Skocz do zawartości
Gość emas

passat 80r przepala świece zapłonowe 1.6 benzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość emas

potrzebuje pomocy zrobilem remoncik silnika w moim pasku bo myślalem że to cos pomoże ale nic nie dało po zalożeniu nowych świec przewodow kopołki i tak dalej przejechalem 25km i spaliło jedną świece śilnik zacząl chodzić na 3 gary wymieniłem świece chwile było dobrze az spaliła sie następna niewiem co mam robić pomóżcie koledzy ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mur::mur: mOj adres [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Co znaczy "spaliło"?Stopiła się elektroda?

Jaki masz silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to że masz źle ustawiony skład mieszanki, niewłaściwe świece albo źle ustawiony kąt wyprzedzenia zapłonu. Na skutek tego następuje znaczne przeciazene cieplne swiecy które doprowadza do stopienia elektrod. Zerknij na stronke http://www.126fan.pl/www/swiece.htm i obejrzyj sobie przykładowe zdjecia uszkodzenia świec i możliwe przyczyny. pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emas

spala świece to znaczy przestają iskrzyć niespalają sie elektrody silnik mam 1.6 75KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

A jakich świec używasz?Bo może masz jakieś podróby i szlag je trafia.Jeśli nie to to ja bym szukał przyczyn gdzieś w układzie zapłonowym:cewka,moduł(czy masz zwykły przerywacz?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emas

dzięki koledzy znalazłem jóż przyczyne tych wariacji w moim pasku wymieniłem cewke zapłonową i po problemie cewka dawała za duzy prąd założyłem orginalną i pokłopocie silniczek chodi jak zegarek lac benzynke i śmigac.Dowiedziałem sie przyokazji że cewki mają różne parametry moja miała2razy wieksząenergie zmiezzzzzzyłem omomierzem i miala ponad 11 omów a ta co zalożyłem maprawie 7 a to jest doża rożnica POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość menkhib

Witam. Co prawda temat jest już zamlnięty ale nie mogłem się powstrzymać :) i musze sprostować kilka rzeczy:

1. To że Ci się jak to nazwałeś świece się "spaliły" to nie wina że cytuje: "cewka dawała za duży prąd" to nie prąd jest tu istotny tylko napięcie i nie było za duże tylko wręcz przeciwnie, napięcie które indukowało się na uzwojeniu wtórnym cewki było zbyt niskie aby mogła powstać iskra na świecy zapłonowej. przy słabej iskrze lub jej braku nie spalona mieszanka prowadziła do powstania coraz grubszej warstwy tzw. "nagaru" który dodatkowo 'przeszkadzał" pojawieniu się iskry ( nagar umożliwiał przepływ prądu nie przez powietrze w postaci iskry lecz po powierzchni izolatora świecy, w postaci prądu rzecz jasna :) )

2. To że twoja stara cewka miała tak dużą rezystancję swiadczyło tylko o jej uszkodzeniu nie koniecznie trwałym może wystraczyło przeczyścić dokładnie styki uzwojenia pierwotnego.

3. Rezystancja cewki nie jest w sposób bezpośredni miarą energii pola elektromagnetycznego jaką może zgromadzić to urządzenie. W sposób pośredni można znaleźć związek pomiędzy rozpatrywanym parametrem a omawianą wielkością lecz wyprowadzenie takie choć poprawne matematycznie nie było by praktyczne (przydatność powiązania rezystancji z energią zgroamdzoną przez cewkę mogła by być wykorzystana w ściśle określonych warunkach np. stałe napięcie zailania itd.)

4.Cytuję" Dowiedziałem sie przyokazji że cewki mają różne parametry moja miała2razy wieksząenergie zmiezzzzzzyłem omomierzem i miala ponad 11 omów a ta co zalożyłem maprawie 7 a to jest doża rożnica" <---- to właściwie najpierw Mną zatrzęsło a potem zinspirowało do napisania tej odpowiedzi. Energia o zgrozo, to nie parametr!!! to wielkość fizyczna która w przypadku pola elektromagnetycznego może dla tej samej cewki osiągać różną wartość wg wzoru W= (Li^2)/2 gdzie:

W - energia cewki, L - indukcyjność, i - prąd płynący przez cewkę

We wzorze na energię znajduję się prąd i tutaj jest możliwość wplątania w to rezystacji, muszę przyznać że dobrze kombinowałeś ale jest dokładnie odwrotnie, ta nowa cewka z racji tego że miała mniejszą rezystancje umożliwiła przepływ przez nią większego prądu niż w przyapdku starej cewki a co za tym idzie wbrew temu co napisałeś mogła zgromadzić większą energię (mógłbym oczywiście dalej napisać co się z tą energią dzieje i jak się przekłada między innymi na napięcie ale nie będę tego robił, bo ktoś może Sobie pomyśleć że pomylił forum miłośników "paska" z forum elektryka/elektyronika).

ps.

z góry przepraszam że nie zostawiłem na Tobie "suchej nitki" ale musiałem to wszystko odkręcić i sporostować bo po pierwsze nie mógłbym spać spokojnie w nocy ;) po drugie nie chciał bym żeby ktoś kto to przeczytał stwierdził że świeca zapłonowa jest podobna do żarówki bo się moze spalić od zbyt energetycznej cewki :). A tak już k'woli wyjaśnienia całej prawdy to cewka cewką ale tak naprawdę cewka zapłonowa jest zbudowana pod względem sposobu połączeń uzwojeń na kształt autotransformatora przy czym nie ma tu oczywiście możliwości regulacji napięcia wyjściowego ;)

Pozdrowienia.

ps2.

muszę się zapisać na kurs zwięzłego pisania. jeśli doszłaś/doszedłeś do tej linikjki to gratuluję, mi się nie udało bez zasnięcia miej więcej w połowie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności