkanizatora na wyważarce czy nie jest uszkodzona/skrzywiona) i nad uszkodzeniem bąbel na powierzchni bocznej opony. Zawieszenie tzn. Amor ok, Sworzeń ok, Końcówka drążka kier. ok. ale wypadało by geometrię wykonać?

Chcę zgłosić szkodę ale tak by była ściągana z ubezpieczenia właściciela drogi. Szkoda była wczoraj w nocy.

i teraz co muszę zrobić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę do działu ogólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyć jakąś gumę z bąblem na tylne koło :hyhy, pojechać na miejsce zdarzenia, wezwać pały, ustalić zarządcę drogi oraz jego ubezpieczyciela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem inna sytuacje na krajowej 1 jedynce . Jakieś zelastwo leżało na lewym pasie jak dupłem w to już wiedziałem że będą jaja .jest po oponie i po feldze a i przegob wewnętrzny dostał .sprawę zgłosiłem do GDDKiA sytuacja zdarzyła się 6.11 a sprawę dopiero zgłosiłem 13.11 nie wzywałem wcale policji porobiłem zdjęcia na miejscu zdarzenia rozmiar szkód i opisałem mniej więcej który kilometr to się stało oraz mam to zelastwo u siebie Wrazie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś postępy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przyszlosc na paly trzeba zadzwonic

nie musza przyjechac ale musi byc zgloszenie telefoniczne

pozniej idzie sie na posterunek po dokument zgloszenia (kazde zgloszenie jest nagrywane i scisle archiwizowane)

porobic zdjecia i dobrze jest spisac swiadkow

pozniej juz tylko odszukac kto jest wlascicielem drogi i zlozyc pismo o odszkodowanie

 

u mnie (gdzies to bylo 7lat temu) trwalo to wszystko pol roku od zdarzenia do wyplaty odszkodowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sytuacja?

 

Podczas podobnego przypadku zgłaszałem szkodę z AC i później dopiero ubezpieczyciel roscil do zarządcy drogi o odszkodowanie.

 

Samoistnie roszczenia musza być poparte dobra dokumentacja niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności