Skocz do zawartości
Andrzej Woo

Padający licznik Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu miałem następujące objawy: przy wejściu do auta lub po włożeniu kluczyków zegary milczą - brak podświetlania, wskazówki martwe. Wyjąłem licznik sprawdziłem w domu podłączając do zasilacza laboratoryjnego i...

 

Licznik ma 2 zasilania T36/1 (zasilanie całego modułu) oraz T36/2 (zasilanie+podświetlanie tylko zegara i licznika przebiegu kilometrów). Jeśli na PIN 2 nic nie podłączę, a na PIN 1 dam +12V licznik zawsze włącza się natychmiast. Jeśli na PIN 2 podam 12 V a na PIN 1 nic, to licznik jeśli się włączy to gaśnie po 30 sek. (normalne działanie) tak jak to się dzieje jeśli wejdziemy do auta i nie wsadzimy kluczyka do stacyjki. W momencie podpięcia dodatkowo +12V do PIN 1 powinny włączyć się zegary i tu zonk... nie włączają się, a czasem włączają się dopiero po 30-60 sek. Jeśli pod PIN 1 podepnę napięcie zaraz po zgaśnięciu licznika, to wszystko włącza się ale jakby powoli się rozjaśniało. Jeśli natomiast czas jest dłuższy np. 5 min. to albo się już nie włączają, albo włączają się po długim czasie.

 

Jestem prawie pewien, że ma to coś wspólnego z wewnętrznym zasilaniem zegarów. Pojawia się więc pytanie czy da się to naprawić? Czy nie prościej kupić identyczny licznik (3C0 920 871 D) na Alledrogo, wstawić go i zakodować?

 

Hawk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się na zakupie używanego licznika na Alledrogo (400 zł). Opcja tańsza jeśli weźmie się pod uwagę czas poświęcony na temat.

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej było dołożyć trochę i kupić już białe :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie lepiej było dołożyć trochę i kupić już białe

Nie wiadomo ile dał za ten licznik, może się okazać, że białe wyszedłby taniej, bo te czerwone chodzą po 300-400, a biały za 250 można mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności