Skocz do zawartości
gregsid

Dziwny problem IMMO z zakodowaniem kluczyka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pomimo ogromu wiedzy na ten temat nie znalazłem przypadku, który pasuje do tego, co mnie spotkało /albo nie potrafię znaleźć analogii/.

 

Passat b5, 1997 rok, 1,6 benzyna, silnik AHL, zegary z zielonym podświetleniem.

Licznik uległ uszkodzeniu - przestał działać obrotomierz i zaczęła migać lampka oleju /co jest typowe jeśli nie działa obrotomierz a sygnał z czujnika ciśnienia oleju jest ok./

 

Ponieważ w moim mieście nikt tego nie naprawia, więc postanowiłem zakupić drugi licznik.

 

Mój stary licznik ma symbol : 3B0 919 860 (na płytce drukowanej ma Magneti Marelli). Nie byłem w stanie odczytać z niego PINU ani wsadu. /kabel/soft VAG K+CAN Commander 1.4/

 

Zakupiłem drugi licznik o identycznym symbolu. Oczywiście także nie dał się odczytać. Kasa w błoto.

 

Zakupiłem trzeci licznik, ale tym razem VDO o symbolu 3B0 919 860X. Ten dał się odczytać (i wsad i PIN IMMO).

 

Nabyłem nową pastylkę MEGAMOS 13. Kablem K+CAN i softem VAG K+CAN Commander 1.4 chciałem zakodować klucz.

Robiłem to tak :

- kabel połączony z laptopem;

- załączony zapłon; /z kluczem z nową pastylką/

- procedura KEY LEARNING

- ustawiam NEW KEY = 1

- PIN = podaje właściwy pin poprzedzony zerem, czyli łącznie pięć cyfr

- procedura przebiega pomyślnie

- na liczniku gaśnie kontrolka IMMO;

- wyłączam zapłon;

- wyłączam program

- załączam zapłon - kontrolka IMMO gaśnie /aż miło/ i mogę odpalić auto;

- wyłączam zapłon;

- włączam zapłon ponownie i ta żółta diablica znowu MRUGA, auta nie można odpalić.

 

Co ja robię źle, albo co pomijam ?

 

Skoro jeden raz auto daje się odpalić, to wydaje mi się, że kodowanie klucza i sama pastylka są ok. Mylę się ?

 

Bardzo proszę o pomoc i jakieś praktyczne sugestie. Temat ciągnie się już tak długo, że chyba mi to auto prędzej przerdzewieje niż je doprowadzę do stanu używalności.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc sam odpowiadam :

 

W powyższym przypadku trzeba dopasować licznik z ECU. Po dopasowaniu /licznik (17) => adaptacja (10) kanał 00, testuj, zapisz, OK./ wszystko działa jak należy.

 

Pozdrawiam

 

Temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności