Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nową osobą na Forum, ale potrzebuję fachowej porady...

 

Od niedawna jestem posiadaczką Volskwagen Passat Variant 1.9 TDI AVF 130 KM - automat 2004rok

 

Pomimo spodziewanego większego spalania (wcześniej miałam manualnego passata), jestem zdziwiona wynikami jakie się przedstawiają w rzeczywistości...

 

Przy codziennej jeździe na mieście pali średnio 11-12 l/100km (wyliczane wg faktycznego spalania, nie wg wskazań komputera - który wskazuje więcej).

 

Czy takie powinny być wyniki, czy może coś powinniśmy sprawdzić, wymienić, na co zwrócić uwagę?

Dodam, że jeździ dobrze, skrzynia działa prawidłowo, nie dymi, nie kopci...

 

Pozdrawiam, Maja

 

Będę wdzięczna za wszystkie dobre uwagi.

 

Ja uważam że to przesada jak na 1.9 (no chyba że faktycznie automat robi takie rzeczy) Miałem wcześniej w A6 tipa + Quattro 2.8 to spalanie w cyklu mieszanym wychodziło mi 12-14 przy lekkiej nodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
Jak automat 12 w mieście ci pali, to tylko się ciesz i nie kombinuj :D

 

nie ma tragedii przy automacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma tragedii przy automacie :)

 

wy chyba zartujecie :help

12L w 1,9gnojojadzie :mlotkiem

jak by mi takie cos tyle palilo to bym parcha do mirka zaprowadzil zeby pogonil to na ost rosije :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnia z ostatniego pół roku wyszła coś około 13l/100km ale myślę że wyszło by jak piszą około 12l/100km jakbym nie używał webasto a żona prawie dziennie przy większych mrozach odpalała webasto na 30min wcześniej a do pracy ma zaledwie jakieś 2,5km po mieście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnie zużycie z 42 tyś - 5,5 l/100. Silnik awx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Średnie zużycie z 42 tyś - 5,5 l/100. Silnik awx

 

Ja mogę tylko pomarzyć.

Znajomy ma AWX i też na trasie pokaże mu zasięg na zbiorniku ponad 1000km a u mnie około 650...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Średnie zużycie z 42 tyś - 5,5 l/100. Silnik awx

W manualu to i owszem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się żę dużo 12 mimo że to automat, tyle to spali 530 w automacie a nie 1.9. Mi po zatankowaniu do pełna pokazywało 1200, srednia z 400 kilometrów 6 litrów więcej miasto niż trasa, a dzisaj trasa jazda do 100-120 4,9l. Dodam że troche spadło spalanie po założeniu boxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent w książce serwisowej przewiduje w moim modelu jakieś 10,5l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w automacie to normalne spalanie po mieście. jak miałem automat to właśnie tyle palił, po włożeniu skrzyni manualnej spalanie po mieście spadło o około 3,5 litra.

 

 

Średnie zużycie z 42 tyś - 5,5 l/100. Silnik awx

 

chyba w większości po trasie jeździsz, bez klimy, nie za szybko i na 15-stkach kołach :jasne

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w większości po trasie jeździsz, bez klimy, nie za szybko i na 15-stkach kołach :jasne

 

Różnie to bywa, około 1/2 trasa 1/2 miasto ale miasto to tez nie stoje w korkach tylko sporo przelotów szerszymi ulicami. Jak jezdze tylko po trasie to spalanie do 4,3 do 5,0, a jak tylko po mieście to spalanie 6,5. Ecodriving, na trasie jezdze nie szybciej niz 110kmh a zwykle 90-100. Koła 16, latem z klimą.

 

http://www.spritmonitor.de/en/detail/493252.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mieszkam w Poznaniu silnik ajm tiptronic średnia (ścisłe centrum) trasa praca, przedszkole, dom średnio 12,5l bez klimy i bez jakiegoś deptania ostrego. W tej chwili awx zobaczymy - na razie widzę że będzie chyba 2-2,5l do przodu (oczywiście skrzynia manual)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mieszkam w Poznaniu silnik ajm tiptronic średnia (ścisłe centrum) trasa praca, przedszkole, dom średnio 12,5l bez klimy i bez jakiegoś deptania ostrego. W tej chwili awx zobaczymy - na razie widzę że będzie chyba 2-2,5l do przodu (oczywiście skrzynia manual)

 

 

To masakrycznie dużo. U mnie trasa od 4.3 do 5.2. Średnia większość miasto 6.5 L. Dodam że zima 16" 205 natomiast lato 17" 225 do tego mam Quattro. Fakt że może 110 pali dużo mniej. ( nie długo szykuję chip na 130-140 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej ,na jakim odcinku z jaką prędkością osiągasz tak znakomite spalanie... jest ono niższe jak przewidziała fabryka na kołach 15'' ;)

 

Na trasie to oczywiście nie przekraczam 100-110 km/h i wtedy mam takie spalanie (droga na pewno nie kręta i nie górzysta) A w mieście to różnie, z racji tego że mieszkam w małej miejscowości i częste wyjazdy po za jego granice (max 2 km) dają taki efekt. A reszta to już wyjazdy do sklepu. W mrozy nie przekroczyłem 8L :P Dodam że od czasu do czasu auto widzi na obrotomierzu 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie średnia z ostatniego pół roku wyszła coś około 13l/100km ale myślę że wyszło by jak piszą około 12l/100km jakbym nie używał webasto a żona prawie dziennie przy większych mrozach odpalała webasto na 30min wcześniej a do pracy ma zaledwie jakieś 2,5km po mieście...

 

to jest automat?

ostatnio sie zorientowalem ze mi tez duzo pali i pytanie czy to kwestia zimy czy czegos jescze :( mam do wymiany olej + filtry czy to moze miec tez wplyw na wieksze spalanie?

ja rowniez mam avf 131km, w poznaniu w korku to spokojnie 11l komputer pokazywal. teraz mieszkam w mniejszym miejscie to srednio z 8l, tak mi sie wydaje. na trasie do poznania ok 100km wychodzi jakies 5,5-5,8l przy jezdzie 90-120 - w zaleznosci od warunkow na drodze. wiec w miare spoko - tak mysle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest automat?

ostatnio sie zorientowalem ze mi tez duzo pali i pytanie czy to kwestia zimy czy czegos jescze :( mam do wymiany olej + filtry czy to moze miec tez wplyw na wieksze spalanie?

ja rowniez mam avf 131km, w poznaniu w korku to spokojnie 11l komputer pokazywal. teraz mieszkam w mniejszym miejscie to srednio z 8l, tak mi sie wydaje. na trasie do poznania ok 100km wychodzi jakies 5,5-5,8l przy jezdzie 90-120 - w zaleznosci od warunkow na drodze. wiec w miare spoko - tak mysle :)

 

 

Olej raczej to dużego znaczenia nie ma. Dla mnie spalanie dochodzące do 10L w 1.9 jest już nie dopuszczalne. Audi 2.8 w benzynie palił mi średnio 12-13L dlatego sprzedałem hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej raczej to dużego znaczenia nie ma. Dla mnie spalanie dochodzące do 10L w 1.9 jest już nie dopuszczalne. Audi 2.8 w benzynie palił mi średnio 12-13L dlatego sprzedałem hehe.

 

no i prawidłowo ;) jak stoi sie w korku 15-20 minut to spalanie na poziomie 12L to standard :( wszystko kwestia ruchu. za to na trasie jest spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam Passata b6 z navi mfd2 dvd wygrałem nowego softa z polskim menu i navi woła o pin przeszukałem wszystkie książki od radia i nie tylko i nic tam niema żadnej naklejki ani karty z nr. rozkreciłem navi wyjołem tam też nic niema oprucz nr. radia i navi jak zdobyc pin bez ładowania się w koszty proszę o pomoc Pozdrawiam

 

Trochę nie ten dział...

 

 

 

 

 

to jest automat?

Tak tiptronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masakra ze az tyle pali. mamy taki sam silnik tylko automat u Ciebie i az tak duza roznica. u mnie jak zatankuje do pelna to calkiem mozliwe ze kolo 1000 tez by bylo przy sredniej spalania z trasy w okolicach 5,5-6,0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To masakrycznie dużo. U mnie trasa od 4.3 do 5.2. Średnia większość miasto 6.5 L. Dodam że zima 16" 205 natomiast lato 17" 225 do tego mam Quattro. Fakt że może 110 pali dużo mniej. ( nie długo szykuję chip na 130-140 KM

 

Witaj. Nie wiem jak jeździsz. Mi łyka w mieście ( odc. 5 km) 8l/100lm, W zimie nawet około 9/na 100km. W trasie nie raz uda mi się zejść do 6 - 6,3/100km jak gonie około 120km/h a miejscami około 140 -160 km/h. Tez mi się wydaje że koniki są strasznie głodne.

Wcześniej miałem ośkę AFN z 98r to średnie mi do 6/100 wychodziło. Od pełnego do rezerwy robiłem nawet po 1300 km. Może mam żle dawkowanie ustawione w obecnym4Motionie, motor AVG ? Latam na 195/65r15 zima , lato było 205/55r16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności