Skocz do zawartości
nazzgool

AVB 101km odcina turbo - proszę o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, zrobiło się lato i znowu problem z turbem, czyli przeładowuje i odcina. Co ciekawe jak były na zewnątrz temperatury minusowe to błąd praktycznie nie występował, a w upały praktycznie nie jedzie szybciej jak 110-120 a potem odcięcie...

Log (1 - 003,003)

Log (3 - 011)

Log (4 - 000)

Log (5 - 013)

Log (6 - 023)

Log (7 - 003)

Log (8 - 011)

 

Pierwszy raz robiłem logi więc proszę o wyrozumiałość..

Edytowane przez nazzgool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z logów wynika ze turbo działa w miare porawnie . zrób jeszcze logi z bloku 3 11 i 8 11 .wyglonda na to ze przepływka umarła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chwilę i zrobiłem logi. Jak widać gdy robiłem 3-11 to wywalił turbinę. skasowałem błąd i jazda 8-11 tym razem wytrwał do końca...

 

Log (0 - 003,011)

Log (1 - 008,011)

 

I co z tego wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego turbo przeładowuje geometria do czyszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... kolega wyżej pisze że turbo pracuje w miarę poprawnie, ty piszesz że jednak nie.. a dlaczego tak uważasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Bo w pierwszych logach nie widać tak dużego i tak długo trwającego przeładowania, jak to można zaobserwować w tych drugich.

Przyczyną Twoich kłopotów tak, jak pisze Przemek jest prawdopodobnie unieruchomiona zmienna geo. turbiny. To właśnie powoduje przejście sterownika silnika w tryb awaryjny(nie ma czegoś takiego, jak odcięcie turbo). Czeka Cię czyszczenie wnętrza turbosprężarki.

 

Przepływomierz pomału kończy żywot. Spróbuj go przeczyścić alkoholem izopropylowym/izopropanol(małe szanse na poprawę). http://forum.vw-passat.pl/threads/5384-czyszczenie-przepływomierza-masoweg-chyba-G70?highlight=przeplywomierz%2Bczyszczenie

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nazzgool od 2 tys/obr masz już przeładowanie a przy 2400 obr wysterowanie N75 na maxa czyli wskazuje to właśnie na zapieczone kierowniczki turbiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze sztangę zaworu upustowego czy pracuje ale również obstawiał bym czyszczenie łopatek,w jakim stanie masz wężyki podciśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztanga pracuje, chociaż na filmikach z youtube wydaje się szybciej poruszać. Wężyki raczej dobre, nic nie zauważyłem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności