Skocz do zawartości
Gość grypa

Chwilowe braki mocy na benzynie w B4 2.0 2E

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grypa

Witam, mam problem polegający na braku jakiejkolwiek mocy jadąc na benzynie (na gazie jest OK), po prostu wciskam pedał gazu a auto nie reaguje, po wcisnięciu sprzęgła i ponownym nacisnięciu gazu przeważnie obroty swobodnie podnoszą sie w górę i da się jechać. Taka sytuacja ma miejsce dosyć często ale zupełnie nieregularnie, raczej zawsze jest lepiej na zimnym silniku. Filtr paliwa wymieniany, pompa podobno OK, wtryskiwacze nie wiem. Sporo jeżdże na gazie ale staram się rozgrzewać silnik na benzynie. Czy ŻLE działająca SONDA LAMBDA może mieć wpływ na takie smutne objawy??? Bo chyba jest spieprzona..

 

Pozdrawiam, Grypa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zajrzeć w wewnętrzną stronę kopułki w moim co jakiś czas osadza się coś w rodzaju kamienia na tych metalowych słupkach , popsikaj je WD-40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

grypa

Ja przy uwalonej sondzie nie miałem takich problemów. Chodził trochę nierówno na wolnych, ale generalnie poza tym było o.k. U mnie zauważyłem, że lepiej chodził z odpiętą sondą lambda niż z podłączoną uszkodzoną (prawdopodobnie przechodził w tryb awaryjny i stąd różnica).

Ponieważ na benzynie przejeżdżam tylko od czasu do czasu stokilkadziesiąt kilometrów i pali zawsze na benzynie, zatem mi to nie przeszkadzało, ale w końcu wymieniłem sondę i założyłem emulator (bo szpece od gazu zaoszczędzili na nim).

 

Waldek40

WD40 raczej nie ułatwia przeskoku iskry, zatem nie powinno się nim nic psikać pod kopułką. Lepiej jest wziąć drobny papier ścierny (jakies 600-800) i delikatnie je przetrzeć, żeby usunąc syf, a najlepiej wymienić na nową, nie kosztuje chorych pieniędzy. Ja bym się raczej przyjrzał palcowi rozdzielacza, czy czasem nie ma wykruszonej warstwy oporowej między skrajnym a środkowym stykiem - powinna być gładka, czarna, jednolita, bez spękań. Jeśli jest inaczej - palec do wymiany.

U mnie ktoś chyba źle zmontował rozdzielacz, albo mam wytarty środkowy styk kopułki, bo jak założyłem palec i go wcisnąłem do oporu, to miałem strasznie anemiczną iskrę. Po lekkim podniesieniu wyżej założyłem kopułkę, a ta wcisnęła go na odpowiednią głębokość i hula jak trzeba... Może u Ciebie jest podobnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopułkę mam nową , stara kopułka miała te bolce mosiężne a ta nowa nie wiem ż czego ma te bolce bo są czarne od nowości jak by z jakiś węglików spiekanych, WD-40 jest tłuste i prawdopodobnie ma zapobiegać osadzaniu się tego kamienia tak przy okazji powiedział mi mechanik, ale i tak zamierzam wymienić kopułkę na oryginalną BERU tylko że ich nigdzie nie ma, a tak przy okazji zapytam się jakiej firmy można zastosować kopułkę i palec ? -UKI- JUTRO SPRAWDZE U SIEBIE :ok::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności