Skocz do zawartości
aggressive

Kaszel alergiczny a klima ? Czy można coś z tym zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem. Nie tak dawno kupiłem auto.

Sprzedawca stwierdził wprost, że nie nabijał klimy już od co najmniej 3 lat z tego względu iż z niej po prostu nie korzysta.

Dzisiaj włączyłem klime i co wywnioskowałem ?

Bardzo słabo chłodzi tzn. moc nadmuchu jest ok tylko temperatura jaką dmucha nie jest chyba zbyt niska.

No i druga ważniejsza dla mnie sprawa. Po powrocie do domu strasznie zacząłem kaszleć. Czy to wina tego iż klima nie była długo używana ?

Czy odgrzybienie i nabicie ponowne klimy coś pomoże ? Chodzi mi głównie o ten kaszel, bo szczerze powiedziawszy wolę się gotować w aucie niż męczyć się z tym kaszlem. Bardzo proszę o porady co mogę w tej sytuacji zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz zrobić pełny serwis klimy. Czyli sprawdzić na stanowisku, czy sprężarka daje z odpowiednią mocą, wymienic czynnik, filterek w przewodzie przy króćcu, odgrzybić nawiewy i parownik. A kaszel? Po części też od tego, że musisz się do klimy przyzwyczaić. ja zaraz po kupnie, w środku lata zachorowałem - przez klimę właśnie :D Ale potem już organizm się przyzwyczaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. A taka sprężarka gdyby okazała się wadliwa to koszt nowej jest duży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nowej zapomnij - 2500 zł :kwasny:

Używkę kupisz za 400-500 zeta. Tylko musisz sobie sprawdzić na niej - jaki masz typ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo po regeneracji bo z używkami różnie bywa (chyba że będziesz wiedział na 100%, że jest w pełni sprawna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Mam nadzieję, że na pełnym serwisie się skończy bez żadnych dodatkowych wydatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O nowej zapomnij - 2500 zł

Używkę kupisz za 400-500 zeta

ja kupiłem w 100% sprawną za 130 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności