Skocz do zawartości
holker

Samoczynne wybicie z jedynki na luz - możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

mam takie pytanko, czy możliwe jest żeby samoczynnie na postoju, przy zgaszonym silniku wybiło bieg (z jedynki) na luz?

Pytam, ponieważ niedawno miałem niemiłą niespodziankę, że po pozostawieniu auta na parkingu na noc (na 1 wbitej poprawnie), rano znalazł się na luzie i po drugiej stronie parkingu (na szczęście żaden samochód nie stał na jego drodze). Zostawiłem go jak zwykle tylko na biegu (auto sporo stoi bez ruchu i boję się, że ręczny może się zapiec, tzn teraz to już ręczny zaciągam :D )

Dodam tylko, że parking jest delikatnie pochylony (tak jakby pod górkę), ale stał tak samochód ponad 1,5 roku i nic się mu nie działo, aż do teraz.

Może to jakaś usterka skrzyni/sprzęgła... sam nie wiem.

Bardzo mnie ciekawi ta sytuacja.

Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadek. I tyle. Nie zazębiło się odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypadek. I tyle. Nie zazębiło się odpowiednio.

Dokładnie tak. Raczej jedynka nie weszła poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie.

To dobrze, że nie mam się czym przejmować :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz bić 1-kę zanim zgasisz silnik, ale najlepiej zaciągaj ręczny, bo jak to mówią "mięsień nieużywany zanika z czasem", więc chyba większe prawdopodobieństwo że Ci się ręczny przytnie jak go nie będziesz używał a kiedyś raz zaciągniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wbijaj bieg na załączonym silniku, inaczej jak koledzy napisali nie weszła do końca i kuku.. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
parking jest delikatnie pochylony (tak jakby pod górkę), ale stał tak samochód ponad 1,5 roku i nic się mu nie działo, aż do teraz
Jak zaparkowałem auto przed bramą przekaźnika na górze św. Jura w Chorwacji to wbiłem 1, zaciągnąłem ręczny i pod każde koło podłożyłem kamień. Ostrożności nigdy za wiele :padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności