Skocz do zawartości
migolc

Prośba o analizę logu ALH New Beetle 1.9 90 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze swoim New Beetle. Mianowicie przeładowuje mi turbo. N 75 zamieniłem z N 18. Wydaje mi się, że auto jest po chipie bo jest mega żwawe. Na pewno nie ma 90 KM :P. Proszę o analizę logu. Pozdrawiam

 

 

 

Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/michalfial_176687.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALH po chipie

Ale turbo brudne.

Wrzuć resztę logów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zrobiłem tylko tego, auto dopiero co kupiłem, i nie wiedziałem czy turbo jest brudne czy po prostu jakiś źle napisany chip tam siedzi. Ale napis w sterowniku już dał mi do myślenia "_AUTOSEBA_ ". No i auto lata jak szalone. Z tym, że rano trochę ciężej pali i straszne zakopci na biało/szaro :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zrobisz porządku z turbo, to umrze w szybkim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w sumie jakieś dziwne odgłosy już wydaje jak schodzi z wyższych obrotów przy zmianie biegów. Tak trochę jakbym blow off'a miał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kierownice stoją dęba i MAP widzi zaledwie 2570.4 mbara, to może ta małą turbinka walić na max swoich możliwości nawet i 2bary co jest jednoznaczne z przyśpieszonym ukręceniem ośki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które logi jeszcze wykonać, żeby stwierdzić czy program jest sensownie napisany? I ogólnie, żeby znaleźć przyczynę tego kopcenia po dłuższym postoju? Świece sprawne, prąd też dochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczny 001, 003, 004, 008, 010, 011 i łączony 003 + 011, 008 + 010.

Kopcenie przy rozruchu jaki ma kolor: czarny, siwy, niebieski, gryzący zapach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno odp. Dym jest koloru białego bądź szarego. Układ chłodzenia i cała reszta ok, wody nie dolewam. Czy jest gryzący? Do końca nie wiem bo nie mam garażu, auto stoi pod blokiem. Wydaje mi się, że czuć taki dziwny zapach spalonego oleju. Wg mnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności